Skocz do zawartości

jak często kontrolować poziom oleju w boxer - diesel?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba zwariowałeś. Już widzę moją matkę, sprawdzającą olej co każde tankowanie :mrgreen: .

Najczęściej przyjmowana przez producentów "normalna" ilość konsumowanego oleju to 1l/1000km, Legacy D ma zasięg na zbiorniku około 800km, często ilość oleju między min a max to coś w okolicy 1l - tak więc wypada sprawdzić co tankowanie, jakby się okazało, że jednak auto ma "normalny" olejowy apetyt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, piszesz o benzynowym :) Tak ogólnie to w mało którym aucie ubywa tego oleju w sposób istotny (no chyba, że jest jakoś mocno obciążane albo stare), ale jak zatrzesz silnik z powodu jego braku, to będzie to raczej Twoja wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwariowałeś.

 

A Ty sobie chyba nie zdajesz sprawy, że ten diesel to TURBO diesel (a co znaczy instalacja turbiny dla konsumpcji oleju nikomu nie trzeba tłumaczyć...) i - jak wspomniał aflinta - ma na tyle duży zasięg, że sprawdzanie co tankowanie nie jest nadmierną upierdliwością :twisted:.

 

Wbrew pozorom pomyślałem o tym, co napisać, zanim to napisałem; ok - nie zdarza mi się to często, ale tym razem się postarałem :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Wymiana oleju na pierwszym przeglądzie czy wcześniej? Bo słyszałem opinie że po 5000, z kolei pan Andrzej Koper jeśli dobrze zrozumiałem mówił mi że na przeglądzie po 15000. To by się zgadzało z opinią znajomego mechanika ale bez doświadczeń z boxer diesel. W książce gwarancyjnej też nie ma rubryki na wizytę wcześniejszą (w ignisie miałem miejsce na wizytę po 1500). Książka w przeciwieństwie do instrukcji jest od diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał zrobić ją po 1000-1500 a nie po 5, a potem już normalnie.

 

tzw. temat - rzeka :mrgreen: :wink: ja po przeczytaniu licznych opinii wskazujących na zakres od 1000 do 5000 wybrałem... kompromis i ok. 2500 :wink:

 

ps. w mojej książce jest rubryka dla posiadaczy OBK H6 - tam zdaje się jest przy 5000 wymiana obligatoryjna, stąd może wersja 5k dla pozostałych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problem.... Ja jeżdżę co 5k km na przegląd i żyję.... A co do oleju to sprawdzaj tak jak Ci chłopaki powiedzieli. Mój jest wolnossak a po jednej dynamicznej trasie tam i z powrotem (jakieś 400 km) nagle okazało się że mam oleju na L (low).....

 

A szkoda by sobie było zniszczyć nowe auto ;] I to do tego auto które się bardzo lubi ;]

 

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 8:16 pm ]

BTW wiem że to przerażające zużycie oleju, ale wydaje mi się że widocznie już wcześniej musiałem mieć mało.... tylko teraz sobie wyobraź co by było jakbym jeszcze raz pojechał w taką trasę bez sprawdzania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest wolnossak a po jednej dynamicznej trasie tam i z powrotem (jakieś 400 km) nagle okazało się że mam oleju na L (low).....

może sprobuj olej 10W60? Choć nie wiem, jak taki olej będzie sie spisywal w temperaturze Emiratów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z gościem co się zna niby i się dowiedziałem, że w benzynie przegląd pierwszy jest po 1500km bo fabryka zalewa silniki mineralnym (ponoć lepsze docieranie), a w dieslu nie ma to absolutnie znaczenia (nawet 20 - 25kkm są pierwsze przeglądy w niektórych markach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dieslu nie ma to absolutnie znaczenia (nawet 20 - 25kkm są pierwsze przeglądy w niektórych markach)

 

oczywiście, ale w wielu markach i tak ci powiedzą, że nie zaszkodzi po 2-3.000 olej wymienic dla świętego spokoju... w sumie żadna chyba marka oficjalnie takich rozwiązań nie zaleca, stad mysle, ze jest to jednak kolejna 'urban legend' (chociaz sam po 2500 wymieniłem :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ale w wielu markach i tak ci powiedzą, że nie zaszkodzi po 2-3.000 olej wymienic dla świętego spokoju... w sumie żadna chyba marka oficjalnie takich rozwiązań nie zaleca

 

Nie zgadzam się! Np. HYUNDAI 1.6 Diesel - marka jak marka, może nie najlepsza ale faktem jest że dają 5lat gwarancji bez limitu kilometrów, warunkiem są systematyczne przeglądy... PIERWSZY PRZEGLąD MUSI BYć PO 3000km (wymiana oleju mineralnego na syntetyk). Następne są co 20 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się! Np. HYUNDAI 1.6 Diesel - marka jak marka, może nie najlepsza ale faktem jest że dają 5lat gwarancji bez limitu kilometrów, warunkiem są systematyczne przeglądy... PIERWSZY PRZEGLąD MUSI BYć PO 3000km (wymiana oleju mineralnego na syntetyk). Następne są co 20 000km.

 

coż, wyjątek potwierdzający regułę... (jak np. przy subaru z silnikami H6)

swoją drogą, jak widać wydłuzona gwarancja musi co nieco kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wiecie jaki olej producent zaleca na dolewke albo jaki jest wlewany w przypadku wymiany

 

na dolewkę dostałem przy kupnie Castrol SLX 5W30.

Taki też pewnie jest lany przy wymianie.

Czy ktoś wie ile oleju wchodzi do diesel boxer? Brakuje mi instrukcji do diesla więc nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dolewkę dostałem przy kupnie

 

aha to pewnie jest on w tym worku w bagazniku,ja tez mam taki pokrowiec ale powiem szczerze ze jeszcze nie mialem okazji go otworzyc i sprawdzic co w nim jest

 

Brakuje mi instrukcji do diesla

 

mi tez, ale pytalem sie juz na tym forum dyrekcji SIP i podobno maja to rozsylac w lipcu poczta,tak wiec czekamy na listonosza :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to pewnie jest on w tym worku w bagazniku,ja tez mam taki pokrowiec ale powiem szczerze ze jeszcze nie mialem okazji go otworzyc i sprawdzic co w nim jest

 

worek kryje w sobie, oprócz sprytnego futerału na dolewkę, inne ciekawe rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...