Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zależy mi na tym ile będę miał postów, chciałem po prostu pokazać obrazki, które mi się podobają i są moim zdaniem warte obejrzenia.

 

Trzeba bylo zrobic gdzies w webie galerie i podac linka. Wrzucanie wszystkiego co popadnie na forum jest infantylne i raczej nudne. Dla reszty forumowiczow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głupote nie ma rady ;)

 

Lepperwagen - samochód dla mas?

 

Partia Leppera domaga się uruchomienia produkcji taniego - w cenie od 5 do 10 tys. zł - samochodu. Posłowie Samoobrony obiecują, że produkcja auta dla każdego Polaka ruszy, jak tylko przejmą władzę - donosi "Fakt".

 

Samoobrona uważa, że to najlepszy sposób, by rozruszać gospodarkę i ulżyć obywatelom. Parlamentarzyści skierowali do premiera Leszka Millera interpelację w tej sprawie - pisze dziennik.

 

"W dawnych czasach Niemcy robili popularne volksvageny, w NRD były trabanty, w PRL - maluchy. A teraz co? Czy jest jakiś samochód dla ludzi o niskich dochodach?" - mówi poseł Samoobrony Tadeusz Szukała. Poseł chce ogłosić konkurs na nazwę dla nowego auta, a gazeta podsuwa na początek: Lepperwagen. Można też mówić pieszczotliwie "lepperek" - proponuje "Fakt".

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Najgorsze jest to, ze niezaleznie, jakie to nie bedzie sypliwe i niebezpieczne, to i tak ludzie to beda kupowali ze wzgledu na cene :shock:

 

 

TJ. Zwykle się powstrzymuję od komentarzy w stylu Wojtka, ale tym razem nie potrafię. Kiedy zrozumiesz że nie każdy ma skąd wziąć więcej kasy?? Ludize kupuja to na co ich stać a nie to co by chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tam lepper wagen moze od razu "specjalny urzad do spraw darmowej komunikacji miejskiej" wprowadzimy 90% podatkow i zbudujemy socjalistyczny ideal w ktorym wszystko bedzie za darmo !! TAK UNI EUROPEJSKIEJ !! Czy to nie swietny interes ?? pomyslcie, budujem urzedy od wszystkiego dajmy na to "urzad ds.robienia zakupow za przecietnego kolwalskiego" dziala to tak: idziesz do urzedu, wypelniasz formularz, kupujesz znaczek skarbowy, oddajesz pani basi ktora po godzinie przychodzi z porannej kawki, ona laskawie podbija pieczatke, lecisz na 4 pietro oddajesz odpowiedniemu urzedasowi (razem z pieniedzmi) i JUZ MASZ ZLOZONE ZAMOWIENIE NA MLEKO !! tym sposobem ty nie musisz chodzic samemu po zakupy a armia urzednikow ma kolejna fure papierkow do wypelniania a wiec powod zeby istniec i pobierac czesc z tych 90% NIECH ZYJE SOCJALIZM !! co prawda mleko gdy, o ile w ogole, je dostaniesz jest juz dawno skwasniale ale czego sie nie robi dla bratnich urzedniczych dusz, no to ludziska do roboty, za cos trzeba to zbudowac :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, ja sie tylko o martwie o ich zdrowie. Czy nie lepiej zainwestowac te kilka tysiecy zlotych w bilety komunikacji miejskiej? Jak najbardziej rozumiem, ze nie kazdego stac, ja w tym momencie sam staram sie zeskrobac i oszczedzac na pierwszy samochod wiec znam ten problem. A chcialoby sie cos dynamicznego - niestety dynamiczny + praktyczny = drogi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoobora moze bardzo wielu rzeczy sie domagac bo tak jest fajnie i sie poparcie zwieksza, a fakt jest taki ze auta za tyle pieniedzy stworzyc sie nie da, zwlaszcza ze polowa ceny jezeli nie wieksza jej czescia byly by wszelkiego rodzaju zusy, vaty, dochodowe, akcyzy itd. produkcja musiala by byc "dotowana" a wiec znowu- podatki w gore i co najwyzej zwiekszyla by sie ilosc osob ktore stac wylacznie na takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

"Samochód" za 10.000 ? Jako "następca" taniego 126P ? Pozwole sobie przypomnieć - 126p kosztował 68.000 zł. Czyli ok. 23 średnich pensji miesięcznych.

Można go było otrzymać już po ok. 10 latach oczekiwania. To ja za taki "ideał" bardzo serdecznie dziekuję :twisted: - w tej chwili Panda kosztuje coś od ok 28.000 zł, czyli ok. 10 średnich pensji .

Czyli ktoś czegoś nie zrozumiał. Przy właściwym funkcjonowaniu przepisów należy zacząć od ekonomii, a nie od bzdurnych pomysłów.

Uwarunkowanie jest proste - wystarczy zlikwidować akcyzę na samochody osobowe (- 3,1%) i umożliwić wliczenie koszt zakupu i eksploatacji samochodu osobowego do kosztów uzyskania przychodu.

W efekcie zwiększy się sprzedaż a tym samym podaż samochodów używanych. Wówczas ok. 4-letnia Panda (czy inne auto w podobnej kategorii cenowej) będzie własnie kosztowało na rynku ok. 10.000 zł.

Bez dofinansowania ze strony Państwa. I bez narażania użytkownika na poruszanie się pojazdem z definicji niebezpiecznym.

Uważam, że w świetle polskiej statystyki wypadków wszelkie pomysły ignorujące aspekty bezpieczeństwa są wyrazem braku odpowiedzialności.

A tej odpowiedzialności mamy prawo od polityków oczekiwać :!:

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Samochód" za 10.000 ? Jako "następca" taniego 126P ? Pozwole sobie przypomnieć - 126p kosztował 68.000 zł. Czyli ok. 23 średnich pensji miesięcznych.

Można go było otrzymać już po ok. 10 latach oczekiwania. To ja za taki "ideał" bardzo serdecznie dziekuję :twisted: - w tej chwili Panda kosztuje coś od ok 28.000 zł, czyli ok. 10 średnich pensji

 

Najdroższa Panda jaką udało mi się skonfigurować kosztuje prawie 70k PLN - czyli 25 średnich miesięcznych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hwojtek : dzięki za korektę :wink: W podeszłym wieku ten Niemiec na A coraz bardziej daje się we znaki. Co sensu wypowiedzi i tak nie zmienia :twisted:

A Panda za 70k to i tak tanio .... bo stworzonko pod ochroną itd.

Ciekawe jakie ma spożycie bambusa na 100 km :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...