Skocz do zawartości

Prodrive od wewnątrz....


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś jak będę na dłużej to na pewno się odezwe

 

No! Trzymam za slowo! :wink:

 

Zainspirowany wycieczka Harvestera, zrobilem maly remanent w fotach :razz:

 

Potem przeszliśmy do pomieszczenia gdzie budowane były podzespoły do WRC. Zobaczyłem kompletną skrzynią (kosztuje 70 tysięcy funtów i po przejechaniu 800 km musi przejść rewizje, która tym razem kosztuje jedyne 30 tysięcy funtów). Jeden człowiek buduje taką skrzynię przez 60 godzin. Prędkość zmieniania biegów oscyluje w granicy 9-11 ms. Podobno prodrive jest blisko od osiągnięcia jeszcze lepszych wyników. Rozebrane (lub raczej niedokończone) skrzynie były wszędzie wokół. Potem przemiła Pani pokazała nam silnik od WRCa. A konkretnie shortblock. Dowiedziałem się kilku interesujących rzeczy jak np to, że silnik od WuRCa już na biegu jałowym wytwarza ponad 200 koni Nie chcieli nam zdradzić w jaki sposób osiągają tak wysokie wartości momentu w tak szerokim zakresie obrotów Niestety z tej sekcji nie mam żadnych zdjęć bo dużo części pierwszych walało się luzem i mógłby ktoś coś nie daj boże podpatrzeć

 

taaa :twisted:

 

bebechy.jpg

 

prodrive.jpg

 

Na początku pewna przemiła Pani wpuściła nas do garażu gdzie stały legendarne już samochody

 

3 wazne fatki uzupelniajace :razz:

 

colinprodrive.jpg

 

colinpuchar.jpg

 

52346029.jpg

 

Ta przemiła Pani ze zdjęć, była na McRae

 

ta pani to Jackie Irwin i nie tyle byla, co koordynowala ta impreze ze strony prodrive'u :twisted: :wink: Tutaj na podium po licytacji herrkama:

 

jackieirwinback.jpg

 

a tutaj w znanym skad inad autku: N1 WRC 1st car - driven by David Lapworth, passenger Jackie Irwin:

 

jackieirwin.jpg

 

a jak juz odswiarzam kotleta, to 2 fajne foty:

 

kogii

 

kogii.jpg

 

i herrkam

 

herrkam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie, co ciekawe w UK jest dużo subaraków a na żadnym świnki nie widziałem

a ten? :razz:

dscf0193.th.jpg

 

Brzmi jak interes zycia dla Godlika

obawiam sie, ze niekoniecznie... na ebay jest kilka ofert trzody nalepkowej, ale tubylcy niezbyt chetnie sie 'kleja' :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiem skad skrzynie wytrzasnales.... w kraju nie bylo ?
pewnie zadzwonił do nich że potrzebuje skrzynię i powiedzieli że nie ma sprawy tylko musi ją sobie odebrać, a przy okazji idąc po nią obejrzał sobie trochę fabrykę. A więc wiemy ile kosztowało Go wejście: 70tys funtów i skrzynię dostał gratis :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...