Skocz do zawartości

Czy zaufać Subaru?


sailor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem Subaru Legacy 3.0 z najmocniejszym silnikiem rocznik 2004. Problem moj tkwi w tym iz nie wiem czy Subaru to marka godna zakupu. Pomijam wlasciwosci jezdne, osiagi i swietny wyglad. Chodzi mi konkretnie o niezawodnosc. Do tej pory jezdzilem Toyota Camry i nie mialem wiekszych problemow z nia.. Mozna powiedziec ze nie myslalem o tym czy bede mial czym jechac nastepnego dnia do pracy. Byla niezawodna. Zrobilem nia 300tys km i sprzedalem..

 

Rozwazam ww. model jak rowniez Toyote Avensis oraz Honde Legend(troche za slaba).

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sailor napisał:

nie wiem czy Subaru to marka godna zakupu

 

 

to nie jest prowokacja :?: :?:

 

 

jeśli nie to:

wsiąśc na jeździe próbnej - zrobi kilka rund i sprawa wyjaśniona - do banku po kase i już....[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to jedne z najbardziejn niezawodnych samochodow 8)

 

Dokładnie, polecam chociażby przeczytanie rankingu niezawodności samochodów w najnowszym Auto Swiecie - Subaru Legacy na 4 miejscu (w kategorii samochodów od 2 do 3 lat) :!:

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że młode Toyoty są ok (bo te rankingi to chyba dotyczą tylko 2-3lat), a później jest gorzej :?: a Subarak to jednak długowieczność i prestiż znacznie większy, nie wspominając o takim super forum jak to - Toyota nigdy takiego mieć nie będzie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że młode Toyoty są ok (bo te rankingi to chyba dotyczą tylko 2-3lat), a później jest gorzej :?: a Subarak to jednak długowieczność i prestiż znacznie większy, nie wspominając o takim super forum jak to - Toyota nigdy takiego mieć nie będzie :twisted:

 

No niestety jest tak, że ta Toyota w każdym (oprócz najnowszego) z przedziałów rocznikowych łapie się w pierwszej piątce, nieraz nawet 3 modele... W starszych rocznikach jest na zmianę z Porsche, ale Subaru też wszędzie mieści się w pierwszej 10... Za to w najświeższym (od 2 do 3 lat) na 4 miejscu ex aequo przesiaduje właśnie Legacy i Forester, a dopiero za nimi, na 6 miejscu plasuje się Toyotka Yaris :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym mankamentem Subaru jest zbiornik paliwa - nie wiadomo czemu ale tam zawsze jest pusto :)

 

a tak zupełnie na serio: Justy sprzedaliśmy z licznikiem wskazującym 246tys. i ani razu przez 7 lat (tyle go mieliśmy) mu się nie zmarło ani nic się nie popsuło (przeglądy zawsze w ASO, oryginalne części).

Impreza ma w tej chwili 143tys. i żadnych napraw na koncie (pomijam sprawy wymiany elementów zużywających się).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prowokacja.

 

Toyota w rankingach wygrywa pod wzgledem niezawodnosci.

 

Nie slyszalem o zywotnosci Subaru, dlatego pytam.

 

Pozdrawiam.

 

 

Dokładnie poczytaj foldery reklamowe Toyoty! Są tam wspomniane testy niezawodności i Subaru Legacy przebija parę Toyotek :)

Choć oczywiście nie wszystkie, ale ustępuje setnymi procenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i rzeczywiście Legacy całkiem nieźle wypada w rankingach...

 

do 3 lat (Tüv 2005):

1.Boxster

2.Mazda Demio

3.Audi A4

4.Subaru Forester

5.Subaru Legacy

 

8-9 lat:

1.911

2.Toyota Starlet

3.Toyota Corolla

4.Subaru Legacy

5.Toyota Carina

 

 

:arrow: Ranking TUV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moj tkwi w tym iz nie wiem czy Subaru to marka godna zakupu [...]

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie opinie.

 

Co do niezawodnosci Subaru, to z tego, co wiem, jedyne, co moze temu samochodowi zaszkodzic to tzw. "dlubanie".

 

A poza tym pytanie o niezawodnosc Subaru na forum skupiajacym milosnikow i/lub posiadaczy samochodow tej marki? Ja, majac taki dylemat, jak Ty, poszukalbym raczej niezaleznego zrodla :twisted: (vide: raport TUV; wielkopolanin - dzieki za 'research')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wspominając o takim super forum jak to - Toyota nigdy takiego mieć nie będzie :twisted:

 

Forum Toyoty jest i ma się całkiem dobrze, powiązane jest z oficjalnym klubem posiadaczy (sympatyków toyoty). Atmosfera tam nie gorsza niż u nas. Jedyne czego naprawdę im brakuje to wsparcia ze strony TMP (Toyota Motor Poland) które ich totalnie olewa, podobnie jak posiadaczy nowych aut tej marki. Pod tym względem Subaru jest niedoścignionym wzorcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dojeździłem starym modelem (1992, 2.2 - 136 KM) do przebiegu prawie 360kkm i przypominam sobie tylko jeden przypadek odmówienia współpracy na drodze. Przyczyną było partactwo mechaników, (pisanych przez duże Ch) którzy po dłubaniu w skrzyni automatycznej niestarannie podłączyli wtyczki z wiązkami przewodów.

 

...Rozwazam ww. model jak rowniez Toyote Avensis oraz Honde Legend(troche za slaba)

...

 

Jeśli wolno spytać: jaką Avensis planujesz ewentualnie kupić przy której Legend (jedyna obecnie sprzedawana w PL jest 3.5l / 208 KM) jest "trochę za słaba"? (Zakładam, że nie chcesz sprowadzić na zamówienie MY05 - 300 KM) Zamierzasz kręcić głównie na trasie czy w mieście?

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i rzeczywiście Legacy całkiem nieźle wypada w rankingach...

 

do 3 lat (Tüv 2005):

1.Boxster

...

 

8-9 lat:

1.911

...

 

Zastanawiam się czy prosiaczki to rzeczywiście takie twardziele czy trzymają się tak dobrze bo służą głównie jako lansowozy w których przeglądy serwisowe wykonywane są wg upływającego czasu a nie przebiegu kilometrów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym mankamentem Subaru jest zbiornik paliwa - nie wiadomo czemu ale tam zawsze jest pusto :)

 

Coś w tym jest :D ja od początku podejrzewam, że w zbiorniku mojego Forysia jest jakaś mała dziurka i gdzieś to paliwko ucieka, no bo przecież przy moim tzw "ekonomicznym stylu jazdy" te zużycia nie są możliwe hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie o zużycie paliwa chodzi pytającemu. Jeśli kolega jeździ Toyotą Camry to też jest stałym gościem na stacji paliw :wink:

 

Ja dopisuję się bo swego czasu jeździłem Toyotą Cariną (przejechałem 70 tys. km, od przebiegu 80 tys do 150 tys.) i to auto było bardzo niezawodne. Jeździłem też innymi Toyotami. Teraz jeżdzę między innymi Foresterem (zrobiłem nim już ok. 100 tys. km) i mam w związku z tym jakieś porównanie.

 

Moja opinia: Subaru jest równie niezawodne jak Toyota. Więc o zakupie powinny zdecydować inne względy.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy prosiaczki to rzeczywiście takie twardziele czy trzymają się tak dobrze bo służą głównie jako lansowozy w których przeglądy serwisowe wykonywane są wg upływającego czasu a nie przebiegu kilometrów

Porsche to chyba najbardziej niezawodna marka swiata, z tego co kiedys czytalem, jakies 60% wyprodukowanych przez nich aut wciaz jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy prosiaczki to rzeczywiście takie twardziele czy trzymają się tak dobrze bo służą głównie jako lansowozy w których przeglądy serwisowe wykonywane są wg upływającego czasu a nie przebiegu kilometrów

Porsche to chyba najbardziej niezawodna marka swiata, z tego co kiedys czytalem, jakies 60% wyprodukowanych przez nich aut wciaz jezdzi

 

Poza tym wystarczy zobaczyć co się dzieje w Niemczech - szczególnie trochę niżej, tzn na południu - Porsche jest tam prawie tyle, co u nas lanosów ;) No i nie powiedziałbym, że jeżdżą jak lansowozy, raczej jak nisko latające samoloty :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem Subaru Legacy 3.0 z najmocniejszym silnikiem rocznik 2004. Problem moj tkwi w tym iz nie wiem czy Subaru to marka godna zakupu. Pomijam wlasciwosci jezdne, osiagi i swietny wyglad. Chodzi mi konkretnie o niezawodnosc. Do tej pory jezdzilem Toyota Camry i nie mialem wiekszych problemow z nia.. Mozna powiedziec ze nie myslalem o tym czy bede mial czym jechac nastepnego dnia do pracy. Byla niezawodna. Zrobilem nia 300tys km i sprzedalem..

 

Rozwazam ww. model jak rowniez Toyote Avensis oraz Honde Legend(troche za slaba).

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie opinie.

 

Jeśli jeszcze coś mogę dodać :?:

Zdaję sobie sprawę, że na tym forum moje wypowiedzi nie są traktowane entuzjastycznie, bo mam nie fanatyczne ale obiektywne podejście do pewnych spraw.

Dlatego celowo napisałem, że Subaru jest tak niezawodne jak Toyota a nie na odwrót :lol:

W zasadzie uważam, że te marki oferują porównywalną jakość.

 

W praktyce może się okazać, że Twój egzemplarz będzie wyjątkiem od tej reguły :( Nie ma przecież produktów idealnych.

Jeśli byłbyś takim pechowcem, to doceniłbyś fakt, że Toyota ma prawdziwą sieć serwisową w Polsce, a Subaru nie. (sorry, ale tak to wygląda).

No ale odpukajmy w niemalowane ...

 

Jeśli Twoje rozterki wynikają w designu nowej Camry, to je w pełni podzielam :twisted:

Zdecydowanie wybrałbym Legacy :!:

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś takim pechowcem, to doceniłbyś fakt, że Toyota ma prawdziwą sieć serwisową w Polsce, a Subaru nie. (sorry, ale tak to wygląda).

No ale odpukajmy w niemalowane ...

 

Jako, że byłem ostatnio stałym bywalcem forum Toyoty, to pozwolę sobie przytoczyć fakt, że był tam jeden pechowiec, co zakupił nowiutką avensis i dwa dni po zakupie, miał mały potop, bo okazało się, ze przeciekało mocowanie relingów dachowych. W efekcie zalane pół kopitu, sporo elektroniki, przedni słupek itp. O ile pamiętam to od 3-4 miesięcy buja się po serwisach toyoty, wysyła pisma to TMP i jest totalnie olewany. Wykonywane naprawy są doraźnie i nie usuwają wskazanych usterek. Wymianę pojazdu na wolny od wad to chyba w sądzie musiałby wywalczyć. A jak (nie)działa elektronika po zalaniu, to większość potrafi sobie wyobrazić :) Odnośnika do wątku teraz nie mogę podać, bo akurat aktualizują bazę na forum :) Niemniej, prawdziwa sieć serwisowa jak widać problemu nie rozwiązuje, a wtopienie 120 tys zł w auto które przecieka jak kabriolet bez zamkniętego dachu jest przykrym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najważniejsze, napęd 4x4, to jest dla mnie decydujący argument, ja już chyba nigdy nie wrócę do autek pozbawionych tego wynalazku w czym zimowe warunki mnie nieustannie utwierdzają, a dowody różnych przewag takiego autka na drodze i zalety komforu jazdy zwłaszcza w trudnych warunkach są nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...