Skocz do zawartości

Fabryka mercedesa SLR


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze coś o dieslu w subaru znalazłem...pierwszy bokser diesel:)

 

najprawdopodobniej pierwszy diesel boxer w samochodzie. silniki diesla w ukladzie boxer sa uzywane w lotnictwie. tzn. wiem o jednym takim silniku, kiedys wrzucilem fotki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja od dziś przestałem wierzyć w jakiekolwiek wartości :roll: . Jeszcze chwila a zafunduja nam SI z silnikiem hybrydowym :evil:

 

W czym problem? 2.0 TD bedzie lepsze od 2.0 benzynowego, spala mniej, jeździ taniej, wyższy moment obrotowy. Do legacy albo forestera jako alternatywa do benzyny jak znalazł. Ja tam bym chętnie kupił :) Zresztą w roku 2015 nie będzie pytań, czy kupować subaru na benzynę i gazować, bo taka osoba sprawi sobie używanego diesla :) Swoją droga szkoda, że subaru przespało 10 lat z tym dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem? 2.0 TD bedzie lepsze od 2.0 benzynowego, spala mniej, jeździ taniej, wyższy moment obrotowy

 

i ten przepiękny, rasowy dźwięk, przypominający Ursusa czy Zetora (czy jakoś tak) :lol:

 

PS. Co nie zmienia faktu, że doceniam diesla jako koncepcję - w ubiegłym roku doceniłem szczególnie (a raczej doceniła go moja kieszeń), gdy pojechałem takim na narty do Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ten przepiękny, rasowy dźwięk, przypominający Ursusa czy Zetora (czy jakoś tak) :lol:

 

Co do dźwięku to klekotowi jest/był wierny chyba już tylko panzerkampfvagen czy jakoś się tak nazywała ta firma z Wolfsburga ;) Nowe dieseliki brzmią bardzo sympatycznie, a sam pamiętam, ze jak zaświszczał sprężarką jakiś starszawy mercedes to nie było nawet wiadomo co gość ma pod maską, czy jakiś motorek benzynowy, czy już turbo mikser do mielenia asfaltu. Mimo niewątpliwie pięknego dźwięku boksera subaru, liczę na to, ze ten ich dieselek będzie cichutki, bo ja preferuję ponad wszystko ciszę i spokój w autku, mam już doś tego szumu powietrza i jęku niedorobionego przetwornika energii chemicznej na mechaniczną w swoim cienkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam diesel w subaru :?: :?: :?: pasuje jak swini siodlo :!:

benzynka jezdzi sie bardziej sportowo.

 

Hehe, siodła są robione z świńskiej skóry :) Nie każdy kto kupuje subaru ma zamiar zwijać asfalt na każdym skrzyżowaniu albo wyżywać się na torze. Nie wiem czemu wiele osób zakłada, że jak subaru to tylko Impreza, najlepiej WRX albo STI. Z mojego punktu widzenia są to autka bezużyteczne. Zdecydowanie bardziej praktyczne są Legacy albo Forester. A Forester albo Outback z dieselkiem idealnie się nadaje na górskie błotne dróżki. Tam nikt nie zapierdziela 200km/h, tam się w niektórych dniach ludzie cieszą, że wogóle mogą jechać autem a nie muszą iść 10km do następnej wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy kto kupuje subaru ma zamiar zwijać asfalt na każdym skrzyżowaniu albo wyżywać się na torze.

 

To prawda, ale...

 

Nie wiem czemu wiele osób zakłada, że jak subaru to tylko Impreza, najlepiej WRX albo STI. Z mojego punktu widzenia są to autka bezużyteczne

 

...pisanie, że są ta "autka" i to na dokładkę bezużyteczne, zakrawa na świętokradztwo :twisted: Niezależnie od kontekstu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wiele osób zakłada, że jak subaru to tylko Impreza, najlepiej WRX albo STI. Z mojego punktu widzenia są to autka bezużyteczne.

 

że jak? znaczy się, kupiliśmy durnostójkę, tak? :evil: kurde no a jeszcze tygodnia go nie mamy no, a już złom... :( inna sprawa, że ponton wchodzi jak trzeba i parę gratów też się jeszcze upcha.

 

dobrze, że to GL, bo inaczej do niczego by się nie nadał... ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam diesel w subaru :?: :?: :?: pasuje jak swini siodlo :!:

benzynka jezdzi sie bardziej sportowo.

 

Hehe, siodła są robione z świńskiej skóry :) Nie każdy kto kupuje subaru ma zamiar zwijać asfalt na każdym skrzyżowaniu albo wyżywać się na torze. Nie wiem czemu wiele osób zakłada, że jak subaru to tylko Impreza, najlepiej WRX albo STI. Z mojego punktu widzenia są to autka bezużyteczne. Zdecydowanie bardziej praktyczne są Legacy albo Forester. A Forester albo Outback z dieselkiem idealnie się nadaje na górskie błotne dróżki. Tam nikt nie zapierdziela 200km/h, tam się w niektórych dniach ludzie cieszą, że wogóle mogą jechać autem a nie muszą iść 10km do następnej wsi.

:shock: :shock: :shock:

sti to jedno z najbardziej uzytecznych aut naprawde sportowych. a reszty nie skomentuje ... bo z tego co widze to nie ma sensu 8) :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jak? znaczy się, kupiliśmy durnostójkę, tak? :evil: kurde no a jeszcze tygodnia go nie mamy no, a już złom... :( inna sprawa, że ponton wchodzi jak trzeba i parę gratów też się jeszcze upcha.

 

Ja napisałem, ze z mojego punktu widzenia są bezużyteczne, po prostu za małe, za mały prześwit itp. Nie napisałem, ze auto jest do bani i ble w ogóle. Sam niejednokrotnie śliniłem się na widok imprezy na rajdzie, ale potrzebuję czegoś w rodzaju legacy albo forestera i tyle. Jak już wcześniej pisałem, nie każdy ma tor wyścigowy pod domem. A jak komuś przyjdzie ochota odpisać bym se traktor kupił, to pragnę tylko nadmienić, ze nie można nim na autostradę wjechać. Grzmoty w stylu Land Rovera lub Mercedesa klasy M (ale tylko wersje z lat 80 i wczesnych 90) to też zbytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką kto ma rodzinę :-) Są rodziny które wola STI ;-)

 

Widziałeś takie? I są większe niż 2 osobowe? Pozazdrościć...

 

 

Np. Rafał W twierdzi że jego córka chce zawsze jechać autem tatusia a nie mamusi. Z moich doświadczeń wiem że np. córki mojego brata trzeba wozić jak najszybsyzm autem i jak najszybciej - poniżej 90km/h rzygają, powyżej nie ma najmniejszych problemów. Jak kopnąc sprzęta z lewej i pójśc slajdem to jest największa radocha w aucie. Szczerze mówiąc nadal nie rozumiem dlaczego STI nie miałoby być autem rodzinnym jeżeli ktoś lubi auta sportowe. Są ludzie jeżdżący na wakacje Corvettami i tym podobnymi wynalazkami z dziećmi i bagażem to dlaczego nie STI? Oczywiście niektórzy nawet do kombiaka się nie upchną we dwójke a co dopeiro do sedana ale to dla mnie tylko kwestia tego co kto lubi.

Jak ktoś musi wybierać między np. żona a STI z przyczyn nie-finansowych a sam by chciał STI to jak dla mnie sobie dziwnie coś poukładał wżyciu - ale to jego sprawa. Ja tego po prosu nie rozumiem - niektórzy mówią że jestem za młody ale faktu to nie zmienia.

 

BTW: po doświadczeniach ostaniej zimy (5 osób Scenikiem na narty) stwierdzam że do sedana SI by się dało we 4 osoby też pojechać z dobrym boxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Rafał W twierdzi że jego córka chce zawsze jechać autem tatusia a nie mamusi. (...) Są ludzie jeżdżący na wakacje Corvettami i tym podobnymi wynalazkami z dziećmi i bagażem to dlaczego nie STI? Oczywiście niektórzy nawet do kombiaka się nie upchną we dwójke a co dopeiro do sedana ale to dla mnie tylko kwestia tego co kto lubi.

 

No fakt, trzeba mieć jeszcze wybór pomiędzy autkiem tatusia i mamusi, są niestety osoby takie, co mają autko w liczbie sztuk 1, albo drugie autko nie nadaje się do wyjazdów poza miasto bo jest to tak jak w moim wypadku zwykły cienias. Dalsza wycieczka do rodziny + dwójka albo trójka małych dzieci, to czasem wydaje się, ze autobus to jest za mało. Ale duże kombi jednak zdecydowanie lepiej się tu sprawuje niż kombi małe :) Swoją drogą fajne są odjazdy od tematów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem, w moim wrx'ie jest głośny wydech i ani żona ani syn nie narzekają, wręcz przeciwnie nie dali by mi zmienic na cokolwiek innego. Myślę że w cztery osoby można zupełnie swobodnie podróżować tym autem. Macie naprawde jakieś dziwne problemy, ludzie maluchami albo pociągami (jak nie mają malucha) jeżdzą na wakacje i są szczęśliwi, a tu GT/WRX jest ble. Burżuje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem, w moim wrx'ie jest głośny wydech i ani żona ani syn nie narzekają, wręcz przeciwnie nie dali by mi zmienic na cokolwiek innego. Myślę że w cztery osoby można zupełnie swobodnie podróżować tym autem. Macie naprawde jakieś dziwne problemy, ludzie maluchami albo pociągami (jak nie mają malucha) jeżdzą na wakacje i są szczęśliwi, a tu GT/WRX jest ble. Burżuje normalnie.

 

A kto pisał, że to problem głośności? Rowerem też można na wakacje, pytanie tylko po co pedałować ulicą 600km przez tydzień skoro można w kilka godzin autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem, w moim wrx'ie jest głośny wydech i ani żona ani syn nie narzekają, wręcz przeciwnie nie dali by mi zmienic na cokolwiek innego. Myślę że w cztery osoby można zupełnie swobodnie podróżować tym autem. Macie naprawde jakieś dziwne problemy, ludzie maluchami albo pociągami (jak nie mają malucha) jeżdzą na wakacje i są szczęśliwi, a tu GT/WRX jest ble. Burżuje normalnie.

 

A kto pisał, że to problem głośności? Rowerem też można na wakacje, pytanie tylko po co pedałować ulicą 600km przez tydzień skoro można w kilka godzin autem?

 

Ale Ty napisałeś że WRX/STI nie nadaja się do podróżowania z rodziną. Ja chciałem po prostu obalić tę tezę i dopowiedzieć że da się i to nawet z głośnym wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...