Skocz do zawartości

Subaru Castrol v Shell


baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

Dbrze, to w takim układzie na jaki olej najlepiej przejść teraz, podczas wymiany, kiedy używałem castrol 5w30? lać motula, ale jakiego pół synt. czy pełen syntetyk?

Konkretny numer oleju ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie marki dedykują do swoich samochodów olej. Dlaczego nie może być tak w przypadku subaru?

Marki dedykują, zgadza się, ale ważniejsza niż marka jest specyfikacja oleju. Zacytuję z poprzedniej strony:

 

 

W moim ASO w czasie przegladu po 15 tys. zalano olej Shell!

Droga Dyrekcja czy moge prosic o wyjasnia?

Zasadniczo użyty powinien być Castrol.

Wyjątek - klient wyraźnie życzy sobie inny olej, a jego specyfikacja jest zgodna z wymaganiami FHI.

Ja np odmówiłbym zalania Castrola, ze względu na to co widziałem w rozebranych silnikach, do których lany był Castrol.

 

PS. Tak z ciekawostek, bo często się to przewija w necie i dużo ludzi powiela - jeżeli z silnika zlewany jest czysty olej, należy zmienić na inny, który będzie "pochłaniał" zanieczyszczenia.

 

 

Kumpel, po zalaniu w ASO silnika lotosem, wracał do domu i zmieniał olej na "swój"  :)

 

A za to to już powinna być cofnięta gwarancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel, po zalaniu w ASO silnika lotosem, wracał do domu i zmieniał olej na "swój" :)

 

A to dlaczego nie zawoził swojego oleju żeby od razu zalali taki jak chce?

Tak płacił za Lotosa i potem za swój, pomijając jeszcze sprawę czy miał gdzie ten zlany zutylizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...