Skocz do zawartości

kawa - ziarnista


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja propozycja kawy chyba wszystkich przebije

 

Sporo osób ostatnio bardzo narzeka na nierówne traktowanie forumowiczy, na równych i równiejszych, wieć mimo całej sympatii do ciebie w tak oczywistej sprawie, choć kawa wygląda na smakowitą :lol: , nie mam wyjscia i musze zadebiutować w tej roli :twisted:

 

Intak rozumiem że nie bedzie to dla ciebie zaskoczenie i będziesz go nosił godnie i wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kawie dostaje taki skok ciśnienia że chodzę jak nakręcony :) Wiec jak już to muszę spożywać z czymś lekkim i przyjemnym :P

 

Moja propozycja kawy chyba wszystkich przebije :lol:

 

Obrazek

 

intakwrx, czy to GRAŻA :mrgreen: :?:

 

Nie to nie Grażyna, bo wiadomo jak to w piosence, Grażyna jest ekstraklasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kawie dostaje taki skok ciśnienia że chodzę jak nakręcony :) Wiec jak już to muszę spożywać z czymś lekkim i przyjemnym :P

 

Moja propozycja kawy chyba wszystkich przebije :lol:

 

Obrazek

 

intakwrx, czy to GRAŻA :mrgreen: :?:

 

Nie to nie Grażyna, bo wiadomo jak to w piosence, Grażyna jest ekstraklasa :)

 

a Grazyna jest ruda :?: tak podazajac za slowami piosenki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Grazyna jest ruda :?: tak podazajac za slowami piosenki :?:

 

Wykluczając patologie indywizualne :wink: wszyscy mamy pokrewny rodzaj siatkówki i pokrewny system nerwowy,ale odziaływanie koloru jest zbyt bezpośrednie i spontaniczne by mialo stanowić jedynie produkt interpretacji dodanej do postrzerzenia przez wiedze...tak więc nikt nigdy nie moze być pewien,że ktoś drugi widzi dany kolor dokładnie tak jak on... poniewaz potrafimy jedynie porównywać relacje między barwami.. Scisle biorąc,kazde zjawisko wzrokowe zawdziecza swój byt jasności i barwie. Silne oswietlenie modyfikuje kolory. Światło o danym zabarwieniu różnie oddziałuje na rózne kolory, druga rzecz to nieustanne postrzeżeniowe oddziaływanie kolorów na siebie w skutek kontrastu lub asymilacji. Tak wiec niemożliwe jest ścisle i jednoznacznie mówic o kolorze takim,jakim jest on rzeczywiscie,zależy on zawsze od kontekstu. Podobnie kazda nazwa koloru odnosi sie nie do jednego, lecz do szeregu mozliwych tonów, zatem wypowiedzi slowne przy braku próbek i bezposredniej percepcji są zupełnie nieprecyzyjne... :cool:

Biorac pod uwage powyższą WYPOWIEDŹ owszem Graża jest ruda... :wink:

ale nie o to, nie o to,ze ekstra klasa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Grazyna jest ruda :?: tak podazajac za slowami piosenki :?:

 

Wykluczając patologie indywizualne :wink: wszyscy mamy pokrewny rodzaj siatkówki i pokrewny system nerwowy,ale odziaływanie koloru jest zbyt bezpośrednie i spontaniczne by mialo stanowić jedynie produkt interpretacji dodanej do postrzerzenia przez wiedze...tak więc nikt nigdy nie moze być pewien,że ktoś drugi widzi dany kolor dokładnie tak jak on... poniewaz potrafimy jedynie porównywać relacje między barwami.. Scisle biorąc,kazde zjawisko wzrokowe zawdziecza swój byt jasności i barwie. Silne oswietlenie modyfikuje kolory. Światło o danym zabarwieniu różnie oddziałuje na rózne kolory, druga rzecz to nieustanne postrzeżeniowe oddziaływanie kolorów na siebie w skutek kontrastu lub asymilacji. Tak wiec niemożliwe jest ścisle i jednoznacznie mówic o kolorze takim,jakim jest on rzeczywiscie,zależy on zawsze od kontekstu. Podobnie kazda nazwa koloru odnosi sie nie do jednego, lecz do szeregu mozliwych tonów, zatem wypowiedzi slowne przy braku próbek i bezposredniej percepcji są zupełnie nieprecyzyjne... :cool:

 

daj troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopuję, gdyż nie chcę zakładać nowego wątku.

 

Są tu Amatorzy prawdziwej małej czarnej? Obecny trend to filiżanka latte i z bitą śmietaną w cenie dwóch browarów. Mówię o ogródkach. Wychodzi 2-3 razy drożej niż 40gram czystej - > wybór jest oczywisty. Notabene ciekawy wskaźnik "gospodarczy". ;)

Zrobiłem mały eksperyment - podszedłem do kawiarni, zamówiłem kawę mieloną, czarną w kubku (taką lubię z uwagi na jej ilość) z dużą ilością mleka. Nie ma. Ani kubka ani fusiary. To samo w dwóch kawiarniach z grupy "sieciowych". Omijam je od tego czasu szerokim łukiem.

 

Jaką lubicie kawę?? Z ekspresu ciśnieniowego czy też zwykłą zalewajkę? Kawę pijam dwa-trzy razy w tygodniu, żeby się nie przyzwyczaić (ot taki trening silnej woli). Czasem skuszę się na jakiegoś MILD-a z gatunku rozpuszczalny maxwell, ale to bardziej jak chcę się napić napoju kawopodobnego. Większość zapewne naciska guzuik w ekspresie..ale może są też tacy co się bawią w młynki i rózne takie....

 

Zapraszam do owocnej dyskusji B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W młynki nie, ale kawiarki jak najbardziej, kawę kupuję jak najświeższą, import prosto z Włoch a wychodzi taniej niż w polskich sklepach :D

Kawiarką zaraził mnie kolega Włoch, wcześniej pijałem tylko rozpuszczalne %#@$# teraz rozpuszczalki bardzo rzadko.

Polecam kawiarkę, bo to najtańszy sposób na najlepszą kawę.

Jeszcze jedno, jak macie "palarnię?" kawy w swoim mieście, to warto się tam udać po kawę. Kawa zaraz po paleniu jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...