Skocz do zawartości

Nowy WRX z salonu - pierwsze kroki


Piotor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedys na SJSie odnioslem wrazenie, ze duzy jednak daje wiecej niz maly. Na slalomach i na zakrecie te z malym zdecydowanie czesciej sie orbacaly i ogolnie byly jakby bardziej nadsterowne niz te z duzymi. Ale podkreslam, ze to tylko moje wrazenie z obserwacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na SJSie odnioslem wrazenie, ze duzy jednak daje wiecej niz maly. Na slalomach i na zakrecie te z malym zdecydowanie czesciej sie orbacaly i ogolnie byly jakby bardziej nadsterowne niz te z duzymi. Ale podkreslam, ze to tylko moje wrazenie z obserwacji :roll:

 

Duże skrzydło (nie to z STI, ale takie coś w stylu Fast and Furious) z tego co pamietam powyżej prędkości 100km/h daje od 40kg do 70kg nacisku, wiec przy znacznych prędkościach będzie różnica w przyczepności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrozumiale ze przy wyzszych predkosciach daja wiekszy docisk. I wlasnie dlatego przy niskich duze daje wiekszy niz male :) Taki spoiler lip jak maja rozne S4 itp. sa przeciez kompletnie bezuzyteczne przy normalnych predkosciach i daja cos tylko na autobahnach albo torach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT miala za lekki tyl. Przeciez wszystko pozmieniali od tego czasu: spoiler, zawiasy, dodali ESP (tak wyczytalem na niemieckich forach)

Swego czasu ,też czytałem,że w nowszych TT dodano 20 kg balastu w okolice lub do tylnego zderzaka(Ale to info. niepewne)

Być może taki był projekt doziążenia tyłu bo w sumie i tak ESP załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piękny OT się zrobił: od zapytań laika kupującego WRX'a do dociążania tyłu w TT :lol:

No ja czekam ,na ocenę subaru po Twoim zakupie.

Osobiście mam WRx -a od kilku miesięcy i jestem w 100 % usatysfakcjonowany.Co prawda auto nie było nowe ale ,dość świeże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta liczba dni to sprawa bardzo względna. Na zamówieniu mam podaną datę 10 marca ale dali mi nadzieję (nadal to potwierdzają :) ) że około 20-go lutego będzie możliwy odbiór :wink: Dlaczego ten czas tak wolno płynie ? :evil:

 

Tak z ciekawości - jakie są "standardowe" terminy realizacji zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak z ciekawości - jakie są "standardowe" terminy realizacji zamówienia?

Pewnie żadnych standardów nie ma bo wszystko zależy czy model który zamawiasz jest aktualnie na stocku w Polsce, czy w Niemczech, czy może dopiero płynie lub się produkuje. Ja składalem zamówienie 13 stycznia i czas oczekiwania był 2 miesiące bo "dopiero płynie" taki jak ja chcę. Ale ten termin podany przez dealera jest pewnie "bezpieczny" żebym nie ział ogniem jakby było jakieś opóźnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie żadnych standardów nie ma bo wszystko zależy czy model który zamawiasz jest aktualnie na stocku w Polsce, czy w Niemczech, czy może dopiero płynie lub się produkuje. Ja składalem zamówienie 13 stycznia i czas oczekiwania był 2 miesiące bo "dopiero płynie" taki jak ja chcę. Ale ten termin podany przez dealera jest pewnie "bezpieczny" żebym nie ział ogniem jakby było jakieś opóźnienie :)

 

Domyslalem sie, ze duzo zalezy od tego, na ile nietypowy model sie zamawia (kolor/wyposazenie). W kazdym razie wielkie dzieki za info - jak bede kupowal to uwzglednie Twoje doswiadczenia przy planowaniu terminu odbioru.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie żadnych standardów nie ma bo wszystko zależy czy model który zamawiasz jest aktualnie na stocku w Polsce, czy w Niemczech, czy może dopiero płynie lub się produkuje. Ja składalem zamówienie 13 stycznia i czas oczekiwania był 2 miesiące bo "dopiero płynie" taki jak ja chcę. Ale ten termin podany przez dealera jest pewnie "bezpieczny" żebym nie ział ogniem jakby było jakieś opóźnienie :)

 

Domyslalem sie, ze duzo zalezy od tego, na ile nietypowy model sie zamawia (kolor/wyposazenie). W kazdym razie wielkie dzieki za info - jak bede kupowal to uwzglednie Twoje doswiadczenia przy planowaniu terminu odbioru.

 

Pozdro

Jak osobiście się pytałem to "nowy" model najwcześniej w Polsce jest dostępny w pierwszych dniach kwietnia.Czyli rocznik 2005 powinien dotrzeć do polski z końcem marca 2005.Dlatego myślę ,że nie ma sensu zamawiać wcześniej jak w luty/marzec.Tak było w latach ubiegłych - teraz nie wiem ,możliwe że przynależność w Unii skraca ten czas.

< Być może rocznik produkcji nie pokrywa się z rokiem modelowym

tego to już niewiem>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Domyslalem sie, ze duzo zalezy od tego, na ile nietypowy model sie zamawia (kolor/wyposazenie).

Ja zamówiłem "najbardziej banalny" z możliwych czyli niebieski WRX więc to nie jest chyba reguła przy zamawianiu :) Sam się zdziwiłem, że tyle trzeba czekać myśląc, że to jest towar dostępny prawie "od ręki" :wink: . W odpowiedzi usłyszałem, że świetnie się sprzedają i dlatego nic w Polsce nie ma. Zadałem sobie trud i sprawdziłem ile faktycznie WRX'ów (4d.) sprzedało się w zeszłym roku - 28 :shock: :)

 

JurekM: Mój będzie MY2005 ale z produkcji 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak osobiście się pytałem to "nowy" model najwcześniej w Polsce jest dostępny w pierwszych dniach kwietnia.Czyli rocznik 2005 powinien dotrzeć do polski z końcem marca 2005.Dlatego myślę ,że nie ma sensu zamawiać wcześniej jak w luty/marzec.Tak było w latach ubiegłych - teraz nie wiem ,możliwe że przynależność w Unii skraca ten czas.

< Być może rocznik produkcji nie pokrywa się z rokiem modelowym

tego to już niewiem>

 

Dla mnie to niestety jeszcze melodia dosc odleglej przyszlosci :( - do zakupu bede sie przymierzal dopiero pod koniec tego roku.

 

Ale jak juz jestesmy przy temacie, to mimo dosc odleglego czasu do mojego planowanego zakupu, zadam pytanie Dyrekcji: czy kupujac samochod np. w styczniu (w moim przypadku styczniu 2006) mam szanse na samochod z rokiem produkcji 2006, czy jestem "skazany" na rok produkcji 2005? W tej drugiej sytuacji nie byloby sensu czekac z zakupem do stycznia, jesli w papierach i tak rok produkcji bedzie 2005...

 

Poza tym gdzies tam slyszalem, ze producenci samochodow juz pod koniec roku x zaczynaja nabijac tabliczki znamionowe z VIN-em z symbolem roku x+1, wlasnie po to, by kupujacy w roku x+1 mieli szybko dostep do samochodow z tego rocznika i nie musieli czekac np. do marca... Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...