Skocz do zawartości

co sądzicie na temat marki SAAB ?


guma

Rekomendowane odpowiedzi

sirchaser, :mrgreen: przecinek mi zjadło :P Ale kumpla też by się pewnie pozbyli jakby mogli :P

 

Wracając do Volvo V40. Ktoś pisał o serii z końca lat 90. :/ Na samym początku wspomniałem nie bez celu aby myśleć o tym aucie (jeżeli już) wyprodukowanym po 2003 roku!

 

Mało, że nie wygląda już tak wioskowo, zrobili mu lifting, to z tego co się orientuję to zawias mu poprawili. Napewno mniej rozgibany był. Silnik mieliśmy 1.9 diesel od renault i dawał nawet rady, chyba że po dach się go obciążyło to wtedy beznadzieja.

 

Wspomnę tylko że mieliśmy model z roku 97 zanim kupiliśmy ten z 03 to muszę się zgodzić że trochę kasza. 2.0 benzynka to był.... Muł, że koniec świata, cały trzeszczał, sprzęgło padło (sam serwis Volvo zarekomendował sprzęgło z diesla renault bo są mocniejsze), przeguby padły i z tyłu wachacze chyba też. A zrobiliśmy nim może z 30-40 tyś.

 

Dlatego chwilę się zastanawialiśmy zanim kupiliśmy znów V40, ale kilka osób nas namówiło. :P

 

 

 

Ale widzę, że i tak Cię to auto nie interesuję, zwłaszcza patrząc na wygląd SAAB'a 'w którego deseń' celujesz :P ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Saaba 95 2.5 T. Cieszę się, że go sprzedałem

 

o maruda przylazła :wink:

 

ty tak po każdym aucie mówisz :mrgreen:

 

 

sprzedaj GieTeka, to dalej będziesz nadawał :wink: :roll: :mrgreen:

 

 

albo inaczej, rower se kup :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o maruda przylazła

 

ty tak po każdym aucie mówisz

Jak pisałem wcześniej Saab dla mnie był porażką. Dużo palił, słabo jechał. Po pewnym czasie wyświetlacz komputera zaczął gupić "linie", więc podjechałem do serwisu ASO w Krakowie. Okazało się, że nie mają narzędzi do wyjęcia wyświetlacza (rok ~ 2004-2005). Standardowo (jak powiedziano mi w ASO w Wawie) miałem uszczelki pod głowicą do wymiany. Auto jest oryginalne i mi się podoba....ale poza tym kicha na maxa. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Saabem Aero 2.0T. Na papierze takie osiągi, jak mój Foryś. W praktyce dużo słabiej. Autko ładne, eleganckie, w środku przyjemne, miła w dotyku kierownica. Wszystko fajnie, ale nie za te pieniądze. Co do awaryjności nie wiem, nie mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem saaba 9,3 w Cabrio i Volvo C70 porownujac obie marki zdecywonie bardziej polecam Volvo (jakos materialow ,spalanie), po za seria S/V 40 ktore tak jak koledzy pisali jest zlepkiem kilku firm plyta podlogowa carisma ,silniki Renault , wszytko to razem zapakowane w znaczek firmy Volvo i dosyc czesto psujace sie zwlaszcza modele z poczatku produkcji. Jesli mialbym polecac to kupowac tylko prawdziwe szwedy V70/S70 C70 i to do 2001-02 powyzej to znowu przejela volvo firma Ford i jakosc drastycznie spadla . Jesli chodzi o saaby to nalepsze to te z turbo doładowaniem(orginalne silniki saaba) lecz niestety potrafia one troche benzynki pozerac reszta silnikow to juz konstrukcje Opla. Fuzja Saaba z oplem miała tez swoje zalety np zawieszenie takie same jak oplu Vectra co za tym idzie tansze czesci . Jesli zas chodzi o silnik diesla w Saabie TiD to jest to silnik z Fiata :grin: jest to silnik w fiacie nazywany JTD a w oplu Cdti a tak naprawde wszystkie te marki maja ten sam motor :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 15 letni Syn, sorry; w zeszłe wakacje mial 14, był wiernym fanem Volvo, BMW, Jaguara, Mercedesa....

Rok temu zrobiłem mu objazdowke po 3 salonach Karlika w Poznaniu.

Zobaczył w kolejności:

Hondę Legend, Land Rovera, Jaguara oraz kilka modeli Volvo.

Krótko. Legend go powalił. Volvo okreslił mianem IKEA i niewiele się pomylił...

Co do BMW i Mercedesa, zdania nie zmienił.

Co do Hondy Legend, nowego Accorda i BMW zdanie mam zbliżone; OBK/Legacy nie ta liga już, jeżeli chodzi o jakość wnętrza; silnikowo także odstaje...

Więcej nie piszę, bo Przemeq znowu będzie nadgorliwy i mi II pasek da.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...