Jump to content

Jakie świece do STI

Felix
 Share

Recommended Posts

W moim GT STI zbliża się czas wymiany świec , jakie świece polecalibyście silnik rok 2002 sti .

zamontuj np. NGK PFR6G, mozesz tez założyć DENSO

W moim GT STI zbliża się czas wymiany świec , jakie świece polecalibyście silnik rok 2002 sti .

zamontuj np. NGK PFR6G, mozesz tez założyć DENSO

carficie, a Ty zamiast ogladać F1 siedzisz na Forum.,...to jest poświęcenie.... :lol: a nie lepiej świeczki np. siódemki? pozdro, e

A kiedy trzeba dokonać wymiany? Bo coś nie pamiętam żebym to robił :mad:

Co 60 tys.

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 3:45 pm ]

a nie lepiej świeczki np. siódemki?

do seryjnego czy prawie seryjnego motoru nie widze sensu, choć oczywiscie załozenie 7 nie zaszkodzi

a ja polecam BKR-7EIX irydowe NGK, jak masz po remapie to dodatkowo przerwa 0,60-0,65 max

uzywam tych swiec juz od 4 lat w roznych subaru i uwazam ze sa lepsze od platynowych (nie wystepuje problem wypadania zaplonu na zimnym silniku.

a ja polecam BKR-7EIX irydowe NGK, jak masz po remapie to dodatkowo przerwa 0,60-0,65 max

uzywam tych swiec juz od 4 lat w roznych subaru i uwazam ze sa lepsze od platynowych (nie wystepuje problem wypadania zaplonu na zimnym silniku.

potwierdzam, mialem w czerwonej NGK platyny 6 i pojawial sie missfire przy 1,1 bara pow 6,5k obr - po zalozeniu irydowych 7 problem zniknal ;) uzywam ich tez teraz ;)

Co 60 tys.

Podepnę się pod pytanie: mam 55 tys. przebiegu - wymienić profilaktycznie?

Przemeq, zajrzyj do instrukcji do tabelki z czynnościami serwisowymi. Mi też się wydaje, że świece w turbo wymienia się co 100 tys.km

Co 60 tys.

Podepnę się pod pytanie: mam 55 tys. przebiegu - wymienić profilaktycznie?

Przemeq, zajrzyj do instrukcji do tabelki z czynnościami serwisowymi. Mi też się wydaje, że świece w turbo wymienia się co 100 tys.km

teoretycznie tak, w seryjnym samochodzie...

Czy to jest jakaś poważna robota, biorąc pod uwagę układ silnika (chodzi mi o dostęp do świec)?

Jakie świecie polecilibyście (dokładnie - marka/model) do STI 2.5L 340 KM / 480 Nm?

Czy to jest jakaś poważna robota, biorąc pod uwagę układ silnika (chodzi mi o dostęp do świec)?

Jakie świecie polecilibyście (dokładnie - marka/model) do STI 2.5L 340 KM / 480 Nm?

do takich potworów nie produkują :)

Słyszałem natomiast, że mody produkują w dziale technicznym paski za off-top :twisted:.

A z czego oni, znaczy te paski, są wyprodukowane? I jeszcze jedno pytanie - jakie maja klamerki, te paski? :lol:

tak pozatem to irydowe BKR 7, co je kocha Adamus to chyba gicio rozwiązanie. i trzeba je wymieniać co kilka - ....naście upalań, a nie co 100tys. km lub 5 lat.....tak samo jak olej. jaki by nie był, przy upalaniu szybciej (dużo szybciej się starzeje i traci swoje cudowne własności)

jak wszystki intensywnie używane

wymiana świec w Subaru nie należy może do przyjemności, ale jest wykonalna jak posiada się odpowiednie narzędzia.... :lol:

jak masz małe rączki to nie ma dramatu

Żono... hmmm... Czy możesz mi pomóc przez chwilkę przy jednej drobnej rzeczy przy samochodzie??? :lol:

A żeby nie było off-top - czy jest sens montować to, co polecałeś komancz, czyli BKR-7EIX w seryjnym aucie? Jakieś minusy? Czy to jest wiele droższe (procentowo) niż np. NGK PFR6G które poleca carfit?

Z tego co wyczytałem w katalogu NGK to PFR6G zalecają do STi, i one mają odstęp elektrod 0,8mm. Do WRXa niby mają być PFR6B, które też mają odstęp elektrod 0,8mm. Mowa o silnikach 2.0l. Ktoś we, czym się różnią te seryjne świece? To znaczy jaka jest różnica pomiędzy "G" a "B".

Z góry dzięki.

To znaczy jaka jest różnica pomiędzy "G" a "B".

inny typ rezystora.

PFR sa platynowe a BKR sa irydowe. Te irydy sa troche "zimniejsze" od seryjnych, do samochodow po remapie jak znalazl.

• 2 years later...
  • 2 weeks later...