Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Nagonka medialna na Węgry trwa już jakiś czas, odkąd Orban ośmielił się sprzeciwić bankierom, korporacjom i nieco uszczknąć z tego, co wcześniej, dzięki m.in. przywilejom podatkowym zarobili. Jedyny polityk z jajami.

A tymczasem Die Zeit: Grecy kupują broń od Niemiec za kasę z Unii http://www.pb.pl/2540873,73886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra audycja w TOK FM z Grzegorzem Kołodko dzisiaj po 18 była. Rozsądnie, rzeczowo i na temat. Rządzi wielki kapitał przy zaniku państwa jako regulatora i nadzorcy. Dopóki to się nie zmieni, będzie jak jest. 3mam kciuki za bratanków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie przepis na "rybę po grecku"?

 

 

 

Kupujemy rybę na kredyt, a Niemcy go spłacają... 8)

 

-- 18 sty 2012, o 03:46 --

 

http://www.money.pl/fundusze/wiadomosci ... 08829.html

 

W 2011 roku z funduszy odpłynęło ponad 3,2 mld zł...

 

Powoli trzeba się szykować.

 

 

Najbardziej to mnie przeraża: :roll:

 

Pioneer Pekao TFI jest największym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce pod względem wielkości aktywów i liczby klientów.

 

http://www.money.pl/fundusze/wiadomosci ... 58007.html

 

Klienci Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych - Pioneer Pekao TFI, w październiku nabyli jednostki funduszy i subfunduszy o wartości ponad 426 mln złotych wobec 448 mln we wrześniu i tylko 307 mln w sierpniu. Sprzedaż netto towarzystwa była ujemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lamerskie pytanie do ekspertów z tego wątku:

 

Zupełnie niedawno zacząłem się bardzo nieśmiało interesować giełdą. Ponieważ jest to dla mnie kompletne novum, to się postanowiłem trochę pouczyć i zacząłem od ostrożnego zakupu KGHM (zaledwie 50 sztuk, ale od czegoś trzeba zacząć, a chciałem sprawdzić jak się w tym będę czuł). Zakup był po 112.30 (5 stycznia). Dziś kurs doszedł do 130. Jutro ma być walne KGHM. Rekomendacje które czytałem w necie są na "kupuj", przewidywania mówią o 135, może nawet 140 za sztukę.

 

Założenia są takie:

- nie zakładam trzymania tego pod kątem dywidendy,

- inwestycja była tak mała, że zbyt wielkich zysków i tak z tego nie będzie,

- nie mam musu na sprzedaż, choć 9 stów do przodu w dwa tygodnie, to zawsze 2.5 baku paliwa ;)

- nie jestem panikarzem i brak zysku (stratę) przeboleję

 

Tak więc: sprzedawać dziś po maksymalnym kursie dnia, trzymać do jutra i zobaczyć czy jeszcze podskoczy w ciągu dnia i wtedy ew. sprzedawać, czy wierzyć, że po walnym nie walnie, a wręcz przeciwnie?

 

Pytam o to dlatego, że nie chciałbym się zniechęcić na pierwszej transakcji ever :mrgreen:

 

Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymaj

 

OK, trzymam. Radzisz trzymać do jutra i wtedy podjąć decyzję zależną od wyników walnego? Trzymać z nadzieją na dywidendę ;) ?

 

Pytam zupełnie serio!

 

-- 18 sty 2012, o 19:47 --

 

Dzień zakończył się na 130.20. Gdyby to teraz sprzedać, to jestem 20pln na sztuce do przodu.

 

QbaqBA, skoro jutro jest to Walne KGHMu, to co być doradzał z tym trzymaniem? Siedzieć przed kompem obserwując wykres (może jutro trochę poszaleć góra-dół), wyczekać moment i sprzedać, czy liczyć na to, że na pewno pójdzie w górę jeszcze o kilka złotych i przed zamknięciem sesji sprzedać wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę kryzysowo pospamuję :P

Może zainwestujecie w atrakcyjną ziemię? Mam trochę na sprzedaż, na pewno w niedalekiej przyszłości cena wzrośnie - naprzeciwko buduje się osiedle domków jednorodzinnych. Jak(jeśli? :) ) wejdziemy do strefy euro - to może też się coś zmienić na plus, poza tym powstanie południowa obwodnica Olsztyna i będzie jeszcze lepszy dojazd(teraz 15-20 min do centrum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, dziękuję! Wiem, że mnóstwo nauki przede mną, więc za każdą radę czy podsunięty ciekawy artykuł jestem wdzięczny.

 

Na razie trzymam i obserwuję ;)

 

Jak(jeśli? ) wejdziemy do strefy euro

 

....to wzrośnie popyt na sznury i gałęzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś dla chcących zdywersyfikować portfel.

 

SubGo Wierzytelności – certyfikaty serii O. Cena emisyjna 2,07 PLN, minimalna wplata 200 000 PLN

To jedyny taki fundusz na polskim rynku dedykowany inwestorom indywidualnym.

Jego bardzo dobre wyniki są efektem bardzo szybkiego i mocnego rozwoju rynku wierzytelności w Polsce. Inwestycje na tym rynku są alternatywą dla klientów poszukujących nowych rozwiązań i okazji inwestycyjnych. Inwestycja w fundusz wierzytelności nie jest skorelowana z giełdą, która w ostatni czasie jest mniej przewidywalna. Fundusz za ostatnie 16 miesięcy wypracował zysk na poziomie 104%. A za ostatni rok 80,5%. Tak dobre wyniki osiąga dzięki bardzo dobrym lokatom w swoim portfelu. Głównym składnikiem portfela są wierzytelności telekomunikacyjne które stanowią ok. 98% i należą do wierzytelności o dużym współczynniku ściągalności. Benchmarkiem funduszu jest zysk wypracowany na poziomie 20% rocznie w okresie 36 miesięcy.

Emisja niepubliczna ruszyła 16 stycznia i potrwa do 17 lutego br. na certyfikaty może się zapisać maksymalnie 99 inwestorów, decyduje kolejność zapisów.

 

Zapraszam na PW lub mail hogi1 małpa wp.pl

 

-- 3 lut 2012, o 00:12 --

 

Na razie trzymam i obserwuję ;)

 

 

Obserwuj coraz mocniej. ;-)

 

To były tamte rekomendacje:

 

Wyceny KGHM (od najwyższej do najniższej)

Instytucja wyceniająca spółkę

Wycena

DM BZWBK 159 zł

Wood Comapny 145 zł

DM PKO BP

140 zł

Beskidzki Dom Maklerski

135,8 zł

Millennium DM

123,8 zł

Societe Generale

121 zł

Erste Securities

115 zł

Unicredit 111 zł

Średnia 130,075 zł

 

Zarobiłeś już ponad 25% w miesiąc. :-)

 

graphchart_nox.php?ds=1328169600&de=1328200800&sdx=0&i=&ty=1&ug=1&s[0]=kgh&fg=1&fr=1&w=400&h=160&cm=0&rl=1&st=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Emisja była rok temu, spółka jest od 11 miesięcy na giełdzie.

Buffett nie trzyma spółek w portfelu przez rok. ;-)

 

Jest długoterminowym inwestorem.

 

-- 3 lut 2012, o 01:10 --

 

Strategia spółki w prospekcie była podana na lata 2011-2013.

Nie było tu gwarancji, masz rację.

 

-- 6 lut 2012, o 18:42 --

 

Jeszcze coś z gwarancją zysku.

 

 

Udziały w spółce celowej Secus SKA IV nabywającej akcje w sektorze energetycznym, które są notowane lub co do których istnieje określona strategia wyjścia: Spółka Energa SA – zgodnie z warunkami nabycia akcje Energa SA przez PGE SA od Skarbu Państwa spółka musi trafić na GPW, Energetyka Konwencjonalna SA PGE Obrót SA - akcje podlegające przymusowemu wykupowi. Jest to inwestycja na okres maks. 14 miesięcy, w której Secus Investment udzieli gwarancji w osiągnięciu stopy zwrotu na poziomie 10% w skali roku. Jest to zysk minimalny – zakładany cel inwestycyjny jest większy.

 

Emisja trwa do 29/02.

 

 

Zapraszam na PW lub mail hogi1 małpa wp.pl

 

-- 16 lut 2012, o 23:17 --

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-lic ... 87781.html

 

Czekamy dalej??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie apropos KGHM. Namówiono mnie na zakup (niezbyt duży - 80 akcji) w związku z informacją o planowanej przyzwoitej dywidendzie. Zastanawiam się, czy czekać na jakiś spory peak (np. 160) i sprzedawać, czy trzymać i rzeczywiście czekać na dywidendę. Nie mam doświadczenia i nie wiem, czy istnieje duża szansa na to, że kurs poleci w międzyczasie tak bardzo, że dywidenda nie odrobi mi straty wynikłej ze spadku - wiadomo, że trudno to przewidzieć w kilkumiesięcznej skali... Jaki wpływ na kurs może mieć teraz przejęcie Quadry i sytuacja w Grecji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obligacje korporacyjne na 12%, ale kamienie to lek na te czasy. :-)

 

-- 23 lut 2012, o 23:23 --

 

to wy tutaj sobie inwestujcie w te swoje fundusze, a ja się posłucham Wodza 8) :wink:

http://forsal.pl/artykuly/592616,buffet ... tycja.html

 

 

No i co ci wódz powiedział? ;-)

 

-- 23 lut 2012, o 23:25 --

 

jeżeli była, to pomyliły im się czasy :(

 

 

raport za styczeń 2012 jest ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i co ci wódz powiedział? ;-)

 

mniej wiecej to samo co Twoj portfel na money.pl....

ale juz go chyba nie masz w podpisie :twisted::P:mrgreen::mrgreen::P

 

Portfel się nie zmieścił, dziś usunąłem ,jak ktoś chce to znajdzie portfel Hogiego na money.pl ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i co ci wódz powiedział? ;-)

 

mniej wiecej to samo co Twoj portfel na money.pl....

ale juz go chyba nie masz w podpisie :twisted::P:mrgreen::mrgreen::P

 

Portfel się nie zmieścił, dziś usunąłem ,jak ktoś chce to znajdzie portfel Hogiego na money.pl ;-)

 

Czyzby jakis spadek w portfelu? W dodatku wirtualne inwestowanie ma sie ni jak do prawdziwego, ale w sumie doradzanie to tez jak by wirtualne - nie swoja kasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby jakis spadek w portfelu? W dodatku wirtualne inwestowanie ma sie ni jak do prawdziwego

 

Jaki spadek?

http://www.money.pl/gielda/komentarze/a ... 32020.html

 

 

Jaki ma związek pierwsze zdanie z częścią drugiego. Zaprzeczasz sam sobie...

Skoro ma się nijak, to poco obserwować?

 

 

Zrób wirtualnie dziewięć baniek z miliona to pogadamy. 8)

http://www.money.pl/portfel/informacje/

 

Tu drugi portfel:

http://apps.facebook.com/einwestor/?ref ... _bmpos=1_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...