Skocz do zawartości

Opony letnie RE070 vs Toyo R1R


kanap4

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze juz wiosna i pomimo tego ze spadl dzisiaj snieg to wyglada na to, ze bedzie coraz cieplej, a ja nie mam opon na lato.Caly czas myslalem ze wezme RE070, ale ostatnio uslyszalem wlasnie o Toyo R1R i tak zaczalem sie nad nimi zastanawiac.Podobno na suchym prawie jak R888, ale na mokrym przynajmniej da sie jezdzic.Ktos z Was probowal tych opon?Moze znacie kogos kto uzywal lub chociaz czytaliscie cos o nich?Jak wypadaja w porownaniu do Bridgestone'ow?Zastosowanie to glownie jazda po miescie i poza, od czasu do czasu jakas pojezdzawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw. Przymierzalem sie do nich, ale szanowne grono przekonano mnie, ze to przesada do wolnossaka ;) Wiec kolatalem sie pomiedzy RE050A a SZ90, az Carfit rozwial moje watpliwosci; zamowilem w jednej duzej firmie RE050A... i okazalo sie jednak ze nie ma na magazynie. Znowu sie zastanawiam... moze R1R? Dobrze ze snieg pada :cool:

 

Przy okazji zerknijcie jakie zamienniki RE050A 205/55/R16 mi zaproponowali :shock: Boldowanie moje.

 

W związku z tym, że opony które Pan zamówił nie zostały jeszcze dostarczone do żadnego z naszych magazynów i nie posiadam informacji kiedy mogłoby to nastąpić, chciałbym zaproponować Panu zakup opon o identycznych parametrach i w cenach godnych zainteresowania:

1 Continental ContiSportContact 2 205/55R16 91 VFR 325

2 Vredestein Snowtrac 2 195/55R15 85 H 353

3 Kleber KRISALP HP 195/55R15 85 H 272

4 Firestone WINTERHAWK 2 195/55R15 85 H 260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem toyo na classicu... swietne trzymanie na suchym, na mokrym rowniez bez problemow... ale bardzo szybko sie zuzywaly, powodem chyba bardzo miekka guma.... sam sie teraz zastanawiam, ale chyba jednak wezme re070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qTi, jest to jakies wyjasnienie, choc sklaniam sie ku temu ze (a) sprzedaja co maja, albo (B) nie przykladaja sie do pisania maili.

 

Taka dygresja: pare lat temu chcialem kupic boniowke z piaskowca. Pojechalem do jednej z najwiekszych firm kamieniarskich w miesicie i mowie o co chodzi. Sprzedawca patrzy, mysli i pyta... co to jest boniowka. OK, spokojnie wyjasnilem itd. Prowadzi mnie i mowi "o tutaj mamy piekna boniowke z pisakowca". Tak patrze, patrze i mowie, "no ładna, ale ten piaskowiec jakiś dziwny". A on na to... "bo to jest marmur prosze Pana!"; "jak to marmur? ale ja chcialem piaskowiec"; "a... piaskowca to my nie prowadzimy." :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że R1R jest dużo lepsze na mokrym niż R888, a na suchym prawie tak dobre jak ósemki. Nie wiem na ile to prawda.

 

To sa niestety opinie które wywodzą sie od gości co wprowadzają na rynek nowy produkt, zwykły szeptany marketing. Byc może tak jest nie twierdze że nie, ale tak naprawde to chyba mało kto testował w warunkach bojowych, bo po pierwsze ta opona dopiero co ujrzała światło dzienne, po drugie nie było jeszcze pogody odpowiedniej aby to zweryfikować. Pamietajmy że powierzchnia przylegania opony do asfaltu to mniej wiecej kartka papieru A4 ( w przypadku opon 225 ) i jezeli na tej kartce jest wiecej nacieć , to na suchym bedzie gorzej, na mokrym lepiej, przy oczywiście założeniu że skład mieszanki jest zblizony. R888 to z pewnością dobra opona , ale ma i swoje wady, mieszanka jest bardzo miękka i po kilku okrążeniach na torze, bardzo szybko sie przegrzewa i kompletnie nie trzyma, RE070 po tych samych okrążeniach dopiero bedzie działała prawidłowo, taka różnica. Jak bedzie z R1R czas pokaże :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia jeźdzę na RE070, jak by ine było ośka :roll: , i jestem bardzo zadowolony z tych opon. Wprawdzie nie miałem jeszcze okazji naprawdę ich przetestować, ale już widać że w dużym stopniu zwalczają tragiczną podsterowność mojej Saabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy że powierzchnia przylegania opony do asfaltu to mniej wiecej kartka papieru A4 ( w przypadku opon 225 )

Myślę, że troche Edwin przesadziles :cool: . Chyba, ze mowisz o czterech oponach razem.

 

Słyszałem, że R1R jest dużo lepsze na mokrym niż R888, a na suchym prawie tak dobre jak ósemki.

Tej jestem tego bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE070 lepsza jakościowo od T1R ale 070 trzeba zagrzać.Coś za coś.

Ja do jazdy ulicznej bez szaleństw z tych dwóch wybrałbym T1R,na krótkie OES'y r888,Poznań i inne tory RE070 lub slicki.

Do jazdy ulicznej to właśnie RE050A moim zdaniem najlepsza,można też spróbować Yokohama Parada Spec 2.

Kleber ma identyczne parametry jak RE050A ? :shock: Dobre dobre :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I osobista dygresja nigdy prze nigdy Hankooka ta opona jest plastikowa!
eee tam - slick daje rade nie gorzej niz r888 (o ile sie rozgrzeje)

tylko ciezko z kocami grzewczymi jezdzic po miescie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

070 trzeba zagrzać.Coś za coś.

 

nic nie trzeba grzac, jak ja zaczniesz grzac to splynie i przestanie trzymac.

 

Pozwolę się nie zgodzić - latałem dziś rozetę na łysych 070 żeby je dobić. Kombinowałem, że jak wyjdzie słoneczko, trochę przeschnie i polatam szybko. I nic z tego - permanentnie mnie stawiało bokiem, bo opona nie chciała złapać temperatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabar, gorszy, niż z seryjną mocą i zawiasem. Niech to będzie najlepszy dowód na to, że trudno było pojechać szybko. Ale nie mówię jeszcze ostatniego słowa 8).

 

a moze sie starzejesz... :mrgreen: ?

 

Jabar - bylesz juz Loganem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...