Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

O jakosc bym tez sie klocil, bo GT4 w HD 1080i wyglada na moim telewizorze prze zajebiscie(rodzielczosc 1920x1080i), niestety jest to jedyna gra na ps2 co jest w HD,

Xbox natomiast ma takich wiele, tylko kable trzeba specjalne(component).

 

Edit. czy w Polsce jest HDTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. czy w Polsce jest HDTV?

 

Jeżeli jest to jest to dosyć niszowy rynek - ja nie znam żadnej stacji nadającej taki sygnał, nie wiem nawet czy w europie HDTV ma jakieś znaczenie :) Być może odbiornik da się kupić, który spełnia standardy HDTV (zapewne większość z tylną projekcją i plazmy), ale ogólnie cisza w tym temacie :) Jedyne co to można se na zwykłym panoramicznym TV konsolę odpalić w trybie 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. czy w Polsce jest HDTV?

 

Jeżeli jest to jest to dosyć niszowy rynek - ja nie znam żadnej stacji nadającej taki sygnał, nie wiem nawet czy w europie HDTV ma jakieś znaczenie :) Być może odbiornik da się kupić, który spełnia standardy HDTV (zapewne większość z tylną projekcją i plazmy), ale ogólnie cisza w tym temacie :) Jedyne co to można se na zwykłym panoramicznym TV konsolę odpalić w trybie 16:9

 

nie wszystkie plazmy sa HD, a macie tv typu DLP, LCOS czy chocby D-ILA(tak przy okazji ja w tym siedze na codzien, taki zawod).......tutaj mozna odbierac pomiedzy 20 a 50 kanalami HD(zaleznie od providera, sa tez kanaly co sa HD i mozna je zlapac przez zwykla antene), a jedna z telewizji(Direct tv) wystrzelila satelite co moze nadawac takich 1500, maja jednak zaczac od troszke ponad 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie plazmy sa HD, a macie tv typu DLP, LCOS czy chocby D-ILA(tak przy okazji ja w tym siedze na codzien, taki zawod).......tutaj mozna odbierac pomiedzy 20 a 50 kanalami HD(zaleznie od providera, sa tez kanaly co sa HD i mozna je zlapac przez zwykla antene), a jedna z telewizji(Direct tv) wystrzelila satelite co moze nadawac takich 1500, maja jednak zaczac od troszke ponad 120.

 

Ja może powiem tak, w Polsce, nie wszystkie stacje nadają stereo, jeżeli już nadają, to tylko niektóre programy. Mimo, że kupić telewizor panoramiczny można bez najmniejszych problemów i ogólnie są to niedrogie zabawki, to już spotkać sygnał TV w systemie PAL+ (to PAL przystosowany do systemu WIDE, ale tak by nie ucierpiały na tym zwykłe TV) jest już problemem. Tak więc żyjemy sobie w małym skansenie technologicznym, gdzie nie ma nawet specjalnej presji na to by to zmienić. Nie wspominając już o czasach nadawania stacji, gdzie mało która ma program 24/24h. Większość kablówek ogranicza się do ok 50-60 kanałów zwykłych. PayTV czy inne video na rządanie to egzystuje chyba tylko w Hotelach (gdzie tak naprawdę do wyboru są 3 filmy na krzyż). Mimo, że podobno w spędzaniu czasu przed TV bijemy kolejne rekordy, to ogólnie jest to postrzegane jako bezmyślne trwonienie czasu i mało kto się będzie do tego przyznawał :) Ja w zasadzie też mogę napisać, ze mimo, że mam kablówkę, to TV oglądam sporadycznie, a jak już to jest to jakieś BBC albo po prostu gram w GT4 (albo EyeToy jak przyjdą znajomi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niema zadnych telewizorow microdisplays....eeeeeeee to lipa :(

Ja jestem managerem w tej firmie:

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp ... 1800050029

I jest tutaj sporo wiecej technolgi niz w PL z tego wynika, szczegolnie ostatnio popularne sa microdisplays....no i gry na tym to miodzio, peceta tez mozna podlaczyc i wyglada bardzo fajnie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy da się w tym Batelfildzie, wbić Abramsem w ziemią :lol: :wink: Ale jak znam rzycie to nie...

 

Jeżeli BattleField jak sugeruje ścieżka FTP dotyczy roku 1942 to faktycznie ciężko będzie nie tylko abramsem zaryć w coś, ale w ogóle się nim przejechać :) Natomiast życie .... ;)

 

aflinta się myli :) choć raz :)

 

Link jest ok i do tego Abramsem można rozjechać nawet swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta się myli :) choć raz :)

 

Link jest ok i do tego Abramsem można rozjechać nawet swojego.

 

No żeby tylko raz :) Ja się co chwilę mylę :) Tylko nie każdy mi to wytyka ;)

Kurde, trzeba będzie se w labie jakiegoś PC z Windowsem zazbroić i zobaczyć co to za gierka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to seria GT, podbnie jak Tekken i kilka innych tytułów to konie pociągowe konsoli i nie mogą się one pojawić na inną platformę - bo to dla nich się właśnie kupuje konsole, i po to tworzy się takie gry by ludzie konsole kupowali :)

 

I tutaj się z Panem nie zgodzę. Raz. Konsole mają taką pozycję na rynku, że PC nie jest w stanie im w żaden sposób zagrozić.

Dwa. Znowu posłużę się moim ukochanym GTA. Gra wyszła najpierw na PS2, później długo nie było ani słowa czy ukaże się na PC, pojawiły się różne sprzeczne plotki, w końcu okazuje się, że gra po ponad pół roku pojawia się na PC. Ta różnica czasu w wydaniu nakłoniła wielu do kupienia PS2, a do tego dochodzą jeszcze graczy którzy kupili grę na PC...

Dobrze zrobione gry na dobrym sprzęcie chodzą równie płynnie i bezproblemowo jak na konsolach (np. Splinter Cell Chaos Theory).

Nie wiem czy jednak GT4 mnie nie złamie... musiałbym w to zagrać, a nie za bardzo mam gdzie...

Na PS2 można odtwarzać filmy na DVD, prawda ? A coś jeszcze niezwiązanego z grami ? Jakieś pliki muzyczne czy coś ? Jest jeszcze jakaś gra poza GT4 będąca dużym argumentem za (nie lubię nawalanek i klimatu SF) ? Kiedy ma wejść nowa generacja konsol ? 06 czy 07 ?

 

(SPRT) Maciej Colin 4 w sieci nie jest zbyt ciekawy... nie ma walki kontaktowej... Różnie dobrze, można by się wymieniać czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek w CMR 04 jest walka na necie i to jaka jest taki serwer o nazwie "edgy no cut" jeżeli chcesz się ostro pościgać to zapraszam na niego. Tam bijemy się o setne sekundy. Mój najlepszy OS odbył się właśnie na tym serwerze gdzie wygrałem go o 0,01 setną sekundy to była walka do ostatniego cm OS-u :twisted: wystarczy, że technicznie umie się dobrze jechać niekoniecznie szybko ale technicznie i to już jest 60% sukcesu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj się z Panem nie zgodzę. Raz. Konsole mają taką pozycję na rynku, że PC nie jest w stanie im w żaden sposób zagrozić.

Dwa. Znowu posłużę się moim ukochanym GTA. Gra wyszła najpierw na PS2, później długo nie było ani słowa czy ukaże się na PC, pojawiły się różne sprzeczne plotki, w końcu okazuje się, że gra po ponad pół roku pojawia się na PC. Ta różnica czasu w wydaniu nakłoniła wielu do kupienia PS2, a do tego dochodzą jeszcze graczy którzy kupili grę na PC...

 

GTA nie jest koniem pociągowym platformy :) To po prostu gra napisana na PS2 z wyłącznością na pewien okres czasu, ale potem przenoszona na inne platformy - takie umowy też się zawiera, zwłaszcza z firmami które wydają gry na kilka platform. Natomiast GT i Tekken sa pisane przez firmy zadomowione od jakiegoś czasu na rynku konsolowym i nie wydających swoich gier na inne platformy - bo się to nie opłaca :) Tak, zwyczajnie nie opłaca, wymagało by to zatrudnienia dodatkowych osób, poświęcenia czasu na konwersję, jej testowanie, lokalizację. Na dodatek ci co chcieli by kupić taką grę na konsolę, jak dowiedzą się, ze będzie na PC to poczekają i kupią dwa razy tańszą wersję na blaszaka. A tak jak widać na przytoczonym wcześniej obrazku, zaczynasz się łamać i w końcu kupisz, jak nie GT4, to może skusisz się za półtora roku na GT5 :) Ale cel zostanie osiągnięty.

 

Dobrze zrobione gry na dobrym sprzęcie chodzą równie płynnie i bezproblemowo jak na konsolach (np. Splinter Cell Chaos Theory).

Nie wiem czy jednak GT4 mnie nie złamie... musiałbym w to zagrać, a nie za bardzo mam gdzie...

 

Dobry sprzęt kosztuje, dobrze zrobiona gra też kosztuje i to sporo (szczególnie producenta). Co jest lepsze? Pisać przez 6 lat gry na stabilną platformę i mieć na tym sporą marżę, czy też pisać gry na platformę, gdzie specyfikacja się zmienia praktycznie co rok (i to jeszcze w wielu wariantach) a na dodatek u jej podstaw leży średniej jakości system operacyjny? Marża na grach na PC też jest znacznie mniejsza i piractwo wymaga mniejszych nakładów. Jak producent jest duży to oczywiście dla niego nie problem utrzymywać osobną ekipię programistów by portowali tytuły konsolowe na PC, ale małym firmom to się nijak nie kalkuluje. Inaczej na pewno by tak robiły :)

 

Na PS2 można odtwarzać filmy na DVD, prawda ? A coś jeszcze niezwiązanego z grami ? Jakieś pliki muzyczne czy coś ? Jest jeszcze jakaś gra poza GT4 będąca dużym argumentem za (nie lubię nawalanek i klimatu SF) ? Kiedy ma wejść nowa generacja konsol ? 06 czy 07 ?

 

Na PS2 można jeszcze Linuxa se zainstalować :) albo zrobić wideokonferencję, ale to u nas mało popularne, bo Polska nie jest postrzegana przez Sony jako rynek na to urządzenie (a przynajmniej Sony Polska jest na tle innych krajów europejskich znacznie bardziej niemrawe - być może idzie właśnie i problem piractwa i małych zysków) Co do innych gier niż GT to nic Ci nie napiszę, bo nie mam czasu by grać w co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(SPRT) Maciej, jest walka, ale taką walkę możesz mieć ścigając się z ghostem. Mnie daje nie porównywanie więcej satysfakcji gdy można spychać przeciwnika z toru. Dużo lepiej bawię się grając z kolegą na jednym komputerze w Race Drivera 2 niż grając z wieloma osobami w Colina 4. Żeby kręcić świetne czasy to trzeba dużo ćwiczyć, co może niektórych (mnie) szybko znudzić i zniechęcić do gry. Jedyną grą w której jazda na czas dawała mi i daje dużo satysfakcji jest N4S Porsche.

 

aflinta, nie odpowiedziałeś na pytanie, czy przy pomocy PS2 można odtwarzać jakieś pliki muzyczne i kiedy będzie następna generacja konsoli.

Co do GTA to było "exclusivem" PS2 przez który kilka osób nie kupiło Xboxsa, więc przynajmniej przez chwile był koniem pociągowym. Tak chyba było z Halo dla Xboxa jeśli mi się nie pomyliło.

P.S. U nas nadal nie ma w wypożyczalniach gier na konsole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, nie odpowiedziałeś na pytanie, czy przy pomocy PS2 można odtwarzać jakieś pliki muzyczne i kiedy będzie następna generacja konsoli.

Co do GTA to było "exclusivem" PS2 przez który kilka osób nie kupiło Xboxsa, więc przynajmniej przez chwile był koniem pociągowym. Tak chyba było z Halo dla Xboxa jeśli mi się nie pomyliło.

P.S. U nas nadal nie ma w wypożyczalniach gier na konsole ?

 

PS3 powinno zawitać do nas za jakiś rok, może kilka miesięcy wcześniej, ja bym się jednak przed marcem w oficjalnym obrocie nie spodziewał (ale kto wie, może wcześniejsza premiera Xboxa 360 coś zmieni). Nie wiem czy można odtwarzać jakieś pliki muzyczne, bo nigdy nie miałem takiej potrzeby :) Może jak się zakupi specjalny soft to by coś się wykombinowało, ale PC lepiej się do tego nadaje (no chyba, że do PS2 dodamy dysk twardy). Ja dalej będę się trzmał wersji, ze koniem pociągowym Playstation jest seria GT i Tekken - bo wymawiając któryś z tych tytułów myślisz o Playstation, natomiast GTA to tylko jeden z licznych exclusive titles, które wygasają po kilku miesiącach i pojawiają się na wszystko co potrafi wyświetlić kolorową grafikę i wydać dźwięk. Ale zdaje się, ze to są już czysto akademickie dywagacje.

Swego czasu była wypożyczalnia w Krakowie, nawet nie wiem czy w Beverly Hills nie da się czasem pożyczyć jakichś gier, ale dla mnie nie są to atrakcyjne propozycje. Za mało gram, za dużo siedzę przy jednym tytule :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czasów na Nordschleife: tutaj jest link do strony, na której są opublikowane prawie wszystkie czasz całkiem szybkich samochodów. Pobiliśmy oficjalny rekord Spec C :mrgreen:http://www.supercarfreak.net/forum/showthread.php?t=119&page=1&pp=20

 

A tak wogóle to mój najlepszy czas całkowicie seryjną Spec C z WYŁĄCZONYMI systemami kontroli trakcji to 7:49 z hakiem. Ale da się poprawić i postaram się to zrobić w najbliższym czasie :twisted:

 

P.S. dwa koła na asfalcie, nie odbijałem się od band, gram na pedziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT4 są w każdym samochodzie systemy kontroli trakcji: system zapobiegający buksowaniu kół, system zapobiegający nadsterowności i system zapobiegający podsterowności. Jedyna wada tej gry. Choć czasem się przydaje.

 

I tak najlepsze, co odkryłem ostatnio to, że o ile w GT3 wyścigi długodystansowe trwały dwie godziny, tutaj trwają od 4 do 24 godzin!! (sic!) :twisted: weekend zapowiada się długi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT4 są w każdym samochodzie systemy kontroli trakcji: system zapobiegający buksowaniu kół, system zapobiegający nadsterowności i system zapobiegający podsterowności. Jedyna wada tej gry.

Kazde moje auto ma je wylaczone......

 

Pobiliśmy oficjalny rekord Spec C

 

To już wiem dlaczego sie na forum nie pokazujesz :twisted:

 

BTW. Od przyszłego tygodnia zaczynamy z kumplem upalanie Forzy Motorsport. Zdam relacje z pierwszych i dalszych wrażeń :wink:

 

Ja moge zdac juz teraz, mam gre od Maja ;) Najlepsze sa swapy silnikow....

BTW.W Forzie jestem Level 37, i jak chlopaki wygracie Porsche 959, to jezdzijcie nim jak nawiecej wyscigow, przyspieszenie od 0-60 to 2.1s, max. 230mph i naped na 4 kola...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...