Skocz do zawartości

Panewki do wymiany


zioło

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie sam znasz najlepiej stan swoich finansow - a naprawa kosztuje.

Ja bym jednak powiedzial - naprawiaj.

I rob to, jesli mozesz, na mocniejszych czesciach - przyda sie na przyszlosc.

Wiecej moze bedzie kosztowac, ale przynajmiej bedziesz wiedzial co masz w silniku.

 

Czesci na pewno wiesz, gdzie mozna kupic - jak nie wiesz, daj znac.

 

Kupno drugiego silnika jest opcja pewnie tansza - ale nigdy nie wiesz, czy Ci sie znow nie wyczai cos po chwili.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podawajcie rzad wielkosci walutowych, coby kolega mial rozeznanie o jakich kwotach mowicie?

 

Ale tym mozna niechcacy kolege o zawal przyprawic - a naprawa naprawie moze byc nierowna. :)

Mnie np. same czesci do silnika wyniosly okolo 10tys. zl bodaj.

Plus koszta roboty.

 

Ale nie zaluje - _dobrze_ zrobiony remont bedzie na pewno lepszym pomyslem niz kupowanie drugiego, uzywanego silnika,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zioło - auto mi padło i robiłem u fachmana - niby znawcy subaru a nie w serwisie. wyniosło mi taniej wiecej niż o połowę ale do dziś coś nie tak z autem. czasem mam wrażenie, ze mnie poldek wyprzedzi :smile: .

a zrobiłem uszczelnienie silnika, sprzęgło, szlify, zawory

 

mam wolnossaka i opłaciłem za to 2,7tys, a mogłem kupić silnik za 3tyś po przebiegu 100tys

 

mój silnik ma teraz ok 250tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zioło - auto mi padło i robiłem u fachmana - niby znawcy subaru a nie w serwisie. wyniosło mi taniej wiecej niż o połowę ale do dziś coś nie tak z autem. czasem mam wrażenie, ze mnie poldek wyprzedzi :smile: .

a zrobiłem uszczelnienie silnika, sprzęgło, szlify, zawory

 

mam wolnossaka i opłaciłem za to 2,7tys, a mogłem kupić silnik za 3tyś po przebiegu 100tys

 

mój silnik ma teraz ok 250tys

 

Człowiek, do którego chce oddać auto jest polecany na forum. Wiadomo, że zawsze może być jakaś wtopa. Co do wymiany silnika to ryzykwny temat bo mogę kupić jeszcze większy śmietnik niż mam teraz. Czas pokaże dam znać jak wyszło i mam nadzieję, że mnie poldki nie będą wyprzedzały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat. Czy panewki moga stukac tylko w dolnym zakresie obrotowym? ostatnio zauwazylem u siebie takie ciche tepe jakby pukanie w silniku, pojawia sie tylko po bardzo delikatnym musnieciu pedalu gazu i wystepuje w przedziale od 800 do 1100 obrotow. Czy moga to byc panewki? auto ogolnie jezdzi caly czas tak samo czyli szybko :grin: cisnienie oleju na zegarze ok. Kiedys slyszalem cos o jakims luzie tloka w boxerach moze to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat. Czy panewki moga stukac tylko w dolnym zakresie obrotowym? ostatnio zauwazylem u siebie takie ciche tepe jakby pukanie w silniku, pojawia sie tylko po bardzo delikatnym musnieciu pedalu gazu i wystepuje w przedziale od 800 do 1100 obrotow. Czy moga to byc panewki? auto ogolnie jezdzi caly czas tak samo czyli szybko :grin: cisnienie oleju na zegarze ok. Kiedys slyszalem cos o jakims luzie tloka w boxerach moze to to?

luz tłoka czyli piston slap (w moim przynajmniej przypadku) występuje tylko na nierozgrzanym silniku i w większym zakresie obrotów (do ok 3000 choć i tak już wydech go zagłusza). dźwięk jest podobny do diesela (poszukaj na forum "poranny diesel"). jeśli puka nawet na ciepłym to słyszałem, że już nie za dobrze i niedługo trzeba będzie... - no właśnie co? bo przyznam, że sam nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Są auta które mają piston slap i jeżdża kilkadzesiąt tysięcy, oleju nie biorą... z samego tego powodu bym sienie przejmował.

 

kilkadziesiąt to troche mało, żeby sie w ogóle nie przejmować, bo co po tych kilkudziesięciu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...