Skocz do zawartości

CHEVROLET ala SUBARU ala SAAB


Boryz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to już było na forum to sorry.

Jak ktoś jest biegły w Hiszpańskim: http://www.subaru.es/mediasub/Comunicados/Noticias/1abr.html

 

Z tego co zrozumiałem to w Indiach, Idonezji i Filipinach, Subaru występuje pod nazwą CHEVROLET (gożej to już tylko DAEWOO mogł być).

Poza tą niemiłym newsem to wynika że SAAB i SUBARU (za sprawą wspólnego właściciela GM) coraz bliżej zaczyna ze sobą kooperować.

Może niedługo będzie jak z SONY/ Ericsson - i dwa znaczki na maszce obok siebie :lol: Zawsze chciałem mieć SAABa i SUBARU 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem SAAB storzył model 9-2X. Jest to małe kombi o sportowym zacięciu. w praktyce jest to WRX kombi z inną karoserią i znacznie porządniej wykonanym wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem SAAB storzył model 9-2X. Jest to małe kombi o sportowym zacięciu. w praktyce jest to WRX kombi z inną karoserią i znacznie porządniej wykonanym wnętrzem.

 

Wiec oczywiscie niedostepny w polsce... Paranoja! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem GM nie jest właścicielem Subaru, a jedynie ma część udziałów coś chyba koło 20%.

 

Wątpie, by występowało pod nazwą chevrolet, Subaru ma swoją renomę, nie ma potrzeby rynkowej by ją zmieniać. Daewoo przemianowało się na chevroleta tylko w polsce, bo nazwa była źle kojarzona. W Niemczech to dalej jest Daewoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Loki napisal, GM ma tylko udzialy i dzieki temu firmy te wspolpracuja ze soba. Przykladowo Subaru wzielo Justy od Suzuki nalezacego do GM. Podobnie Tribeca ma sporo podzespolow opracowanych przez GM.

Co do Saaba 9-2X to jest to w 95% Impreza, wnetrze jest identyczne jak w modelu 05 plus zegary ze starej wersji. Jak ktos chce miec takiego Saaba to moze go sobie sam zrobic z kombi.

20021925-E.jpg

030600-E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, by występowało pod nazwą chevrolet, Subaru ma swoją renomę, nie ma potrzeby rynkowej by ją zmieniać. Daewoo przemianowało się na chevroleta tylko w polsce, bo nazwa była źle kojarzona. W Niemczech to dalej jest Daewoo.

 

 

Z przykrością stwierdzam że nie masz racji :(

Zobacz foto. Więcej tego jest na: http://www.chevrolet.co.in/content_data/AP/IN/en/GBPIN/001/BRANDSITE/forester_about.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHEVROLET (gożej to już tylko DAEWOO mogł być).

Ehem... Nie nasza wina, że Chevy ma Daewoo... W Stanach Chevy, to Chevy i takiego jeszcze posiadam, amerykańskiego a nie takie gówno. Nie kojarzcie tego co u nas sprzedają z marką Chevrolet, bo to tylko "maska". Prawdziwe chevy są w US i nikt im chyba nic nie zarzuci. 8) :lol: :wink:

 

A z tym forysiem... To ciekawe... :roll: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, od kiedy u nas sprzedają Daewoo jako Chevroleta, to marka ta dla mnie nie różni się niczym od fiata :( Ja nie mówię, że daewoo było złe, bo jeździłem nubirą 2,5 roku i była całkiem przyzwoita. Ale marka to coś więcej niż tylko to co pod maską. Sprzedając Subaru pod marką Chevrolet to w moich oczach tak jakby Ferrari zamiast czarnego konia na maskę dostało wieniec fiata :/ Porażka. Ale cóż, chcieliśmy globalizmu to go mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, by występowało pod nazwą chevrolet, Subaru ma swoją renomę, nie ma potrzeby rynkowej by ją zmieniać. Daewoo przemianowało się na chevroleta tylko w polsce, bo nazwa była źle kojarzona. W Niemczech to dalej jest Daewoo.

 

 

Z przykrością stwierdzam że nie masz racji :(

Zobacz foto. Więcej tego jest na: http://www.chevrolet.co.in/content_data/AP/IN/en/GBPIN/001/BRANDSITE/forester_about.html

 

:shock: Ciekawym czemu ma to służyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Ciekawym czemu ma to służyć :?:

 

Na http://www.chevrolet.co.in/content_data/AP/IN/en/GBPIN/001/BRANDSITE/gallery_forester.html znalazłem coś takiego:

 

"Priced at Rs 12.98 lakh (Ex-showroom- New Delhi) the new Forester is imported from Japan as completely built-in unit (CBU) and marketed under the Chevrolet brand in India as before. Fuji Heavy Industries, the maker of Subaru cars is an alliance partner of General Motors Corporation, the US parent of GM India."

 

No więc za dużo to nie wyjaśnia, ja też się na tym za bardzo nie znam, no ale tak na chłopski rozum: na http://www.subaru-global.com nie znalazłem odnośnika do Subaru w Indiach, więc widocznie czegoś takiego tam nie ma. Bardzo możliwe że jest zapotrzebowanie na model, to GM jako udziałowcy Subaru postanowili wypuścić Forestera w tym kraju, a zapewne taniej jest to zrobić pod banderą istniejącej marki niż wdrażać nową na rynek, tylko po to aby do sprzedaży trafił jeden model.

 

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe chevy są w US i nikt im chyba nic nie zarzuci. 8) :lol: :wink:

 

Ja im zarzuce że jak cała amerykańska motoryzacja są do bani ;-)

 

A ja się po prostu zgodzę z Azraelem... Tapczan to ja mam w sypialni - w garażu wolę SAMOCHÓD! :twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Niuńka w temacie AmericanMoto:

Mówiąc serio, to oczywiście nie ma co uogólniać. Parę samochodów się Jankesom udało. Np. tego nowego Mustanga, zwłaszcza z większym silnikiem, to pewnie bym z łózka, ekhm, pardon, z garażu... nie wygonił.

Ten tylny napęd, klasyczne wnętrze, styl - no, ma to swój urok. Ale przeciętny amerykański samochód to wozidło dostosowane do ichnich warunków - jak na Polskę za duże, za mało zwrotne i zdecydowanie za miękko zawieszone. Co kto lubi - ja tam wolę rzeczy bardziej dopasowane do figury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...