Skocz do zawartości

Zarowka na gwarancji?


Rio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie wymiany zarowki w samochodzie na gwarancji.

Mam Outbacka od ponad roku, przejechanych 20 tys km. Czy w takim czasie uzywania i przy takim przebiegu mozna uznac ze normalna rzecza jest przepalona zarowka?

Dla wiekszosci Formulowiczow sprawa zarowki moze byc blacha ale jest to wydatek 470 zl ! (wraz z wymiana) wiec jest o co sie pytac.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden palnik. Wymieniono mi tylko ksenonowa zarowke.

Taka zarowka ma chyba jakas zywotnosc. Nawet gdybym caly czas jezdzil moim Subaru tylko 50km/ h (a tak nie jest) to 400 godzin pracy zarowki nie jest jakims wyjatkowo dlugim czasem. Mysle ze serwis troche mnie naciagnal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rio, Ostatnio czytałem warunki gwarancji i jest tam jak byk że nie obejmuje ona żarówek...... :/ Tylko że moja gwarancja jest nieco inna niż Twoja pomimo tego że mamy to same auto. Zerknij a może w Twojej też będzie pisać.

 

BTW. próbowałem się o klocki hamulcowe negocjować, które też mi padły szybko, ale nic z tego. Gwarancja nie obejmuje i koniec. :(

 

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 8:23 pm ]

sprawa zarowki moze byc blacha ale jest to wydatek 470 zl !

 

BTW W audi 1200 sama żarówka więc nie ma o co płakać :P ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden palnik. Wymieniono mi tylko ksenonowa zarowke.

Napisałem Ci już, napisał Aflinta.

Nie istnieją żarówki ksenonowe. To są palniki. I z reguły (nie wiem jak w SIP ) są objęte gwarancją.

Tylko taki palnik raczej nie psuje się w taki sposób, że nagle przestaje świecić.

W czasie użytkowania spada jego wydajność.

Jak przestał świecić, to najprawdopodobniej uszkodzona jest przetwornica napięcia lub transformator.

A najczęściej to nie ma styku - po rozebraniu i złożeniu wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestał świecić, to najprawdopodobniej uszkodzona jest przetwornica napięcia lub transformator.

A najczęściej to nie ma styku - po rozebraniu i złożeniu wszystko działa.

 

Święte słowa. Znam przypadek w którym ksenon też przestał świecić i winna była przetwornica. SIP wymienił na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przepraszam za opóźnioną odpowiedź - brak czasu + konieczność konsultacji.

 

Zasadniczo ksenony sie nie psują. Zdarza się, że na skutek wstrząsów (dużych !) może uszkodzeniu ulec elktronika sterująca.

Niestety stwierdzenie na odległość przyczyn uszkodzenia nie jest możliwe.

Stąd tez nie jestem w stanie powiedzieć, czy usterka podlegała gwarancji, czy też nie.

 

Ew. może pan skontaktować się mailowo z DT podając nazwę serwisu datę itp. w celu zweryfikowania prawidłowości decyzji serwisu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poniewaz sprawa ciagnie sie juz od ladnych paru miesiecy pozwole sobie odswiezyc temat.

Juz dwukrotnie kontaktowalem sie z Dyrekcja podajac wszystkie dane z faktury vat oraz szczegoly istotne w sprawie. Niestety jak do tej pory nie doczekalem sie jednoznacznej odpowiedzi.

Moje stanowisko jest takie, ze zywotnosc zarowki powinna byc wieksza niz 400 godzin. W ksiazca gwarancyjnej w punkcie trzecim czytam ze powinienem zaplacic za wymiane zarowki o ile wina nie lezy po stronie producenta. Uwazam ze zarowka ktora przestaje swiecic po roku przy oszczednej eksploatacji pojazdu zostala wadliwie wykonana. Wina producenta jest wiec dla mnie oczywista.

Niestety temat gwarancji nowych samochodow zakupionych czy to w Polsce, czy to poza granicami, pozostaje na tym forum wciaz bardzo aktualny, a stanowisko Dyrekcji pozostawia wiele do zyczenia.

 

Serdecznie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz sprawa ciagnie sie juz od ladnych paru miesiecy pozwole sobie odswiezyc temat.

Juz dwukrotnie kontaktowalem sie z Dyrekcja podajac wszystkie dane z faktury vat oraz szczegoly istotne w sprawie. Niestety jak do tej pory nie doczekalem sie jednoznacznej odpowiedzi.

Moje stanowisko jest takie, ze zywotnosc zarowki powinna byc wieksza niz 400 godzin. W ksiazca gwarancyjnej w punkcie trzecim czytam ze powinienem zaplacic za wymiane zarowki o ile wina nie lezy po stronie producenta. Uwazam ze zarowka ktora przestaje swiecic po roku przy oszczednej eksploatacji pojazdu zostala wadliwie wykonana. Wina producenta jest wiec dla mnie oczywista.

Niestety temat gwarancji nowych samochodow zakupionych czy to w Polsce, czy to poza granicami, pozostaje na tym forum wciaz bardzo aktualny, a stanowisko Dyrekcji pozostawia wiele do zyczenia.

 

Serdecznie Pozdrawiam

 

Dyrekcja nie jestem ale masz racje, producenci żarówek, a właściwie palników ksenonowych określaja trwałośc na min. 2000h , więc moim zdaniem powinni wymienić na gwarancji, mi w Mondeo padła i nikt nie dyskutował ze mna, tylko wymienili, oczywiście bezpłatnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz na to mowic palnik, ale na fakturze vat wymieniono mi zarowke...

 

U mnie też, jak wymieniam wpisuje żarówkę, ale żarówka typu D2S, D2R nie ma żarnika jak w normalnej żarówce ,a świecenie odbywa się na zasadzie zjawiska łuku elektrycznego pomiędzy dwoma elektrodami, a w bańce jest gaz ksenonowy :cool: i nawiasem mówiąc palnik marki Philips /Osram kosztuje 150 zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowna Dyrekcjo, ponad pol roku temu zadalem pytanie czy jest normalna sprawa obciazanie klienta kosztem wymiany zarowki ksenonowej (ponad 470 zl) w samochodzie na gwarancji po roku uzytkowania. Czy poruszana w pytaniu sprawa jest az tak trudnym tematem ze zajecie stanowiska przez dyrekcje SIP musi zajac az tyle czasu?

Juz nie tyle chodzi mi o pieniadze jak o stosunek Dyrekcji do klienta i sposob traktowania uzytkownikow Subaru przez dealera.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...