Skocz do zawartości

Nowy WRX z salonu - pierwsze kroki


Piotor

Rekomendowane odpowiedzi

(...)czy kupujac samochod np. w styczniu (w moim przypadku styczniu 2006) mam szanse na samochod z rokiem produkcji 2006 (...)

Chyba musieliby Ci go przysłać DHL'em :wink:

 

No wlasnie nie do konca - jesli producenci faktycznie stosuja trick z VIN-em... A to przeciez tylko o to chodzi, w ktorym roku samochod zostaje "formalnie" wyprodukowany, a nie fizycznie. Ten trick z VIN-em mialby poza tym sens - w przeciwnym razie fabrykom nie oplacaloby sie produkowac przez 2 ostatnie miesiace roku (z gory same by sie skazywaly na sprzedaz po obnizonych cenach, bo trzeba byloby doliczyc jeszcze czas na transport), a dealerzy mieliby w styczniu i lutym pustki w salonach, bo w ofercie mieliby tylko przecenione samochody z poprzedniego rocznika (bo klienci nie mogliby dostac tegorocznych). Jakos mi sie to nie sklada...

 

PS. A wlasnie, przypomnialem sobie - mialem firmowa Primere, ktora "dostalem" bodajze 16 stycznia 2003. Miala w papierach date produkcji 2003...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co pamiętam, to Sz. "Ojciec Dyrektor" wspominał, ze to jednak z Niemiec przyjeżdżają do Polski auta... Oczywiście po transporcie z Japonii. :twisted:

 

Mozliwe, choc wydawalo mi sie, ze stock jest w Holandii :roll: No mniejsza z tym, klientowi to i tak nie robi roznicy :P a mnie chodzilo glownie o to, ze w Polsce nie ma zadnego prawdziwego magazynu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Sz. "Ojciec Dyrektor" wspominał, ze to jednak z Niemiec przyjeżdżają do Polski auta... Oczywiście po transporcie z Japonii. :twisted:

 

Mozliwe, choc wydawalo mi sie, ze stock jest w Holandii :roll: No mniejsza z tym, klientowi to i tak nie robi roznicy :P a mnie chodzilo glownie o to, ze w Polsce nie ma zadnego prawdziwego magazynu :)

 

Aj nie wiem. :P

Właśnie mnie to dziwi, przecież Dyrekcja mogłaby mieć coś "na stanie", skoro popyt rosnie, a na auta trzeba czekaś... dłuuuugo... Kilka SI, Legasiów i Forysiów w jakiejś stodole pod Krakiem nie zaszkodzi, a pomoże. No, ale to są koszta... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę,że dyrekcja dobrze sobie przekalkulowała sprawę opłacalności

robienia magazynu.Z pewnością by to zwiększyło sprzedaż ale widocznie nie na tyle aby to robić.Koszty kredytu na zakup i ich składowania są z pewnością wysokie..Dodatkowo na przełomie roku utrata wartości i konieczność przecen.Pewnie tak będzie w przyszłości,że kilka aut będzie stale oczekiwać na klienta.

 

Piotr - tak czy siak za taką cenę jak jest teraz to powinieneś mieć uśmiech od ucha do ucha.Tak z rok temu cena podchodziła pod 160 000!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje auto czekałem dwa miesiące. Na moje niebieskie GT oczywiście. Czas oczekiwania był zależny od czasu oczekiwania na taty Legacy, a tu było jakieś dwa miesiące. Za to jaka radość była jak już je dostałem i teraz jest już tylko moje! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr - tak czy siak za taką cenę jak jest teraz to powinieneś mieć uśmiech od ucha do ucha.Tak z rok temu cena podchodziła pod 160 000!!

W maju spadło cło z 35% na 10%, euro poleciało na łeb, kupuję "stary" rocznik :wink: - po prostu dorosłem do tej, bardzo spontanicznej, decyzji w odpowiednim momencie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie trud i sprawdziłem ile faktycznie WRX'ów (4d.) sprzedało się w zeszłym roku - 28 :shock: :)

 

w dzisiejszych wysokich obrotach sa ilosci oficjalnie sprzedanych subaru w zeszlym roku w polsce.

forester - 188

legacy - 121

impreza - 75

 

bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...