Skocz do zawartości

czy przewidywane jest wprowadzenie do oferty si outback?


roy

Rekomendowane odpowiedzi

a idac jeszcze dalej za ciosem pytanie jest takie: ile z osob zadajacych pytanie na forum tak naprawde chce kupic konkretny model, a ile "polizac szybe" salonu - ktory zreszta najchetniej widzieliby w odleglosci 100 metrow od wlasnego domu :twisted:

Wprowadzenie danego modelu do oferty wiaze sie z akcja promocyjna (koszty), zapewnieniem serwisu (koszty) a dla paru sztuk w skali kraju zapewne sie to nie oplaca.

Pozdraffka

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwienstwie do Outbacka zbudowanego na bazie Legacy, w przypadku Imprezy i Outbacka Sport roznice sa minimalne. Najwazniejsze to zawieszenie wyzsze o okolo 5-10mm, oraz to co widac na wierzchu, zderzaki w innym kolorze i troche plastiku po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idac jeszcze dalej za ciosem pytanie jest takie: ile z osob zadajacych pytanie na forum tak naprawde chce kupic konkretny model, a ile "polizac szybe" salonu - ktory zreszta najchetniej widzieliby w odleglosci 100 metrow od wlasnego domu :twisted:

Wprowadzenie danego modelu do oferty wiaze sie z akcja promocyjna (koszty), zapewnieniem serwisu (koszty) a dla paru sztuk w skali kraju zapewne sie to nie oplaca.

 

jak najbardziej sie zgadzam, ale z drugiej strony:

-akcje promocyjne-hmmm...poza Dniami Otwartymi to chyba nie ma ich zbyt wiele :roll:

-serwis-Impreza Outback zapewnie bardzo nieznacznie różni sie od zwykłej Imprezy wiec koszty byłyby chyba niewielkie

 

ale jak zauważył Than_Ju , w Dojczlandzie nie ma to i u nas nie bedzie 8)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice, nie roznice - nie znam dokladnej budowy Imprezy Outback - ale wiem, ze roznice pomiedzy modelami chociazby silnikowymi jednej marki potrafia dotyczyc nieco wiekszej ilosci czesci niz to widac z zewnatrz. Taka jest polityka producentow, ze moze to dotyczyc silnika, wydechu, elementow jak hamulce, tarcze, zawieszenie(bo prawdopodobnie Outback ma inne zaiweszenie niz szosowa Impreza), itp.

A pytanie moje nie dotyczylo tylko tego czy sie mocno rozni - tylko ile osob to kupi. Bo zadac pytanie na forum to jedno - a wyciagnac 100.000 PLN lub wiecej to drugie. Wiec nie teoretyzujmy prosze - bo najlatwiej sie wydaje cudze, wirtualne pieniadze.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie, ze to zaimportowane jakos prywatnie, bo w oficjalnej ofercie tego na pewno nie ma(http://www.subaru.de/showroom.htm). Poza tym nie sadze, zeby potencjalny rynek na takie cos w Polsce byl wystarczajaco duzy :roll:

 

No własnie w Niemczech jest - za 20.650 E... i przyznam, że gdybym był na etapie kupowania nowego Subaru, to bym poważnie rozważył. Fajne auto - wygląda co prawda gorzej, niż normalne, jak dla mnie - ale to podniesione zawieszenie i parę innych gadżetów, całkiem-całkiem praktyczne.

W sumie, pod rozwagę Dyrekcji - może choćby na indywidualne zamówienie... a ja sobie wtedy za dwa-trzy lata od kogoś odkupię użytka... :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sytuacji gdy masz zamrozone pieniadze w obecnym aucie ( szukam kupca od kilku miesiecy ) a majac na uwadze kwoty jakie oferuja dealerzy za odkupienie auta - wole poczekac.

a pytanie zadaje z ciekawosci-w zasadzie po to stworzone zostalo forum-zeby zadawac pytania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie zadaje z ciekawosci-w zasadzie po to stworzone zostalo forum-zeby zadawac pytania

 

Oczywiscie, nikt Cie przeciez za to nie bije :wink:

 

WRCfan: wydaje mi sie, jednak, ze popyt na Impreze Outback bylby jeszcze mniejszy - bo Imprezy Kombi i tak sie juz kiepsko sprzedaja (z tego co wiem), bo sa maloladowne jak na kombiwara, a jak ktos chce miec uterenowionego kombiaka, to predzej kupi forysia. Ma mniej wiecej te same rozmiary (w koncu ta sama platforma), a zdecydowanie wiekszy bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie moje nie dotyczylo tylko tego czy sie mocno rozni - tylko ile osob to kupi. Bo zadac pytanie na forum to jedno - a wyciagnac 100.000 PLN lub wiecej to drugie. Wiec nie teoretyzujmy prosze - bo najlatwiej sie wydaje cudze, wirtualne pieniadze.

Pozdrawiam

Szymon

 

To mi trochę pachnie filozofią niektórych salonów. Skoro przychodzi facet w dżinsach i przyjeżdża tym legendarnym już polonezem, to spuszczamy go na bambus. Bo "zrobić sobie darmową przejażdżkę subaru to jedno - a wyciągnąć 100.000 PLN z tego poloneza - to drugie" - jeśli mogę pozwolić sobie na pewną parafrazę.

 

Nikt tutaj nikomu w portfel nie zagląda i chyba pytania można zadawać do woli. Na miejscu roy'a miałbym prawo poczuć się trochę dotknięty taką uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido - nie chodzilo mi o dotykanie kogokolwiek - tylko chodzilo mi, ze wazna jest kwestia postawienia zagadnienia - "jestem zainteresowany zakupem takiego o takiego modelu - prosto z salonu" - to cos innego "czy w ofercie bedzie" - chyba to przyznasz? Kiedys w ramach prowadzenia firmy nadzialismy sie ze wspolnikami sie na klienta - ktory przyszedl i spodobal mu sie towar, ktorego nie bylo - sprowadzilismy - a facet wiecej sie nie pojawil - a towar z duza strata musielismy sprzedac mocno ponizej kosztow - bo wiecej chetnych nie bylo...

Staralem sie "postawic" na miejscu SIP, ktory dostaje jedno zapytanie na forum i czy w tym celu ma uruchomic import nowego modelu...

Fido - nikomu w portfel nie zagladam i sam tego poza tym tez nie lubie - ale zyjemy w realiach ekonomicznych - i czasem trzeba zadawac pytania - ktore byc moze spowoduja, ze widzac zainteresowanie i deklaracje zakupu spowoduja, ze oferta SIP sie poszerzy.

 

Jezeli roy - poczul sie dotkniety - to przepraszam - nie mialem na celu kogokolwiek obrazac.

 

Pozdrawiam

Szymon ve Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie "postawic" na miejscu SIP, ktory dostaje jedno zapytanie na forum i czy w tym celu ma uruchomic import nowego modelu...

Fido - nikomu w portfel nie zagladam i sam tego poza tym tez nie lubie - ale zyjemy w realiach ekonomicznych - i czasem trzeba zadawac pytania - ktore byc moze spowoduja, ze widzac zainteresowanie i deklaracje zakupu spowoduja, ze oferta SIP sie poszerzy.

 

Jezeli roy - poczul sie dotkniety - to przepraszam - nie mialem na celu kogokolwiek obrazac.

 

Pozdrawiam

Szymon ve Pumex

 

Myslę, że nikt nie czuje urazy. IMHO forum jest właśnie po to, żeby zadawać takie pytania. Jesli za roy'em zada to pytanie jeszcze 10 innych gości, to będzie to jakiś sygnał dla SIP, ze może warto coś uruchomić w temacie, albo przynajmniej nastawić uszu. Tak więc raczej traktowałbym tego typu pytania w kategoriach informacji mówiącej o nastrojach, niż w kategoriach poważnie zainteresowanych klientów.

 

Poważnie zainteresowany klient idzie do salonu, albo dzwoni i rozmawia osobiście. Tutaj rozmawiają i goście z kasą i studenci, których stać na zakup będzie może za kilka lat. A i zdarzają się nastolatkowie (np. ten sympatyczny od jabłonki - pamiętacie?). Więc wydaje mi się, że nie ma potrzeby się denerwować. Dyrekcja na pewno wszystko traktuje tak jak trzeba :-)

 

Pozdrówka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Forum jest istotnie m.in. przeznaczone do zadawania pytań.

Impreza Outback niestety technicznie nie różni się od "normalnej".

Dla mnie nazwa "Outback" do czegoś zobowiązuje - tzn. do podniesionego zawieszenia.

Z tej też przyczyny nie podjąłem decyzji o wprowadzeniu tej wersji.

Jest jednak shomologowana i (w Niemczech) istotnie dostępna.

Więc, jeżeli ktoś by chciał zamówić - proszę bardzo :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie właśnie kwestia ceny
.... ???

Czy to jest pytanie ?

 

Pozdrowienia

 

Chyba nieee... Raczej podziękowanie... :roll:

 

Ale ja mam pytanie, bo po gemańsku na subaru.de kiepsko łapię - czy ja dobrze rozumiem, że wg Szanownej Dyrekcji ten "outback" ma 15 cm prześwitu jak zwykła Impreza, a jego outbackowatość to tylko te plastikowe szkaradzieństwa...?

To wtedy faktycznie bez sensu jest ta wersja :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie właśnie kwestia ceny
.... ???

Czy to jest pytanie ?

 

Pozdrowienia

 

Pytanie, część pierwsza zawarta w temacie:

 

Wysłany: Pon Mar 21, 2005 7:36 pm Temat postu: dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. najbardziej interesowała

 

mnie właśnie kwestia ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...