Skocz do zawartości

Hamulce Porsche Cayenne a Subaru


warchol72

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak czytam o przekładkach hamulców z innych samochodów, nie dedykowanych do tego właściwego to mi się normalnie ręce trzęsą... Może jestem dziwny ale w życiu nie mieszałbym w hamulcach w ten sposób. IMHO hamulce to jeden z najważniejszych elementów samochodu przede wszystkim odpowidający za bezpieczeństwo i montowanie nie przeznaczonych do danego samochodu części dla mnie jest niedopuszczalne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukalem zdjecia w swojej galerii ale nie znalazlem :???: W zeszlym roku na ScoobyLive byla Impreza MY06 z zestawem od Porsche,wygladalo to bardzo ciekawie, ale znalazlem za to taka stronke gdzie jest oferowany kompletny zestaw do montazu, o tu :arrow:

 

http://www.powerstation.org.uk/porsche_brakes.asp

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem zdjecia w swojej galerii ale nie znalazlem :???: W zeszlym roku na ScoobyLive byla Impreza MY06 z zestawem od Porsche,wygladalo to bardzo ciekawie, ale znalazlem za to taka stronke gdzie jest oferowany kompletny zestaw do montazu, o tu :arrow:

 

http://www.powerstation.org.uk/porsche_brakes.asp

 

:cool:

 

 

Wygląda to bardzo zachęcająco. I nawet cena nie odstrasza zbytnio. Może WRX zacząłby wreszcie hamować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw ktory jest oferowany na tej stronie jest to zestaw od Porsche GT2 datego da rade przerobic tarcze na dwu-czesciowa........

jak ktos jest zainteresowany takim zestawem proponuje od razu zainteresowac sie klockami do takiego zacisku :)

 

[ Dodano: Nie Maj 11, 2008 10:09 pm ]

ktos prosil o fotki wiec dodaje....

 

1. dsc01791ax0.th.jpg

2. foto133qx9.th.jpg

3. foto697zu4.th.jpg

4. foto741on7.th.jpg

5. foto738zt3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o przekładkach hamulców z innych samochodów, nie dedykowanych do tego właściwego to mi się normalnie ręce trzęsą... Może jestem dziwny ale w życiu nie mieszałbym w hamulcach w ten sposób. IMHO hamulce to jeden z najważniejszych elementów samochodu przede wszystkim odpowidający za bezpieczeństwo i montowanie nie przeznaczonych do danego samochodu części dla mnie jest niedopuszczalne....

 

Bez przesady, to nie jest jakaś czarna magia. Twój STi ma takie same zaciski jak Evo, Nissan 350 i R34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym zestawie zrobilem ok 15 tys km.....

auto sluzy i na codzien i do pojezdzawek

od pocztku jezdze na jednych klockach bo bardzo malo sie scieraja

 

marti ty poprostu nie znasz sie na samochodach i robisz z Subaru nie wiadomo jak skomplikowane auto a wcale takie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati: "Bez przesady, to nie jest jakaś czarna magia. Twój STi ma takie same zaciski jak Evo, Nissan 350 i R34."

 

Zgadzam się, to tylko mechanika. Ale chyba nie zaprzeczysz , że były one testowane przez producenta dla tego konkretnego samochodu i dopuścił je biorąc za nie odpowiedzialność. I właśnie dlatego czuję się bezpieczniej na zestawach dedykowanych dla konkretnych samochodów. Żeby nie było, sam jeżdże na AP Racing, ktore jednak jest przeznaczone m.in. dla STi.

 

AdamekA7: "marti ty poprostu nie znasz sie na samochodach i robisz z Subaru nie wiadomo jak skomplikowane auto a wcale takie nie jest."

 

A założyłbyś hamulce z Peugeota 307 gdyby tylko pasowały do Subaru? Na przykład ze względu na mniejsze zużycie klocków hamulcowych? Ktoś policzył masę, osiągi aut i specjalnie dla nich stworzył właściwe zestawy. Jeżeli seryjne nie są dość dobre to zawsze zostają wyczynowe części typu np. AP RAcing. Dlatego podtrzymuje swoje zdanie wyrażone wcześniej. A czy się znam na samochodach.... cóż.... pozostawię bez komentarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A założyłbyś hamulce z Peugeota 307 gdyby tylko pasowały do Subaru? Na przykład ze względu na mniejsze zużycie klocków hamulcowych? Ktoś policzył masę, osiągi aut i specjalnie dla nich stworzył właściwe zestawy. Jeżeli seryjne nie są dość dobre to zawsze zostają wyczynowe części typu np. AP RAcing.

 

w jaki sposob chcesz osiagnac mniejsze zuzycie klocka przy zalozeniu slabszego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marti jezeli pytasz czy zalozylbym hamulce od Puga 307 gdyby mialo mi to polepszyc hamulce to oczywiscie ze tak jezeli chodzi o scieranie kolckow to nie przywiazuje do tego az takiej wagi........

zalozylem takie hamulce od ktorych samochod bedzie mi lepiej hamowal nie patrzylem na to czy one sa dedykowane do SUBARU czy nie.

Patrzylem na to w ten sposob jezeli fabryka montuje takie hamulce do Cayenna Turbo gdzie auto wazy 3 tony i zatrzymuje auto ze 100km/h w 37m a GT wazy 1300kg to chyba proste ze bedzie stawal w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayenna Turbo gdzie auto wazy 3 tony i zatrzymuje auto ze 100km/h w 37m a GT wazy 1300kg to chyba proste ze bedzie stawal w miejscu.

 

a to stawanie w miejscu to ile jest metrow? pytam powaznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce poprawic hamowanie w WRX'ie albo GT'ku to imho najlepszym pomysłem jest założenie zacisków od STI. Jest tego dużo i nie są bardzo drogie - jak nie w kraju to za granicą, łatwo o części i hamuje tak, że nic więcej nie potrzeba. A jak potrzeba to można założyć ostrzejsze klocki i tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce poprawic hamowanie w WRX'ie albo GT'ku to imho najlepszym pomysłem jest założenie zacisków od STI. Jest tego dużo i nie są bardzo drogie - jak nie w kraju to za granicą, łatwo o części i hamuje tak, że nic więcej nie potrzeba. A jak potrzeba to można założyć ostrzejsze klocki i tarcze.

 

zgodze sie z toba ale ja uwazam ze sa drogie w utrzymaniu mowa tu wlasnie o tych lepszych klockach i tarczch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...