Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jeszcze w kwestii badania temperatur tysiące lat temu:

https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/paleoklimatologia-o-co-w-tym-w-ogole-chodzi-240/

 

2 minuty temu, Jaca68 napisał(a):

Chciałem tylko zauważyć ze zlodowacenia plejstoceńskie obejmowały dużo większy obszar niż Polska.

To musisz nowy globus robi kupić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał(a):

Ej, ale mi nie odpowiedziałeś czy możemy to globalne ocieplenie odwoływać czy nie. Bo tak sobie patrzę w ten link co wkleiłeś i tak próbuję wyczytać z raportu o ilu tych lat był najzimniejszy kwiecień i maj i ni cholery nie mogę tego znaleźć.

No cóż, nie pierwszy raz ujawniasz że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

Strona 22 podpis pod mapką. :yahoo:

 

 

Opera Zrzut ekranu_2023-07-05_175519_klimat.imgw.pl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaca68 napisał(a):

No cóż, nie pierwszy raz ujawniasz że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

Strona 22 podpis pod mapką. :yahoo:

 

 

Opera Zrzut ekranu_2023-07-05_175519_klimat.imgw.pl.png

Ale pokaż mi palcem gdzie tu jest napisane że jest najzimniejszy od lat. Bo jest podana anomalia od średniej temperatury, ale nie że jest najzimniejszy od lat. To taka drobna różnica :D Mało tego, jest to podana regionalnie a nie jako średnia dla całego kraju i w północnej części Polski wynosi równe zero stopni, co oznacza że nie była ani cieplejsza ani zimniejsza. Dlatego podtrzymuję, pokażesz palcem gdzie jest napisane że był najzimniejszy od lat? :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ESP napisał(a):

Racja!

Tak mnie naszło:

Naukowcy powinni wykorzystywać ekspertów TF jako ostateczną wyrocznię. Mamy przecież tutaj takich znawców, że w sumie mogliby wszystkich naukowców zastąpić. Znają się i na teoriach spiskowych, globalnym ociepleniu jak i na szkodliwości szczepionek, skuteczności maseczek czy socjotechnikach. Normalnie KGB i CIA powinny się o nich zabijać.

:mrgreen:

W punkt.

Idealnie, mam kandydata na przewodniczącego.

:D

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał(a):

Ale pokaż mi palcem gdzie tu jest napisane że jest najzimniejszy od lat.

To ty mi palcem pokaż gdzie publikując te dane o zimnym kwietniu napisałem że jest najzimniejszy od lat, co sugerowałeś stronę temu?

8 minut temu, skwaro napisał(a):

Mało tego, jest to podana regionalnie a nie jako średnia dla całego kraju

Nie czegoś takiego w poważnej klimatologii jak średnia dla całego kraju. Są dane stacji klimatycznych.

O ty masz:

https://klimat.imgw.pl/pl/climate-normals/TSR_AVE

 

Ale w mediach lepiej się sprawdza: 17 stopni średnia temperatura na ziemi wszyscy umrzemy.

 

Jak się pytałem kiedyś Ciebie, o ten zabójczy wzrost globalnie +2 stopnie, to od jakiej temperatury liczone. To nie podałeś i dowodziłeś że to tak się nie podaje, bo pory roku, regiony itd.... To dziś już wiemy że było mniej niż 17. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jaca68 napisał(a):

To ty mi palcem pokaż gdzie publikując te dane o zimnym kwietniu napisałem że jest najzimniejszy od lat, co sugerowałeś stronę temu?

 

A tu:

W dniu 26.06.2023 o 17:38, Jaca68 napisał(a):

 

aha i dlatego u nas kwiecień i maj były najzimniejsze od lat.  :OO:

 

51 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Nie czegoś takiego w poważnej klimatologii jak średnia dla całego kraju. Są dane stacji klimatycznych.

O ty masz:

https://klimat.imgw.pl/pl/climate-normals/TSR_AVE

 

O patrz, a w biuletynie, co wkleiłeś napisali coś takiego:

Cytat

W związku z opisaną różnorodnością czynników odpowiadających za pogodę i klimat Polski informacje zawarte w Biuletynie będą prezentowane zarówno w odniesieniu do całego obszaru kraju, jak i w wydzielonych regionach fizycznogeograficznych (ryc. 1)

i jeszcze takie coś;

Cytat

Rozdział dotyczący warunków termicznych uzupełniono o serie anomalii średniej obszarowej temperatury powietrza w bieżącym miesiącu (1951-2019) w poszczególnych regionach i w Polsce względem okresu referencyjnego, a także o występowanie ekstremów termicznych wydzielonych metodą probabilistyczną

Tabela numer 5 również podaje dane dla całego kraju.

 

Więc chyba cytujesz jakąś niepoważną klimatologię :D

 

59 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Jak się pytałem kiedyś Ciebie, o ten zabójczy wzrost globalnie +2 stopnie, to od jakiej temperatury liczone. To nie podałeś i dowodziłeś że to tak się nie podaje, bo pory roku, regiony itd.... To dziś już wiemy że było mniej niż 17. :OO:

To albo źle pamiętasz albo znów czytanie ze zrozumieniem siada, bo o średniej temperaturze w skali całej Ziemi pisałem wielokrotnie :P

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna kopanina!

 

Nadal jestem przekonany do tego że żyjemy w interglacjale i wierzę w zlodowacenia na Ziemi i nawet w Ziemię "śnieżkę" wierzę. Wierzę bo na żadne zlodowacenie nie załapię się pomimo tego, że interglacjał powinien być już w schyłkowej fazie. Jakby tu powiedzieć - mam już za mało czasu :biglol: a symulacje komputerowe służą przede wszystkim banksterom.

 

PS. Jutro startuję o 4 rano bo moi podopieczni chcą uciec przed upałem żeby coś pozytywnego zrobić bez zaliczenia udaru cieplnego.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

 

PS. Jutro startuję o 4 rano bo moi podopieczni chcą uciec przed upałem żeby coś pozytywnego zrobić bez zaliczenia udaru cieplnego.

W poniedzialek kolega i rowiesnik mojej 7-latki umarl z powodu przegrzania organizmu, podobno jezdzil na rowerze i wrocil z goraczka, wiec podali mu tylenol, a rano znalezli cialo dziecka w lozku.  W sumie tez jezdzilem z dziecmi na rowerach tego dnia, ale dopilnowalismy dzieci by pily wode, i jakos udalo sie przetrwac... Takze wazne by zwracac uwage na dzieci przy wysokich temperaturach bo moze dojsc do tragedii.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eryk napisał(a):

W poniedzialek kolega i rowiesnik mojej 7-latki umarl z powodu przegrzania organizmu, podobno jezdzil na rowerze i wrocil z goraczka, wiec podali mu tylenol, a rano znalezli cialo dziecka w lozku.  W sumie tez jezdzilem z dziecmi na rowerach tego dnia, ale dopilnowalismy dzieci by pily wode, i jakos udalo sie przetrwac... Takze wazne by zwracac uwage na dzieci przy wysokich temperaturach bo moze dojsc do tragedii.

Tak, przegrzać się jest bardzo łatwo a w przypadku dzieci jeszcze łatwiej. Ze dwa udary cieplne przeżyłem, innych pewnie nie zauważyłem.

Picie wody to nie wszystko a chłodny prysznic schładza szybko całą masę ciała. No i osłona na głowę, w której przecież jest mózg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał(a):

To albo źle pamiętasz albo znów czytanie ze zrozumieniem siada, bo o średniej temperaturze w skali całej Ziemi pisałem wielokrotnie :P

Ale ile ona wynosi ta temperatura od której liczymy ocieplenie? Tego nigdy nie napisałeś. Aż do dzisiaj gdy ogłoszono że mamy 17.

 

Przykład w następnym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 31.08.2022 o 10:58, skwaro napisał(a):
W dniu 31.08.2022 o 09:19, Jaca68 napisał(a):

ps.

To ile w 2022 wynosi ta średnia temperatura co wzrosła? W stopniach C lub F?

 

Źródła takich danych też miałeś wklejane wielokrotnie, kolejny raz:

https://www.climate.gov/news-features/understanding-climate/climate-change-global-temperature

Edytowane 31 Sierpnia 2022 przez skwaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Ale ile ona wynosi ta temperatura od której liczymy ocieplenie? Tego nigdy nie napisałeś. Aż do dzisiaj gdy ogłoszono że mamy 17.

 

Przykład w następnym poście

Trzeba było przeczytać artykuł z linka to byś się dowiedział, podałem Ci go wtedy jako odpowiedź bo tam wszystko co trzeba napisali, oczywiście jak zwykle przeczytałeś? :)

 

P. S. A czemu do reszty posta się nie odniosłeś? Bo znów wyszło że to jednak Ty grubo manipulujesz mimo że mnie o to oskarżasz? :P

 

P. S. 2.

Już nawet wystarczyło przeczytać pierwszy akapit, żeby się przekonać że kolejny raz kłamiesz :P

 

HIGHLIGHTS
  • Earth’s temperature has risen by an average of 0.14° Fahrenheit (0.08° Celsius) per decade since 1880, or about 2° F in total.
    • The rate of warming since 1981 is more than twice as fast: 0.32° F (0.18° C) per decade.
  • 2022 was the sixth-warmest year on record based on NOAA’s temperature data.
    • The 2022 surface temperature was 1.55 °F (0.86 °Celsius) warmer than the 20th-century average of 57.0 °F (13.9 °C) and 1.90 ˚F (1.06 ˚C) warmer than the pre-industrial period (1880-1900). 
  • The 10 warmest years in the historical record have all occurred since 2010. 
Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skwaro napisał(a):

Trzeba było przeczytać artykuł z linka to byś się dowiedział, podałem Ci go wtedy jako odpowiedź bo tam wszystko co trzeba napisali, oczywiście jak zwykle przeczytałeś?

To ci odpisze jak ty mi dzisiaj - pokaż palcem ile wynosi ta temperatura od której liczą wzrosty, bo czytam i nie widzę.

 

11 minut temu, skwaro napisał(a):

Earth’s temperature has risen by an average of 0.14° Fahrenheit (0.08° Celsius) per decade since 1880, or about 2° F in total.

Ile było w 1880 ? 10, 12, 15 stopni Celsjusza? (może być w Fahreneitach)

Ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaca68 napisał(a):

To ci odpisze jak ty mi dzisiaj - pokaż palcem ile wynosi ta temperatura od której liczą wzrosty, bo czytam i nie widzę.

 

Ile było w 1880 ? 10, 12, 15 stopni Celsjusza? (może być w Fahreneitach)

Ile???

Skoro chcesz się jeszcze trochę poośmieszać to proszę bardzo, drugi punkt zacytowanego akapitu, podpunkt pierwszy. Skoro w 2022 średnia temperatura była o 0,86 stopnia Celsjusza wyższa niż średnia z 20-wieku wynosząca 13.9 stopnia i jednocześnie wyższa o 1.06 stopnia od lat 1880-1900, to ile wynosiła temperatura w latach 1880-1900? Czy to za trudna matematyka? :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skwaro napisał(a):

Skoro chcesz się jeszcze trochę poośmieszać to proszę bardzo, drugi punkt zacytowanego akapitu, podpunkt pierwszy. Skoro w 2022 średnia temperatura była o 0,86 stopnia Celsjusza wyższa niż średnia z 20-wieku wynosząca 13.9 stopnia i jednocześnie wyższa o 1.06 stopnia od lat 1880-1900, to ile wynosiła temperatura w latach 1880-1900? Czy to za trudna matematyka? :)

z26311518IERKarol-Strasburger_edit_148408466341416.thumb.jpg.8bfb27429a616f77c467b82914c617b3.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

z26311518IERKarol-Strasburger_edit_148408466341416.thumb.jpg.8bfb27429a616f77c467b82914c617b3.jpg

Pomidor :)

 

P. S. Dziś rano w radiu słyszalem wypowiedź klimatologa, że ten rok znów pobije rekord temperatury globalnie i jest aż nadto dowodów na to, że klimat w Polsce się zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał(a):

Pomidor :)

 

P. S. Dziś rano w radiu słyszalem wypowiedź klimatologa, że ten rok znów pobije rekord temperatury globalnie i jest aż nadto dowodów na to, że klimat w Polsce się zmienia...

Szkoda, że nie mamy tyle czasu żeby pogadać o tym jak zmienił się klimat w Polsce - po bieżącym interglacjale. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ESP napisał(a):

 

Nie clickbait, wyjaśnione zostało przecież tutaj:

 

 

Ok, ktoś różnymi metodami może szacować temperaturę na ziemi np. 100.000 lat temu

Ale nie jest możliwe określenie dokładnych temperatur w odległej przeszłości, więc stwierdzenie, że teraz temperatura jest największa akurat od 120 tys. lat to clikbait i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał(a):

Ale nie jest możliwe określenie dokładnych temperatur w odległej przeszłości, więc stwierdzenie, że teraz temperatura jest największa akurat od 120 tys. lat to clikbait i tyle

 

To Twoja opinia, a ja jednak wolę ufać naukowcom niż opiniom ludzi w Internecie. Zwłaszcza, że nie wiem czym się zajmujesz i czy masz jakieś osiągnięcia naukowe i w jakich dyscyplinach naukowych.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ESP napisał(a):

 

To Twoja opinia, a ja jednak wolę ufać naukowcom niż opiniom ludzi w Internecie. Zwłaszcza, że nie wiem czym się zajmujesz i czy masz jakieś osiągnięcia naukowe i w jakich dyscyplinach naukowych.

 

Nikt z nas nie wie dlaczego naukowcy podjęli badania w tym czy w innym temacie, podobnie wiemy o tym kto im to finansuje i po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

Nikt z nas nie wie dlaczego naukowcy podjęli badania w tym czy w innym temacie, podobnie wiemy o tym kto im to finansuje i po co.

Natomiast sporo wiemy o tym, kto mocno pracował nad tym, żeby ludzie się nie dowiedzieli o zmianach klimatu, albo w nie nie wierzyli :)

https://www.theguardian.com/environment/2021/jun/30/climate-crimes-oil-and-gas-environment

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...