Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chcialem zadać bardziej pytanie. Kupujac samochod sprzedajacy twierdził że ABS jest odlączony bo lepiej mu sie tak jeździ. Poogladalem auto, wszystko na miejscu, poszukalem i znalazlem, wyciagnięty bezpiecznik. Po wlozeniu(byl w tym malym schowku pod którym są bezpieczniki w kabinie) i ABS z tablicy zniknąl i przetestowane ze działa.

I teraz pytanie, przed włączeniem abs-u miałem wrażenie że trzeba się mocno zaprzeć żeby auto dobrze chamowalo, teraz wydaje mi się że przy lżejszym nacisku auto sprawniej się zatrzymuje.

Oczywiście moze to być moje subiektywne odczucie a samochod chamuje tak samo, ale pytanie jest do dużo mądrzejszych, czy takie odłączenie abs-u ma jakieś plusy w trakcie chamowania powiedzmy przy bardziej sportowej jeździe? Bo do normalnej jazdy nie widze sensu odłączania abs-u w ten sposob.

Na sjs mowili że bes abs-u droga chamowania jest krotsza niz z abs-em w tym samym aucie(a potrzebny jest zebysmy mieli kontrole nad kierunkiem w ktorym jedziemy), może tu jest pies pogrzebany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swinia została wysprzątana, i w ogóle w środku lśni.

A przy okazji dokładnie wyczyściłem felgi oraz na czerwono zrobiły się tylne zaciski :)

Inna kwestia,że w ciągu tych 4 lajtowych godzin w słonku się człek opalił :)

U nas 30 na plusie w cieniu :)

post-7758-0-40040600-1400784330_thumb.jpg

post-7758-0-70381600-1400784342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 13 kursów w ciągu 2 dni, wyjazd pod górę po błotnej drodze.

Sąsiad się śmiał, że 4x4 w AT to nie subaru, a w deszczu targałem przodem, tyłem a na pusto nawet bokiem ^^.

10 kursów po 7 wiader 35kg gruzu oraz 3 kursy po 6 worków 60l gruzu :).

 

Z tydzień temu jak co roku wymieniłem osłonę przegubu wewnętrznego.

Za tydzień druga strona, bo sam robiłem i czasu po pracy brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem czynności życiowe klimatyzacji

:) i poprawiłem mocowanie kurnika :) i co najgorsze to jak poszarżowałem to zgubiłem dwa złote dekielki od przedednich felg :( ... pomocy gdzie mogę je kupić?

Edytowane przez j_a_b_b_a_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto takie jak na zdjęciach.

Tomulus masz dla mnie dobre wieści?

 

Polecam zamieścić ogłoszenie w dziale kupię :)

Ja tak zrobiłem i do SPECymira kupiłem taki dekielek do felgi dzięki forum :yahoo: 

e7142df2a664356625fb43e74ffe8.jpg

 

Jeśli to nie przyniesie skutku to m.in radzę zapytać w ASO. Czasami mają pozytywne ceny, czasami  <_< 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dziś ale tydzień temu byłem u Grzegorza w Wawie, kóry zamontował płyte pod silnik. Instalacja była o tyle skomplikowana, że to pierwszy tego typu Forek który przeszedł przez ręce Grzegorza oraz to, że prosiłem o domontowanie burt bocznych (są w zestawie przy zakupie oryginalnej osłony). Potem razem zamontowaliśmy osłonę dyfra. Oto zdjęcia:

post-16626-0-14058900-1401053845_thumb.jpg post-16626-0-84518400-1401053854_thumb.jpg post-16626-0-93294600-1401053862_thumb.jpg  post-16626-0-45039300-1401053869_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...