Skocz do zawartości

jakie piwo? bo już mię mdli (międli) hi hi..


slesz

jaki browar?  

508 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

*Japońskie, ale warzone w Niemczech

 

Czyli jak każde japońskie auto z wyjątkiem SUBARU. Ma się rozumieć do dupy. ;) 

 

 

 

 

To ma 10% alkoholu!?!

 

Ma, ale jest dobre. W porównaniu np. z FAXE 10%, którego nie idzie wypić, a na drugi dzień się nie wie jak się nazywa, to Komesek jest rarytasem.

 

 

 

 

Prawdziwie porządne piwo jest tylko w belgijskim stylu

 

Fakt słabość do Stelli mi pozostała od 15 lat.

 

 

 

A dziś zakupiona krata Diebelsa Alt( tradycyjnie) i jutro sobie pojedzie ze mną do Katowic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Faxe 10% do Komesa Poczwórnego to tak jakby porównać Ferrari 458 Italia do przegnitego Golfa III z wiejskimi neonami i spojlerami, który pod maską ma silnik od Golfa R32. Oba potrafią, oba dają popalić, ale jakby nie patrzeć to poza mocą cała reszta zgoła inna. 

Ja na dziś Belfasta z Manufaktury Browaru Jabłonowo. Jedno z moich ulubionych w miarę tanich piw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wczoraj wypiłem kupione w Lidlu belgijskie Petrus Blond, 6.6% - mega! W ogóle mam wrażenie, że belgijskie piwa to zupełnie inny wymiar :)

Trzeba przyznać, że potrafią warzyć, czeka mnie dziś wycieczka do lidla :biglol:

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No jak nie trawię Żywca za calokształt twórczości, tak APA jest fajna, za każdym razem ta ostatnia deska ratunku okazuje się jednak smaczna :D

Też lubię od czasu do czasu z Żywca APA sobie zarzucić.

 

Natomiast wczoraj miałem przyjemność pić Carlsberg NOX. Naprawdę smaczne jak na piwo z wielkiego koncernu.

 

Teraz w Żabce jest promocja 2x0,5l puszka za 5 PLN =>

 

00043W0K4IBYWOPI-C116-F4.jpg

Cytując marketing Carlsberga:

Pod koniec marca uwagę konsumentów przyciągną eleganckie, czarne puszki i butelki Carlsberg NOX (Nox - po grecku noc). To unikalne wśród lagerów piwo wyróżnia wspaniały bukiet zapachowy, uzyskany dzięki chmieleniu na zimno oraz zastosowaniu chmielu POLARIS – młodej odmiany, wprowadzonej na rynek w 2012 roku. Dzięki chmieleniu na zimno goryczka jest ograniczona, zaś wyczuwalny jest aromat mięty pieprzowej i cytrusów. Sprawia to, że piwo pije się niezwykle lekko i przyjemnie.

 

Jest tak jak piszą :-D

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NonPhixion nie obraź się, ale chyba nie masz pojęcia o piwie... Carlsberg NOX moim zdaniem jest przeobrzydliwy. Mega, ale to mega wodnity. Bez jakiegokolwiek smaku. Brak goryczki moim zdaniem jeszcze bardziej potęguje wrażenie wyjałowienie i nijakości. Do tego to hasło... "bez zbędnej goryczki"  :angry:  :angry:  :angry:  Przecież, za pisanie taki bzdur na etykiecie PIWA powinni wycofać to guano z rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kormoran Jasny z Browaru Kormorana :D

Good choice! :D

 

Ech, ostatnio piłem piwko nowozelandzkie(a przedtem Kormoran ciemne - toteż mi się przypomniało o nim), bardzo, bardzo mocno chmielone, nie pamiętam nazwy, bo poprosiłem o przelanie do pokala :/

Ale cholerstwo pyszne, jeszcze tak chmielowego piwka nie piłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kormoran Jasny z Browaru Kormorana :D

Good choice! :D

 

Ech, ostatnio piłem piwko nowozelandzkie(a przedtem Kormoran ciemne - toteż mi się przypomniało o nim), bardzo, bardzo mocno chmielone, nie pamiętam nazwy, bo poprosiłem o przelanie do pokala :/

Ale cholerstwo pyszne, jeszcze tak chmielowego piwka nie piłem :D

 

 

Nowo Zelandzkie czy na nowo zelandzkich chmielach? :D Obstawiam to drugie :) Mają mega fajne chmiele, bardzo aromatyczne.

 

Ja właśnie kończę pić Belfasta. Wiem, że to piwo niczego nie urywa, ale lubię do niego regularnie wracać. Zwykłe, lekkie, ciemne piwko.

 

Za to wczoraj "poraziłem neurony" nowym Corneliusem Porterem. Powiem tak - póki co średnie, ale ma mega potencjał do leżakowania. Bardzo słodkie, wręcz zalepiające. Ale jestem niemal pewien, że za rok-dwa urwie głowę razem z jajami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowo Zelandzkie czy na nowo zelandzkich chmielach? :D Obstawiam to drugie :) Mają mega fajne chmiele, bardzo aromatyczne.

Nie wiem, przyznaję się bez bicia, byłem w piwiarni piwa i zachciało mi się czegoś bardzo chmielowego jak już byłem po kilku ciemnych Kormoranach ;)

Następnym razem naprawię swój błąd i wezmę piwko z butelką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się pochwalić, że przywiozłem sobie troszkę zakupów....

Westvleteren 8, Westvleteren 12... Gulden Draak, Tripel Karmieliet i parę innych których jeszcze nie próbowałem ;)

Tym razem uderzyłem też we Francuskie wynalazki (zabłądziłem do Francji także)... i... nie jest źle! 

Flandria ma swoje klimaty i nie jest do końca ważne w którym kraju się robi piwo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...