Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Blixten napisał(a):

Patrzę na prognozę i chyba kurtkę zimową trzeba będzie wyjąć z szafy, a Kwiecień '24 to chyba będzie rekordowo zimny w historii pomiarów ? 

Nie bluźnij denialisto klimatyczny. :OO:

Jak informują naukowcy z unijnego programu Copernicus, między kwietniem 2023 a marcem 2024 roku średnia globalna temperatura była o 1,58 stopnia wyższa od tej mierzonej przed epoką przemysłową, kiedy rozpoczęła się masowa emisja dwutlenku węgla.

Edytowane przez Jaca68
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aga napisał(a):

Tak bywa na starość  :P

Z tym się już pogodziłem ;) ale ... cała kratownica tarasu wisi mi w powietrzu, bo jak jest tak zimno to kotew nie mogę zalać betonem :huh:

 

i ile tak będzie mi wisiała ?

do Maja ? 

 

 

 

laughing-gifs-pillow-cover.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał(a):

Z tym się już pogodziłem ;) ale ... cała kratownica tarasu wisi mi w powietrzu, bo jak jest tak zimno to kotew nie mogę zalać betonem :huh:

 

i ile tak będzie mi wisiała ?

do Maja ? 

 

 

 

 

https://www.marketpsb.pl/katalog/produkt/sika-antifreeze-fs-1-domieszka-do-betonu-przyspieszajaca-wiazanie-przeciwmrozowa-op-5l/modyfikacje-betonu

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, markos007 napisał(a):

może się nie znam i nie jestem jakoś stary ale pamiętam lany poniedziałek na krótki rękawek z 20 lat temu, jak i przymrozki, które u nas pojawiają się nawet do połowy maja? Kiedyś nikt o chłodzie w kwietniu nie mówił, że to jakaś super anomalia

Pamiętam duży opad śniegu 2 maja, poszedłem wtedy do kina "Moskwa" na film "Bitwa o Anglię". Da się znaleźć kiedy to było.

5 godzin temu, Aga napisał(a):

Poza tym, zimna zośka jest zawsze zimna, chociaż dla mnie to zabobon :P

 

Poznałem kiedyś (okrzykniętą) Zimną Zośkę, lubię ją do tej pory ale tak ją nazywam.

5 godzin temu, Blixten napisał(a):

Ja to muszę być strasznie stary, bo nie pamiętam ;) 

Po za tym o czym napisałem powyżej to pamiętam jeszcze w pierwszej połowie lat 80tych taką paskudną zimę, bez słońca za to ze śniegiem. Jego zwały leżały jeszcze w kwietniu.

5 godzin temu, skwaro napisał(a):

Wramach anegdotek pogodowych to w ten weekend z ojcem rozmawialiśmy że jechaliśmy kiedyś do rodziny na Śląsk pierwszego maja i w okolicach Zawiercia musieliśmy szukać innej drogi bo standardowa była zasypana śniegiem i nawet facet wołgą nie dał rady.

 

P. S. Na świętego Hieronima jest pogoda, albo ni ma :)

Po świętej Janinie będzie padać, albo i nie.

5 godzin temu, Aga napisał(a):

A co Maja ma do tego :P

 

Bo wszyscy Maję znają i kochają :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dziś rano 2 stopnie i deszcze ze śniegiem, ale to musiało być złudzenie, po prognozy z początku miesiąca mówią:

Cytat

 

Przed nami kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Czy pogoda przez najbliższe cztery tygodnie będzie odzwierciedleniem orientalnej wizji świata? Prognozy długoterminowe amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanu i Atmosfery (NOAA) wyliczają średnią miesięczną temperaturę dla kwietnia mocno odchyloną od normy z wielolecia. Ostatnie dane modelu szacują, że odchylenie to wyniesie nawet 3-4 st. C, podczas gdy prognozy sprzed czterech tygodni mówiły o odchyleniu rzędu 1-2 st. C. 

Średnia dla kwietnia z ostatnich dwudziestu lat wynosi dla Warszawy 9,4 st. C, a w latach 1970-2000 średnia ta wynosiła 7,9 st. W świetle prognoz NOAA możemy więc liczyć, że kwiecień w tym roku będzie przypominał termicznie maj z drugiej połowy wieku XX. Jednocześnie miesiąc ma być bardzo mokry, z silnym odchyleniem od średniej z wielolecia sum opadów, choć wcześniej amerykańskie wyliczenia rysowały obraz miesiąca ciepłego, ale z niedoborem opadów. Kwiecień, ciepły i mokry, byłby więc spełnieniem marzeń ogrodników, sadowników i rolników, gdyż "kwiecień co deszczem rosi, wiele owoców przynosi".

 

https://tvn24.pl/tvnmeteo/prognoza/pogoda-na-kwiecien-kwiecien-2024-jaki-bedzie-kwiecien-st7850802

:OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2024 o 12:57, Jaca68 napisał(a):

Co prawda dziś rano 2 stopnie i deszcze ze śniegiem, ale to musiało być złudzenie, po prognozy z początku miesiąca mówią:

https://tvn24.pl/tvnmeteo/prognoza/pogoda-na-kwiecien-kwiecien-2024-jaki-bedzie-kwiecien-st7850802

:OO:

Znów nie odróżniasz średniej temperatury dla całego miesiąca, podanej w prognozie, od temperatury danego dnia? Bez zaskoczeń :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tam filmik o ostatnich bzdurach Mazurka, denialistach klimatycznych i ich absurdalnych argumentach i o kwestionowaniu nauki (o czym pisalem tutaj wielokrotnie). Gość bardzo mądrze o tym mówi, polecam :)

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, st981777 napisał(a):

Przecież to tylko chemik, nie jakiś trener...

Wiem wiem, i tak stawiam dolary przeciw orzechom że Ci, którzy najbardziej powinni to obejrzeć, nawet nie klikną w linka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2024 o 15:06, Szürkebarát napisał(a):

Pamiętam duży opad śniegu 2 maja, poszedłem wtedy do kina "Moskwa" na film "Bitwa o Anglię". Da się znaleźć kiedy to było.

Ja pamiętam jak w jedną majówkę snieg dogonił mnie dopiero w Warszawie, a gonił z Mierzei Wislanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to świetny marketing: "denialista klimatyczny" ten co "zaprzecza klimatowi".

Nie, "sceptyk w sprawie konsensusu (umownego, był na ten temat artykuł jaki to konsensus jest w istocie) klimatycznego". Coś w stylu "antyszczep" lub "morderca" w kontekście noszenia maseczki...

Takie to naukowe...

A swoją drogą "naukowe" to poddające krytyce, a nie " potwierdzające hipoteze".

If ju noł łoramin.

Zresztą kogo to cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...