Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, frisco napisał:

Panowie, jest jakaś opcja obniżenia oryginalnego, skórzanego fotela kierowcy? Wolałbym siedzieć trochę niżej, ale nie uśmiecha mi się wymiana ori stołków na te gietkowe, wueriksowe etc...

tak jak kolega powyżej napisał, lipton jest i to kwaśny...siedzisz jak za karę..

kup w słabym stanie gtkowe i obszyj skórą pod kolor ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gumas_72 napisał:

Panowie pytanko -

jakie aku do Legasia? okazało się, że mój akumulator ma tyle lat co samochód lub prawie tyle samo

ale tam był silnik 2.0 teraz mam 2.2 - aku jest takie samo? czy powinien być mocniejszy?

Pomocy

 

kup najmniejszy najtańszy, rozrusznik masz z przekładnią i dużo mu nie trzeba, po co inwestować w niepotrzebne rzeczy :P

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, frisco napisał:

Pierwszy  raz widzisz podany prawdziwy przebieg :biglol:

ja miałem najwięcej nieco ponad 380kk na szafie w którymś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, frisco napisał:

 

mowa o budzie pewnie :P silnik pewnie z 3 razy wymieniany

ja mam teraz 310 tys ale to buda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gumas_72 napisał:

mowa o budzie pewnie :P silnik pewnie z 3 razy wymieniany

Te silniki potrafia wiele przejechać, trzeba dbac o olej i jeździć z głową ;)

Wiem ile zniósł mój w seryjny longblock w rajdówce, i tak się dziwie że tak długo wytrzymał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też jakoś zawsze wydawało że ej20g  z pierwszych lat to jednak te ogólnie mniej awaryjne piece. Nawet kiedyś z mechanikiem subarowym rozmawiałem to mi udowadniał, że w imprezach juz były panewki z innego, miększego materiału. Zamknięty blok też chyba swoje robi, bo cała konstrukcja pieca pewnie jest sztywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 430tys na szafie :P

 

No i starczy, zastępcza skrzynia zdechła, do 2k obrotów trzy cylindry sprawne (cewki i świece) popękane rurki podciśnienia i nieszczelności w układzie. No w efekcie samochód uziemiony i szykuje się remont...

 

Skrzynia już leży w garażu, tylna belka ocynkowana galwanicznie potem podkład, baranek a na koniec czarny akryl bo baranek mimo zużycia dwóch puszek nie pokrył całkowicie a i się trochę kruszy warstwa wierzchnia.

Cewki już kupione zapytałbym się Was o świece jakie polecacie ale Wy to pewnie raczej na benzynie jeździcie - a mój to LPG...

 

I generalnie mam problem z podciśnieniami - Czy wiecie gdzie kupić dobre przewody podciśnień i jakie wymiary potrzebne są? Generalnie chciałbym wymienić wszystkie. Moje są w takim stanie, że można je łamać i kruszyć. Jeszcze w lato dawały rade, ale na tych mrozach popękały...

 

2018-01-27 21.45.23.jpg

Mocowania dyfra są zalane poliuretanem.

2018-01-27 21.45.03.jpg

Edytowane przez Michał Guz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no zdecydowanie taniej bo nowe po ok 400szt jak uda się kupić w ogóle. Ja kupowałem z5 lat temu to tyle płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał Guz napisał:

Szare od wrx'a bodajże wersja po 2008roku. Będzie robiona przeróbka u mnie. Przeróbka wychodzi taniej niż nowe cewki, a cewki do wrx za mniej jak stówkę bez problemu idzie znaleźć. 

Kupiłeś nowe, czy używane? 

Na czym polega przeróbka? Jakie koszta takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka jest dość prosta - nowe cewki mają już wbudowany w siebie moduł zapłonowy czy jak kto woli starter. Nowe cewki mają trzy przewody, jeden z nich masujemy do śruby która dokręcamy cewkę, a dwa kolejne prowadzimy w miejsce modułu zapłonowego. Tam trzeba ten moduł zmostkowac czyli pominąć. Problematyczna może być tylko kolejność przewodów bo schemat od strony eku i od strony modułu jest przez innego japonca robiony i jeden ustalił kabelki według kolejności zapłonu a drugi według kolejności cylindrów. 

 

Minusy - nie oryginalne cewki, jedna śruba montażowa zamiast dwóch. 

Plusy - cewki które bardzo rzadko się psują, są tanie bo się nie psują i ich w cholere i ciut ciut na rynku. Można kupić takie nowe. A i iskra mocniejsza. Ponoć przez mocniejszą iskrę szybciej świece lecą ale to gadanie bez pokrycia. 

Edytowane przez Michał Guz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sredniaq napisał:

1.8 AWD 310kkm :)

wyjściowo 10k NOK

A powiedz mi ile może kosztować transport do PL takiego antyka? Masz jakieś namiary i możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to majątek wyjdzie transport, nie warte to zachodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...