Skocz do zawartości

RENOWACJA LAKIERU w Subaru


AllRad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzewam temat,

Gdzie w Warszawie zrobić polerkę lakieru :?: Tylko żeby było dobrze :idea:

Po jedej wizycie na ręcznej myjni mój "ognisty rydwan :twisted: " wygląda jak po roku na automatach :evil:.

Masakra, pełno rys, 3/4 powierzchni auta do polerki :shock:. 1,5 roku dbania o lakier poszło w łeb przez jakiegoś niedouczonego matoła. Kierownictwo myjni oczywiście powiedziało żebym się pocałował w d****... Omijajcie szerokim łukiem myjnę CleanCar przy Geant`cie na Ursynowie :idea: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Omijajcie szerokim łukiem myjnę CleanCar przy Geant`cie na Ursynowie :idea: :!: :!: :!:

 

Mi też tam załatwili lakier w poprzednim aucie ...

Możesz spróbować na ul. Czardasza w klinice połysku.

Co prawda trochę się tam pozmieniało, ale jak dopytasz o Maćka i powołasz się na moje auto (OBK z podpisu) to powinien Ci sensownie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat,

Gdzie w Warszawie zrobić polerkę lakieru :?: Tylko żeby było dobrze :idea:

Po jedej wizycie na ręcznej myjni mój "ognisty rydwan :twisted: " wygląda jak po roku na automatach :evil:.

Masakra, pełno rys, 3/4 powierzchni auta do polerki :shock:. 1,5 roku dbania o lakier poszło w łeb przez jakiegoś niedouczonego matoła. Kierownictwo myjni oczywiście powiedziało żebym się pocałował w d****... Omijajcie szerokim łukiem myjnę CleanCar przy Geant`cie na Ursynowie :idea: :!: :!: :!:

chyba przy Realu... :roll:

A co konkretnie Ci zepsuli, mozesz jakies zdjecia zapodac? Pytam z ciekawosci, bo czesto z tej myjni korzystam i owszem mialem czasem zastrzezenia, ze cos niechlujnie zrobili, ale nigdy nie porysowali mi auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, z tego co kojarzę Twojego Forka to chyba jesteśmy sąsiadami :wink: , wpadnij w wolnej chwili na Stryjeńskich to sam rzucisz okiem na "dzieło" :roll: :arrow: PW.

Ja tam myłem samochody 10 lat, a dziś dowiedziałem się żebym "spi******* bo do nas Bentley`e przyjeżdżają i klienci są zadowoleni".... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, z tego co kojarzę Twojego Forka to chyba jesteśmy sąsiadami :wink: , wpadnij w wolnej chwili na Stryjeńskich to sam rzucisz okiem na "dzieło" :roll: :arrow: PW.

Ja tam myłem samochody 10 lat, a dziś dowiedziałem się żebym "spi******* bo do nas Bentley`e przyjeżdżają i klienci są zadowoleni".... :roll:

 

Ja też dałem sobie spokój z jeżdzeniem tam.

Jakość umycia samochodu raczej OK - takiej porażki jak Ty nie zaliczyłem. Ale zdarzało się, że samochód był niedomyty (a na czarnym mocno to widać).

 

No i druga kwestia to sama ekipa myjąca - jakoś nie wzbudza u mnie zaufania - jak u nich bywałem to raczej nie spuszczałem samochodu z oczu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepszym wyborem będzie dopieszczenie auta we własnym zakresie? Fakt - trochę pracy jest ale efekt jest tego warty. Najważniejsze aby nie żałować kasy na produkty - bo jednak trochę kosztują, jednak są cholernie wydajne. Polerka nie wymaga doktoratu a zniszczyć lakier jest na prawdę ciężko. Mi pełne przygotowanie lakieru zajęło ok 16 godzin - ale to już była fanaberia. Poprawne przygotowanie lakieru można wykonać w ok 8-10 godzin. Oczywiście nie musimy wyadawać kupy kasy na maszynę polerską. Z reguły autem "bawimy się" w weekend więc proponuję wypożyczyć polerkę w sobotę i oddać w poniedziałek.

Większość informacji znajdziemy np tu: http://www.detailer.pl/blog/ (nie jest to reklama) a ewentualne wątpliwości rozwiejemy tu: www.kosmetykaaut.pl

 

Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych informacji - chętnie podzielę się swą wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega zajmuje sie czyms takim na Okopowej w Wawie wiec prawie w centrum

pogadalem z nim i na haslo Forum Subaru - daje znizki od 10% :twisted:

 

http://shinefactory.pl/

 

dopiero zaczynaja wiec na 100% bedzie im sie chcialo wszystko dobrze zrobic

działają jeszcze? Jeżeli tak, to słabo się kolega stara - nie odbiera telefonów w godzinach pracy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepszym wyborem będzie dopieszczenie auta we własnym zakresie?
Mi pełne przygotowanie lakieru zajęło ok 16 godzin - ale to już była fanaberia. Poprawne przygotowanie lakieru można wykonać w ok 8-10 godzin.
chciałbym mieć tyle wolnego czasu... :roll:

 

-- 29 mar 2012, o 10:58 --

 

anakinsky' date=' z tego co kojarzę Twojego Forka to chyba jesteśmy sąsiadami :wink: , wpadnij w wolnej chwili na Stryjeńskich to sam rzucisz okiem na "dzieło" :roll: :arrow: PW.

Ja tam myłem samochody 10 lat, a dziś dowiedziałem się żebym "spi******* bo do nas Bentley`e przyjeżdżają i klienci są zadowoleni".... :roll:[/quote'] ok, mam numer, zadzwonię, chociaż skoro mają takie podejście, to więcej tam nie pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, zaparkowałeś Forka praktycznie pod moim oknem w robocie :wink: nie wiem czy już Ci zrobili furę w Smarcie czy dopiero będą?
zrobili - moge ich z czystym sumieniem polecic :shock: 8)

 

Przegapiłem moment w którym odjeżdżałeś, a myślałem że zamienimy sobie z dwa słowa 8) obyś nie często tu przyjeżdżał :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, zaparkowałeś Forka praktycznie pod moim oknem w robocie :wink: nie wiem czy już Ci zrobili furę w Smarcie czy dopiero będą?
zrobili - moge ich z czystym sumieniem polecic :shock: 8)

 

Przegapiłem moment w którym odjeżdżałeś, a myślałem że zamienimy sobie z dwa słowa 8) obyś nie często tu przyjeżdżał :twisted:

no spoko :D

A dzisiejsza wizyte w Twoich okolicach zawdzieczam bezmyslnym osobom, ktore parkujac obok otwieraja drzwi do momentu az zatrzymaja sie na czymis blotniku... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić na Postępu www.dannygarage.pl właściciela znam kupę lat (najpierw zajmował się tylko przyciemnieniem szyb a teraz rozszerzył działalność). Co prawda nie robili mi lakieru, ale widziałem ich robotę wiele razy i są mega dobrzy. Jeśli ktoś się zdecyduje to pytajcie tam o Sławka (takie duży koleś) albo Dannego i mówcie, że ode mnie ;)anakinsky, nie byłeś tam przypadkiem na jakieś tematy związane z szyberdachem? Danny coś mi mówił że był u niego taki fajny forek blue mica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim osobom zainteresowanym własnoręcznym pieszczeniem swojego auta informuję iż od dzisiaj każdy użytkownik Forum Subaru ma specjalny rabat 5% na wszelkie autokosmetyki w sklepie www.showcarshine.pl

Oprócz obniżki właściciel (Mariusz) będzie przekazywał dodatkowe akcesoria w postaci testerów, mikrofibr itp. Oczywiście wszystko jest uzależnione od wielkości zamówienia.

 

Rabat dostępny na hasło "SUBARU"

 

Rabat dla Forum wynegocjowałem przy okazji dzisiejszych zakupów (auto na święta musi świetnie wyglądać, poza tym to wymówka żonie od sprzątania chaty :) )

 

Oświadczam przy okazji, że nie czerpię żadnych profitów z tytułu sprzedaży w w/w sklepie i nie jestem w żaden sposób związany z branżą Autodetailerską!

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________

 

-- So kwi 07, 2012 5:23 pm --

 

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi postanowiłem "ogarnąć furrrę". Zależało mi na dokładnym oczyszczeniu z zimowego wosku (trzymał się od połowy października!)

 

Oto efekt: (foty robione kalkulatorem :( przy nieciekawej pogodzie )

 

 

Z zewnątrz:

 

20120407152812941.jpg

 

20120407152316308.jpg

 

20120407152634558.jpg

 

20120407152304807.jpg

 

20120407152856354.jpg

 

 

 

Wewnątrz:

 

201203311449275.jpg

 

20120331144955670.jpg

 

20120331145027920.jpg

 

 

 

 

 

 

Co ciekawego dziś wymyśliłem:

 

Lakier:

1. Mycie wstępne - opryskiwacz (mocna chemia odlewana z dużego baniaka - nie znam nazwy, być może to było coś od Tenzi)

2. Nałożenie Decabitu w celu usunięcia smoły

3. Mycie kolejne - mieszanka APC Meguiars + kilka kropli ludwika celem możliwie najlepszego odtłuszczenia powierzchni (szczególnie pozostałości po decabicie)

4. Mycie ostatnie - szampon

5. Glinkowanie lakieru i szyby czołowej Bilt Hamber Soft (z pomocą roztworu z wody i kilku kropli szamponu)

6. Opłukanie auta i dokładne osuszenie (2 x Eurow Shaq oraz przedmuchanie szczelin kompresorem)

7. Nałożenie cleanera Clearkote Vanilla Moose Hand Glaze przy pomocy polerki mechanicznej

8. Nałożenie wosku Poorboy's Natty's Red ręcznie - pierwszy test - przepiękny truskawkowy zapach, nieźle wyciąga i przyciemnia kolor

9. Uzupełnienie w dodatkową porcję Carnauby - Poorboy's Quick Detailer Pro

 

 

Szyby:

1. Wstępne czyszczenie Tenzi Glass Cleaner

2. Dopieszczanie Meguiar's Glass Cleaner Concentrate

3. Aplikacja preparatu RainX (niewidzialna wycieraczka) na czołową i szyby boczne

4. Konserwacja uszczelek preparatem Uszczelka Autolandu

 

Opony i felgi:

1. Mycie szamponem

2. Glinka

3. Cleaner

4. Nałożenie wosku Collinite 476s na felgi (wcześniej zakładany mógł zejść ze względu na silną chemię)

5. Aplikacja Meguiars Endurance Tire Gel

 

Wnętrze:

1. Dokładne odkurzenie

2. Przetarcie plastików APC Meguiars 1:10

3. Aplikacja dressingu Meguiars Supreme Shine

 

Dodatkowo:

- dokładne oczyszczenie nadkoli z brudu i soli

- polerka końcówek wydechu

- w międzyczasie "debadżowałem" dupkę - patrz zdjęcie nr 3

- planowałem zmienić dywaniki na welurowe więc zimowe zostały potrkatowane gliceryną (przy okazji konserwacji opon zimowych) jednak patrząc na welury stwierdziłem że chyba guma jednak pozostanie w aucie...

 

 

 

Myślę że jutro teściowa świątecznie pochwali za czyste auto a szwagrowi oczy wypadną z orbit :)

 

 

 

 

 

Zajęło mi to w sumie ok 6-7 godzin. Praca wyjątkowo bardzo przyjemna, nie boli kręgosłup czy ręce a wszystko dzięki podnośnikowi i polerce :) Dzięki Jacku za uprzejmość!!!

 

Wesołych Świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten blog jeśli chodzi o podstawowe zasady detailingu. Od 3 lat samodzielnie robię detailing swoich aut. Jest to wielka przyjemność zrobić coś takiego. A czasu mam bardzo mało praca siedząca i tym bardziej człowiek się cieszy mogąc coś fizycznie porobic przy aucie.

 

http://www.detailer.pl/blog/

 

Sklep zaufany i przyjemna obsługa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka to absolutna podstawa przed nałożeniem wosku. Używanie jest absolutnie banalne, tzn:

1. Glinka sprzedawana jest zazwyczaj w 200g opakowaniach - na jedno średniej wielkości auto potrzebujesz ok 50g

2. Jako poślizg powinno się zastosować Quick Detailer, ale to trochę droga sprawa więc lepiej użyć zwykłej wody w spryskiwaczu z dodatkiem kilku kropel szamponu.

3. Żeby się zbytnio nie namachać glinką - przed jej zastosowaniem użyj czegoś do zmywania asfaltu (Decabit, nafta itp)

 

Glinki nie musisz używać przed każdym woskowaniem. Np a używam jej 2 razy w roku, tj przed pierwszym nałożeniem wosku "letniego" oraz jesienią przed "zimowym"

 

 

... a legaś w realu wygląda dużo lepiej. Zdjęcia były robione komórą i przy słabej pogodzie! Pracownicy serwisu Subaru stwierdzili, że lakier wygląda lepiej jak w autach stojących w salonie :)

... i wcale się nie dziwię :)

 

 

@UP - potwierdzam! Świetny blog! Ogrom wiadomości w pigułce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolz, dzięki za link do forum - trochę tekstu do poczytania tam jest :wink:

 

Kupiłem glinkę i będę się nią pierwszy raz w życiu "bawił" - czy możecie podpowiedzieć, czego najlepiej byłoby użyć po glinkowaniu lakieru? Myślałem o czymś w stylu MEGUIAR'S - ULTIMATE COMPOUND albo Auto Finesse

Tripple All-in-One (http://allegro.pl/tripple-prawdziwy-wet ... 84679.html).

 

W jednym ze sklepów doradzono mi, aby po glinkowaniu użyć Porzelack - Politura z teflonem (twardy wosk) (http://sklep.beps.pl/porzelack-politura ... p-140.html) - co o tym sądzicie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...