Skocz do zawartości

rozerwany przewód hamulcowy w oplocie...


STACHU

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Podczas niedzielnych brewerii nagle pedał wpadł w podłogę i straciłem hamulec. Podejrzenie padło na przegrzanie płynu ( chociaż 3 miesięczny MOTUL nie powinien), lecz okazało się że... rozerwało przedni przewód hamulcowy w stalowym oplocie ( również 3 miesięczny, Black Diamond) :shock:

Rozpierniczyło go na środku, nie przy żadnych łączeniach, przewód również absolutnie nie uszkodzony/nadwątlony/przetarty mechanicznie.

 

Teraz się zastanawiam czy reklamować cały komplet czy dorobić ten, którego brakuje? :roll:

Może ktoś ma zbędną jedną sztukę lub komplet na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

(...) Teraz się zastanawiam czy reklamować cały komplet czy dorobić ten, którego brakuje? :roll: (...)

 

imho reklamowac caly komplet bez dwoch zdan :idea:

(jezeli rzeczywiscie nie bylo zadnych uszkodzen mechanicznych, np. przy montazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam czy reklamować cały komplet czy dorobić ten, którego brakuje? :roll:

 

Podejrzewam, że oni tego na sztuki nie sprzedają i i tak dostaniesz z powrotem cały komplet...

 

No chyba, że sprzedawca uda głupiego i wymyśli błąd przy instalcji :roll:.

 

I nie kupować Black Diamond, tylko Goodridge.

 

A no właśnie. Moje mają trzy lata i banglają jak ta lala :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody hamulcowe w stalowych, plecionych koszulkach tak maja ze jak juz puszczaja to nagle, podczas gdy OEM na ogol odksztalca sie. Spotkalem sie z opiniami ze tego typu przewody powinno sie wymieniac co roku - przy agresywnej jezdzie, poniewaz ich awaryjnosc jest wlasnie taka nagla, nie mniej najlepiej kupowac markowe - wysokiej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z opiniami ze tego typu przewody powinno sie wymieniac co roku - przy agresywnej jezdzie
Pewnie jest w tym sporo prawdy bo przy agresywnej jeździe to co roku w zasadzie trzeba pół auta wymienić :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody hamulcowe w stalowych, plecionych koszulkach tak maja ze jak juz puszczaja to nagle, podczas gdy OEM na ogol odksztalca sie. Spotkalem sie z opiniami ze tego typu przewody powinno sie wymieniac co roku - przy agresywnej jezdzie, poniewaz ich awaryjnosc jest wlasnie taka nagla, nie mniej najlepiej kupowac markowe - wysokiej jakosci.

wiesz, tez spotkalem z podobna opinia, tj. ze do aut "ulicznych" wzmacniane przewody sa srednim pomyslem :roll:

(wlasnie dlatego w swoich autach uzywam OEM'owych przewodow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem to kolejny urban legends :cool:
przy spokojnej jeździe na codzień zgadzam się z Tobą ale w przypadku agresywnej jazdy jak sam wiesz wszystko pada i nie ma w tym nic dziwnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem to kolejny urban legends :cool:
przy spokojnej jeździe na codzień zgadzam się z Tobą ale w przypadku agresywnej jazdy jak sam wiesz wszystko pada i nie ma w tym nic dziwnego.

 

Jesli w autach N-grupowych nie wymieniasz tego przez sezon czy dwa, tzn ze nie jest to element zuzywający sie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy tego typu awarii nie miałem i nie słyszałem żeby ktoś miał do tej pory. Wydaje się że to wina szajsowatej jakości przewodów w takim razie. Osobiście polecam przewody firmy HEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie polecacie?

Oprócz shitowatego BD Kruk jeszcze wspominał HEL, ja znalazłem jeszcze Earl's i wreszcie Goodridge. A może zrobienie customowych, tam gdzie robią np przewody do motocykli?

 

I czy przewody do WRX i późniejszych będą pasowały do GT-ka, np takie: http://www.tomson.com.pl/x_C_I__P_20236125.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przewody black diamond (BD przód, tył: hel), kilka osob w mocnych autach tez je ma/miało i nikt nie narzekał wiec mysle ze to po prostu przypadek.

 

I czy przewody do WRX i późniejszych będą pasowały do GT-ka,

 

o ile się nie mylę to moje były dedykowane do new age i do Gtka pasują :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy przewody do WRX i późniejszych będą pasowały do GT-ka
Tak pasują. Są trochę dłuższe niż OEM w GT-ku ale to nie przeszkadza. Ja w GT miałem założone dedykowane do STI New Age i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie polecacie?

Oprócz shitowatego BD Kruk jeszcze wspominał HEL, ja znalazłem jeszcze Earl's i wreszcie Goodridge. A może zrobienie customowych, tam gdzie robią np przewody do motocykli?

ponoc HEL sa najlepsze z tej trojki - wszystkie maja koncowki ze stali nierdzewnej, zas w Goodridge takie koncowki sa za doplata (w standardzie sa cynkowane)

Earl's odradzam - straszna tandeta imho (mialem do czynienia z zestawem niby dedykowanym do GT, postanowilem go nie zakladac :roll: )

 

 

I czy przewody do WRX i późniejszych będą pasowały do GT-ka, np takie: http://www.tomson.com.pl/x_C_I__P_20236125.html ??

NA PEWNO rozni sie mocowanie przewodow przy przednim amorku... byc moze mozna cos z tym wykombinowac, ale ja osobiscie jestem zwolennikiem opcji plug'n'play :neutral:

 

edit: na tych fotach widac, ze w WRX (i STi) przewod do amorka mocuje sie na srube, natomiast w GT - sa takie spec. plytki/zatrzaski

 

zacsm.jpg

 

dsc07907largefg2.jpg

 

miej to na uwadze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że ktoś wie o jakimś DOSTĘPNYM od ręki i dobrym alternatywnym zestawie
Ja kupowałem od forumowicza AMI i byłem bardzo zadowolony i z przewodów i z ceny - napisz do niego PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...