Skocz do zawartości

EVO VIII vs S2000


Młodziak

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele rzeczy ma znaczenie choćby kto prowadzi. Jak jedize rajdowiec to zwykle lepiej jedzie 4x4 jak wyścigowy kierowca to tyłopedem, różne mogą być wyniki. Jakby testował np. Robert Kubica to nawet FQ 400 by dostało koszmarne baty od S2000 obstawiam. A jak jakiś Kuzaj czy coś to już odwrotnie. Ciężko tutaj stworzyć obiektywny test. Np. ja objechałem na torze swoim S2000 czy to znaczy że S2000 jest wolniejsze? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale zapomniałem powiedzieć że Lancer był podrasowany do 345 KM 8)

 

czy czasem to nie był Lancer jednego z naszych forumowiczów...taki czarny :roll:

 

Którego? :shock: Było o nim chyba ostatnio w "Czas tuningu" na TVN TURBO. Chętnie zapoznam... :)

 

Wynik możliwy, ale zależy właśnie od różnych czynników. Mnie raża takie porównania w TV, jak jeden lepszy, drugi gorszy kierowca i porównują coś...

 

PS Mazda RX-8 tez wymiata... :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor był suchy,tylko pojedyncze mokre plamy.

 

Bardzo jestem ciekaw skad te pojedyncze mokre plamy? To znaczy nie interesuje plamy, tylko kto wymyslil, ze byly jakies mokre plamy? Pytam sie, bo domyslam sie o jakie pomiary czasu chodzi i skad. I z tego co pamietam, to bylo suchutko :) Evo VIII to samochod demonstracyjny firmy Auto GT faktycznie legitymujacy sie moca 345KM. Dodam tylko, iz kierujacy S2000 poszedl na tak zwany rekord ;)

 

A co do wyzszosci AWD nad RWD chyba nie ma co dyskutowac. Wezmy pod uwage, ze S2000 to duzy gokart o rozkladzie masy 50/50, ktory trzyma sie drogi jak zaden inny roadster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze EVO VIII jest rewelacyjnym autem nie oznacza, że zawsze w każdych warunkach i z każdym będzie wygrywać.

 

Jeśli to S2000 jest czarne to widziałem jak koles świruje nim dość ostro po Poznaniu. :shock: Świetne slajdy, ale jeśli za sterami siedzi Mistrz Europy w driftingu to nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta S2000 nie byla czarna, tylko grafitowa :) Jarek (od czarnego Evo VIII) tak chyba twierdzil, ale (musicie dac wiary) hamulce w czerwonym Evo "Auto GT" nie byly oszczedzane. Po prostu S2000 jest bardzo ciezko pobic na torze. Co innego, gdyby bylo mokro, czy co gorsza dla S-ki tor bylby szutrowy.

 

Inne czasy z toru "Poznan":

 

Honda S2000 1.56,80

Mitsubishi Lancer Evolution VIII "Auto GT" 1.58,45

Seat Leon Cupra R 2.02,40

Renault Clio 2.0 Sport 2.04,05

Seat Ibiza FR 1.8T 2.04,55

Skoda Octavia RS 2.06,25

Honda Accord Type-S 2.06,45

Opel Vectra GTS 2.0T 2.07,35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...