Skocz do zawartości

Potrzebuję pożyczyć fotelik dziecięcy


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że niebawem zostanę łojcem, tak się ostatnio rozglądałem za fotelikami ;) I tak pomyślałem sobie, że do Subaryny najstosowniejsze są chyba Recaro :twisted: A tak na poważniej, możecie podrzucić jakieś doświadczenia? Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że niebawem zostanę łojcem, tak się ostatnio rozglądałem za fotelikami ;) I tak pomyślałem sobie, że do Subaryny najstosowniejsze są chyba Recaro :twisted: A tak na poważniej, możecie podrzucić jakieś doświadczenia? Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę?

 

Hej

Tutaj rozmowa toczyła się na temat wyboru fotelika:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=114460&highlight=fotelik

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rozmowa toczyła się na temat wyboru fotelika:

http://www.forum.subaru.pl/vi...ghlight=fotelik

To "mój" wątek. Szukałem wtedy fotelika. Fakt, Recaro było fajne, ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że Axiss jest super. System obracania o 90 stopni bardzo ułatwia włożenie dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że niebawem zostanę łojcem, tak się ostatnio rozglądałem za fotelikami ;) I tak pomyślałem sobie, że do Subaryny najstosowniejsze są chyba Recaro :twisted: A tak na poważniej, możecie podrzucić jakieś doświadczenia? Czego się wystrzegać, na co zwrócić uwagę?

wspominany wątek jest z zeszłego roku, a sporo się pozmieniało. Po 4 latach trenuję temat fotelików od początku - zauważam, że z jakością fotelików jest coraz gorzej (tańsze materiały i konstrukcje, efekt: fotelik sprzed 4 lat wyglada lepiej od obecnego po 4 miesiącach użytkowania).

W kat. 0-10kg i 10-25kg odradzam np. Chicco (to były stracone pięniądze - po 1 mies. fotelik wyrzuciłem, bo nie miałem sumienia go nawet sprzedać na allegro), mogę polecić za to MaxiCossi (city i XR). Nie warto kupować tych "uniwersalnych" np. 8-35kg.

Dodam jeszcze info od znajomego rehabilitanta dzieci - większość jego klientow-niemowlaków trafiają do niego także dzięki fotelikom. Producenci jakoś niezauważają, że tzw. wkładki dla niemowląt nie utrzymują odpowiednio główek i w necie jest mnóstwo porad jak pieluszkami ustabilizować glowę i ramiona.

Przy zakupie naprawdę warto przymierzyć fotelik do samochodu, bo siedzenia (zwłaszcza te profilowane) mogą wykluczyć pare modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, nie zczaiłem że był odrębny wątek ;) Dopiero tak się zaczynam kręcić w temacie, także o litość please ;) Będę musiał postudiować. Dzięki za podpowiedzi ;)

 

[ Dodano: Pią Paź 17, 2008 8:09 pm ]

mariuga, dzięki za info. Hmm i jak tu teraz dobrze z gąszczu modeli wybrać... Jednym słowem niewarto oszczędzać i lepiej kupować te mniejszymi przedziałami wagowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem niewarto oszczędzać i lepiej kupować te mniejszymi przedziałami wagowymi?

 

Pozwolę się wtrącić do tak miłej dyskusji o pociechach :mrgreen: : TAK. Foteliki o dużym zakresie wagi dziecka są dla małych za duże a dla dużych za małe :wink: . Powodzenia :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem taki: Recaro Young Sport :cool: i narazie jestem zadowolony.

 

Young_Sport_blau[1]_m.jpg

 

Mam w innym aucie jeszcze fotelik firmy MaxiCossi i jest spoko, mogę go polecić z czystym sumieniem.

Oraz bardzo nie polecam fotelików firmy Chicco, nawet niechce mi się wypisywać co się stało z fotelikiem podaczas wypadku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój młody jeździ w foteliku Jane Indy Team Plus Isofix. Jak w nazwie napisano montuje się go w system Isofix który posiada każde "nowsze" Subaru - dokładnie nie przyglądałem się od którego roku ale w moim Foresterze MY03 jest. Kwestię bezpieczeństwa i komfortu podróży juniora roztrzygała żona - i wyczytała że ten cały Isofix - który zresztą przechylił szalę zwycięstwa Subaru nad Toyotą w oczach mojej lepszej połówki (a tak to musiałbym bajerować dalej bo 4x4 i boxer zupełnie nie przemawiały) - jest najbezpieczniejszym sposobem montażu fotelików w samochodach. Więc na pewno jest (:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk55XL, Ja szczególnie dla wcześniaków polecam Maxi Cosi CabrioFix

Jako jedyny mi znany na rynku jest zaopatrzony w wałek ochronny wokół głowy który zapobiega przemieszczaniu sie główki na boki. Jest to bardzo ważne, nawet przy dzieciach urodzonych w normalnym terminie!!!. Dodatkowo można zamówić go w materiale oddychającym.

Aktualnie mam kolejny model dla przedziału do 18 kg Maxi Cosi Priori XP ja bym go nie zamienił na inny, łatwo się go czyści, ma funkcję leżaka.

Co do ISOFIX-a uważam że jest to stanowczo przereklamowane, jeszcze do 12 kg mogę zrozumieć. Dziecko jest w foteliku już w domu przed wyjściem więc szybko się montuje go,ale nawet bez to trwa max 20 sek.A już w grupie do 18 kg to wydawanie kasy na marne, i tak fotelik zawsze jest w aucie więc szkoda pieniędzy na stelaż ISOFIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, dziękuję Wam za podpowiedzi i naświetlenie tematu :smile: Obkminie jeszcze temat dokładniej i jak coś to będę słał PW :wink: U mnie będzie dziewucha, także pewnie będą wchodziły w grę jakieś kolory LaRóż albo niebieskie jakieś ( 02C pewnie :mrgreen: ) Zresztą kolory i tak pójdą na drugi plan, liczy się funkcjonalność i bezpieczeństwo przede wszystkim :wink:

capricorn, słyszałem, że te z ISOFIXem stabilniejsze podczas jazdy są? Że na boki się tak nie kiwają czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak dobrze zepniesz pasy to fotelik nie ma prawa ruszać się na boki. Sprawdzałem to w kilku samochodach, nawet w dostawczym na ławce i nigdy nie zaobserwowałem przemieszczania się fotelika.

zgadza się, niektóre MaxiCosi do 16kg mają dźwignię, która dociska zapięte pasy - fotelikiem można szarpać na boki i nawet nie drgnie, przy czym montaż w samochodzie nie zajmuje więcej niż 15sek.

 

Co do Chicco można jeszcze dodać, że tak bardzo zeszło na psy, że w lepszych sklepach już go nie oferują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko recaro :twisted::twisted:

ten początkowy (young profi) jest wypas - jasiek jeździ jak bosse :twisted:

następny już kupiłem (yong expert) - pasuje do tej samej bazy isofix - rzadkość na rynku - poza tym - recaro :twisted: i bardzo dobre wyniki testów crashowych :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na ten temat z forumowiczem babyexpres i mówił żę Recaro jest przereklamowany (pomimo że nimi handluje), i tak naprawde "jedzie " na marce , polecał mi Romera, o taki http://www.autofoteliki.pl/dane1.php?id=134 i naprawde jestem zadowolony, no i mała też :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na ten temat z forumowiczem babyexpres i mówił żę Recaro jest przereklamowany (pomimo że nimi handluje), i tak naprawde "jedzie " na marce , polecał mi Romera, o taki http://www.autofoteliki.pl/dane1.php?id=134 i naprawde jestem zadowolony, no i mała też :twisted:

 

cenowo to chyba podobnie z recaro

 

recaro - romero

 

(panasonic - panasonix :razz: :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roemer nalezy do grupy Britax i jest konkurentem do Recaro a nie jego podróbą...ja mam w STI recaro monza i dla 3,5 latka jak śpi nie zabardzo jest ..nie można go do regulowa ..mam także concord ultimax i uważąm go za jeden z najlepszych na rynku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był żart :roll:

 

recaro pasuje jaśkowi i to mi wystarcza (na razie to fotelik pierwszy, w tej chwili około 7kg dźwiga)

następny też kupiłem recaro bo pasuje do tej samej bazy isofix

ale kolejny jest kwestią niezaplanowaną

no, trochę czasu jeszcze mam :razz: jasiek ma dopiero 5 m-cy

 

ale w recaro young profi śpi jak aniołek (3-4 godziny do rodziców żony z jednym przystankiem - do niedawna spał całą drogę ale teraz zrobił się bardziej zainteresowany światem :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna nawet nie zauwazyliscie o co mati pyta - czy ktos by podejrzewal pol roku temu ze mati bedzie bez evokillera i pytal sie o fotelik dla dziecka :twisted:

 

swiat sie obraca do gory nogami hi hi :mrgreen:

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

mati - może sprowadź z Japonii Subaru Exiga - 7 osobowego vana - będziesz miał coś do jazdy na codzień i na tor :roll: :mrgreen:

 

 

 

PS. Co do fotelika - moge Ci pożyczyć:

 

dsc00713sh0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...