Skocz do zawartości

Czym kończy się "jazda na zderzaku"...


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

true true ale z drugiej strony jak się czasem ogląda popisy w Piracie gdzie kolo z samej kumulacji straciłby prawko a dostaje 10p/500pln to tez przegięcie w drugą stronę

 

Bo tak na prawdę pojęcie kumulacji nie istnieje. W jakimś innym wątku ktoś to pięknie wyjaśniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrania prawka (poza przypadkami przekroczenia punktów lub jazdy po pijaku) zależy tak naprawdę od "widzimisie" Policmajstra. W kodeksie (art 135. punkt 2) jest coś takiego jak "podejrzenie popełnienia wykroczenia":

może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Czyli nawet za głupią stłuczkę

link i nic nie zrobisz. Ja to przeżyłem na własnej skórze. Miałem kolizję na skrzyżowaniu w Olsztynie (strat u gościa brak u mnie porysowany zderzak) i jako, że była moja wina (chociaż się nie zgadzam bo gość zawracał tam gdzie nie można) straszyli mnie, że komendant polecił im zabranie prawka za kolizje na skrzyżowaniach. Ostatecznie dostałem 300PLN.

 

Dodatkowo coś dopiszą od siebie do protokołu jak się stawiasz i jest nieciekawie. A sąd oczywiście da wiarę słowom dwóch policjantów. No chyba, że jesteś politykiem, pracujesz u mundurowych lub jesteś dobrze umocowanym mecenasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie odpuściłem,

I dlatego firmy rżną wszystkich jak leci, bo nikomu się "nie chce".

 

Mi się chce...

Z każdą kwotą będę walczył w Sądzie.

 

Wtedy przydaje sie D.A.S. Oni walcza jak trzeba. Przyklad niektorych forumowiczow pokazuje, ze sa naprawde skuteczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...