Skocz do zawartości

chlodnica do AT S-turbo


tommy-tg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,,wlasnie pekla mi chlodnica w forku s-turbo MY99 z automatyczna skrzynia biegow.

Pekl plastik na gorze chlodnic pod doprowadzeniem przewodu 38mm

Szukalem wczoraj w sieci ina alledrogo

 

http://moto.allegro.pl/item625137017_no ... 97_02.html

 

---i sa chlodnice ale chyba roznia sie --bo w moim sam. na dole chlodnicy wychodza 2 weze chyba do chlodzenia oleju w AT,,

i moja chlodnica nie ma kurka do wlewu na gornej listwie a te wszystkie ktore sa dostepne maja korki,,,,

Gdzie szukac chlodnicy do AT s turbo??? oczywiscie poza ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,jestem z Gdyni,,,,,

Dzieki za podpowiedz,poszukam nissen.

Jeszcze jedno pytanie,,jaka wartosc macie napisana na korku wlewu plynu do chlodnicy--

na mojej jest,przy jakiej sile korek sie otworzy? u mnie jest to 1.1 kg/m2,,,,

Kolega w wrx ma wartosc 0.9 ,, tak sie zastanawiam czy korek jest orginalny ,czy ktos go nie zmienil na niewlasciwy kiedys a teraz sa tego efekty .....

 

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 11:08 pm ]

Mieliscie racje na NISSENS jest taka chlodnica,,,dzieki za pomoc---gdyby ktos jeszcze cos wiedzial o korku bezpieczenstwa1.1kg/m2 to prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie tyż pękła w tym miejscu :mrgreen: to ją zaspawałem. Jeden fachowiec z Białego się podjął bez demontażu, bo dostęp bezproblemowy, ale nie można sprawdzić efektu. I tak pojawiają się dwa punkciki płynu, ale nic więcej. Jeżdżę tak już 4 miechy. Za jakiś czas wymienię. Za siedem stówek można kupić Nissena.

Jutro sprawdzę wartość ciśnienia jaka otwiera korek, bo mi też się zdaje, że coś jest nie tak. Wcześniej pękł wężyk od chłodzenia turbiny, potem chłodnica, więc myślałem, że może za duże ciśnienie jest w układzie, bo nie pamiętam bym widział nadmiar płynu w zbiorniczku nadmiarowym, nawet jak sobie trochę poszalałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to pęknięcie w tym miejscu to standard, mi się również to stało w byłym forku.

Polecono mi naprawić oryginalną i tak zrobiłem.

Oddałem do zakładu gdzie naprawiają i produkują chłodnice, całą górę od nowa wykonali mi z aluminium i chłodnica stała się niezniszczalna.

Z tego co wiem to nie tylko ja tak robiłem i wszyscy są zadowoleni.

koszt 350 PLN.

Gdzieś na forum wrzucałem fotki.

Znajdę link i podeślę

 

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 8:28 am ]

tu masz cały wątek o chłodnicy.

Można by połączyć...

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=643655#643655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AROSIAK ,w Gdyni chyba nie znajde takiego zakladu co by wstawil aluminium zamiast tego plastiku.hmhmmh

Bez przesady myślę, że coś znajdziesz, jak nie w Gdyni, to w Gdańsku :-)

 

Poszukaj zakładu który naprawia chłodnice i się zapytaj.

Albo może ktoś z 3 miasta się orientuje.

 

Znalazłem coś takiego

http://gabrat.com.pl/

 

Mam nadzieje, że za to nie dostanę paska!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem korek i na nim też jest ciśnienie 1,1 kg/cm2, więc chyba tak powinno być. Zadaję sobie tylko pytanie: dlaczego korek mi się przykleja do zbiornika i jest już częściowo porwany tzn. guma, która uszczelnia korek nie sam zawór? Chyba czas go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien,,,w interc.... jest dostepny za jakies 30 zl..... tak sie zastanawiam czy nie wymienic na 0.9 skoro cisnienie rozwala chlodnice i to w wielu subarakach...hmhm??

 

[ Dodano: Sro Maj 13, 2009 10:15 am ]

Arosiek ,dzieki za podpowiedz,rowniez mam nadzieje ,ze nie dostaniesz paska,,dzwonilem tam i moga zalatwic jaks chlodnice ale czas oczekiwania 20 dni,,,(holandia),w przespawanie calej gory raczej nie chca sie bawic.

Napierzylem kolesia na alledrog,... z kwidzynia--wystawia do subaru chlodnice,co prawda nie ta jak moja ale dzwonilem i mowilem ,ze bez korka na gorze,,wiedzial o co chodzi jutro ma sie odezwac,,,,mysle ,ze bedzie ok..

dzieki wszystkim za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Gdynia. :evil:

Sprawa w Warszawie do ogarnięcia za 700 PLN, nowa, oryginalna chłodnica.

"Dotknęło" mnie to jakieś 1,5 miesiąca temu, sprawę załatwiłem za kwotę wymienioną wyżej w ciągu jednego dnia.

Nie wymieniaj tego korka (chyba, że na nowy o identycznym nominale 1,1) bo Ci będzie permanentnie wywalało przez zbiorniczek. Uklad ma trzymać 1,1 i tyle. A że 10 letnie chłodnice powoli nie wytrzymują to się nie ma co dziwić - wiek Panie :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupileem chlodnice koyo --podobno do mojego s-turbo 99,niestety jest wyzsza o 20mm----,niepasuja wentylatory,,no i szczelina miedzy maska a wlotem 38mm w lewym gornym rogu prawie na styk jakies 9mm od maski,,,,niestety postanowilem ja zostawic bo czas mnie nekal ale nie obylo sie bez przerobek mocowan -usztywnien dolnej czesci wentylatorow,,,po przerobieniu wszystko jest ok ale czuje maly dyskomfort i zastanawiam sie od jakiego forka mam ta chlodnice??? jedyne co i zostaje na pocieszenie ,ze po tej przerobce mam wydajniejszy uklad o jakies 2%,,,,, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dziwne mi sprzedali

chyba dzwoniłem do działu handlowego - numer wziąłem ze strony www

gadałem z jakąś laską niestety, chyba ktoś mnie gdzieś przełączył

może w miedzy czasie podpisali jakąś umowę handlową z jakimś partnerem :|

w każdym razie gdzie nie dzwoniłem to mi mówili 800-1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odnawiam temat. Taki sam jak w temacie Forek, taka sama chlodnica, dokladnie ten sam problem. Czy ktos z 3miasta obczail juz moze gdzie dalo by rade przespawac gore z plastiku na alu?? Czy nadal jedynym sposobem jest zakup nowej chlodnicy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz tak tez wlasnie podejrzewalem ;) Czy ktos wie dokladnie ktory model wchodzi do S-turbo z 99' w automacie??

Z tego co sie orientuje to na dole musza znajdowac sie dwa króćce to podlaczenia skrzyni, czy moze sie myle?

Pytam bo nie chce mi sie maskownicy sciagac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać usterka jest typowa dla forków. Miałem to samo, jeździłem z tym z miesiąc. Gdy nie przekraczało się za bardzo pewnych obrotów nawet za bardzo nie rzygało. Z tego co pamiętam można kupić zamiennik poniżej 400 zł. Ja brałem z polcaru, ale była jakaś opcja, że katalog źle przyporządkował. Mam MT i to co pierwotnie wziąłem nie pasowało, chodziło właśnie o te króćce. Wydaje mi się, że mimo MT pasowała chłodnica dedykowana do AT. Nie wiem czy to błąd w katalogu czy niekonsekwencja w stosowaniu rozwiązania w autach. W przypadku filtra powietrza jest na pewno błąd w niektórych katalogach. Już 2 razy kupiłem niepasujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co prawda nie S-Turbo tylko 2.0XT z AT, ale też musiałem wymienić chłodnicę, co uczyniłem dzisiaj. Kupiłem Nissens'a, gdyby ktoś potrzebował to z katalogu tej firmy wyszło, że ma być 67712 i pasuje. Chyba nie było żadnych problemów z montażem, bo nikt nic nie mówił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopuje kotleta bo i u mnie pojawił się podobny problem. Pojawiło się małe pęknięcie w plastikowej części chłodnicy (skleiłem dwuskładnikowym klejem - wytrzymało 3 m-ce). Myśle o zakupie jakiegoś zamienika. Możecie coś polecić. Mój Forek to sturbo w automacie z 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Mój super tani zakupXT również potrzebuje chłodnicy. Jutro odbieram w Rybniku. Dobry dystrybutor jest również koło siedlec. Cena zakupu 200,-. Uważajcie gdyż niekoniecznie wasz VIN pozwoli wam kupić właściwą chłodnicę. Ja mam 2.0XT a chłodnicę wg katalogów muszę kupić od 2.5XT a i to jest kilka z extra korkiem na chłodnicy. No bo jedne motory są OHC a inne DOHC , jedne mają chłodzenie skrzyni a inne nie mają etc etc. 

Czym się różnią te chłodnice https://allegro.pl/chlodnica-wody-subaru-forester-sg-2-0-02-05-i7377920974.html od tej https://allegro.pl/chlodnica-wody-subaru-forester-sg-2-5-03-05-i7444909689.html ?? POwiem Wam. Ceną pomimo tego że sprzedawca ten sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...