Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie impreza sport bez turbo 2.0


RoniN_

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowielm zalozyc nowy temat poniewaz, jestem zdziwiony totalnie zachowaniem mojego samocho a wlasciwie jego silnikiem.

Zaczne wiec od poczatku.

Zakupilem ten samochod przedwczoraj (09/04/2008) i juz w drodze powrotnej zaczely sie problemy. Testowalem samochod zanim go kupilem ale nigdy nie rozgrzalem silnika do temperatury pracy i to byl moj blad. Silnik po rozgrzaniu przestal wchodzic na obroty, dlawil sie jakby nie dostawal paliwa, kiedy wcisnalem gaz "do dechy". Jednak na jalowym chodzi rowno i spokojnie. Dojechalem do domu sposobem takim ze jechalem poki sie nie dlawil potem stawalem czekalem az sie schlodzi i dalej jechalem. Nastepnego dnia rano silnik odpalil bez problemu, wchodzil na obroty, myslalem ze wrocilo do normy ale nie po rozgrzaniuz znowu fikolki. Dodam ze mam zalozony przez poprzedniego wlasciciela badziewny filtr stozkowy i czekam na zamowiony box na standardowy filtr powietrza. Dotej pory zrobilem juz co tylko mi na mysl przyszlo. Wymylem i wyczyscilem przepustnice, wymienilem na nowy rozdzielacz i kable od swiec, zawinalem nawet ten stozek szmata aby zmniejszyc ilosc wsysanego powietrza, bo pomyslalem ze przeplywka od tego wariuje, ale niestety nie ma znacznej poprawy. powoli opadaja mi rece i nie wiem co dalej, moze szanowni koledzy spotkali sie juz takim przypadkiem.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przy wadliwej sondzie nie powinien sie czasem zapalic "check engine"?? dodam jeszcze tylko ze co jakis czas jak sie go potrzyma na wysokich obrotach w czase dlawienia to strzeli w dolot czasem.

Wiec reasumujac, kable od swiec nowe, rozdzielacz wymieniony...i dalej w miejscu :(

 

 

Czy jesli jest uwalona przeplywka to zapali sie "check engine", czy nie koniecznie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila a bedziesz miał tyle porad ile osprzętu silnika :roll: nie da sie poprawnie zdiagnozowac na odległość takiego uszkodzenia, mozę być co najmniej 20 powodów takowego zachowania :cool: . Podjedz do fachowców bedzie szybciej i taniej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady pojechac na odlaczonej przeplywce bo silnik gasnie

:)

 

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 7:37 pm ]

Jeszcze chwila a bedziesz miał tyle porad ile osprzętu silnika :roll: nie da sie poprawnie zdiagnozowac na odległość takiego uszkodzenia, mozę być co najmniej 20 powodów takowego zachowania :cool: . Podjedz do fachowców bedzie szybciej i taniej :cool:

Prawda ale wole sprawdzic je sam niz placic slono za wymiane pierdolki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila a bedziesz miał tyle porad ile osprzętu silnika :roll:

No moze troche wiecej :twisted::mrgreen::mrgreen: A przyczyn moze byc naprawde duuuzo :roll: Z tego co opisujesz nie mozna wydac jednoznacznej diagnozy...najlepiej jest posluchac autka i wowczas mozna juz cos wiecej

powiedziec :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że nie dostaje odpowiedniej ilości paliwka przy dłuższych czasach otwarcia wtryskiwaczy.

 

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 11:14 pm ]

nie dam rady pojechac na odlaczonej przeplywce bo silnik gasnie

 

zapal auto na odłączonej, a nie odłączaj jak silnik pracuję

 

Też tak myślałem, ale doszedłem do wniosku, że pewnie odpalał ponownie silnik po jego zgaśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, zalezy, dzieki Jankowi za zapodanie pomysłu aby zrobic filmik i wrzucic na Youtuba. I to bardzo zobrazowalo sytuacje...z tym ze dalej nie wiem co jest grane. Na czwartek mam umowiona wizyte na diagnostyke, ale poki co wymieniam co sie da...w koncu silnik wymienie :) i bedzie "change engine"

A tak powaznie to juz rece zalamalem z dostepnych pomyslow zostaly mi:

katalizator, swiece, pompa paliwa, filtr paliwa, i zamiana standardowego boxa na filtr a potem to juz tylko..rozpacz :neutral:

A tak na marginesie, pompka z WRX-a podejdzie do mojego sporta?? np ta:

Pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze zaczyna sie to dziac kiedy silnik jest prawie na temp maxymalnej, kiedy sie juz wentylator wlacza, ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie...

Dodam jeszcze ze po tym tescie na filmiku, auto prawie wogole przestalo reagowac na pedal gazu, na jalowym ok a nacisnalem pedal to nie chcial przekroczyc nawet 1500 obr, ledwo do domu wrocilem :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodalem wszesniej fotke mojego silnika, moglbys mi zaznaczyc gdzie znajduje sie ow czujnik?

to jutro go wymienie :)

Glupie pytanie moze, ale czy chodzi o czujnik temperatury cieczy , czy jest jeszcze jakis inny??

 

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 11:23 pm ]

KamilL, słuszna uwaga, zapomniałem o pierwotnym opisie.

RoniN_, może problem z czujnikiem temperatury silnika i ecu dostaje zły odczyt przez co podaje nieprawidłową mieszankę. Ale ja tylko mogę gdybać, mechanikiem nie jestem.

Kazde gdybanie to datkowy pomysl i element do sprawdzenia , wiec prosze.. gdybaj ile wlezie a ja w koncu moze znajde problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronin mialem dokladnie taka sma sytuacje w moim starym wrx jak byl zimny spoko ale kiedy sie zagrzal do normalnej temperatury to zaczynal przerywac gasl pod czas jazdy i tez szczelal w rure.Nie musi byc u Ciebie to samo ale w moim przypadku byly pierscienie i zawor wiec sprawdz cisnienie,tez wymienialem filtr paliwa,swiece a jednak to byl zawor i pierscienie..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...