Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie impreza sport bez turbo 2.0


RoniN_

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, ale żeby aż tak źle?? tylko że mój nie przerywa, tylko tak jakby wogóle nie dostawał paliwa, bo nawet jak rozgrzany to na jałowym chodzi ok tylko na wysokich szfankuje. :sad:

 

Na odłączonym przpływomierzu zapala, ale zaraz gaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kurcze, ale żeby aż tak źle?? tylko że mój nie przerywa, tylko tak jakby wogóle nie dostawał paliwa, bo nawet jak rozgrzany to na jałowym chodzi ok tylko na wysokich szfankuje.

Sprawdz czy rozrząd sie nie przestawil (pasek) i zakładam , ze wydech ma przelot po nagrzaniu ( katalizator )

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoniN_, ogólnie to info jest tu o wszelakiej maści czujnikach:

http://www.autozone.com/az/cds/en_us/09 ... oPages.htm

Z boku będzie jeszcze kilka innych do wyboru, czasem jest przedstawiona procedura diagnostyczna, do części info podchodź z rezerwą, bo może być do innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze zawsze mzesz oddac to auto do trzech miesiecy jestes chroniony ustawa niezadowolonego klijenta i jesli w tej chwili zglosisz sprzedajacemu complaint musi we wlsnym zakresie usterke zlikwidowac.Jasne moze to byc drobiazg ale jesli bedzie to sytuacja jak u mnie a dzialo sie tak samo jak opisujesz wydasz toche kasy.. :sad: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam ustalone ze on zaplaci ale problemem jest dostac sie do jakiekolwiek mechaniora co sie zna na subaru w mojej okolicy, najblizszy jest chyba kolo Janka, wiec musialbym jechac na holu. bo inaczej nei dojade. Chyba odjade od domu na kilka mil i zadzwonie po AA :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne pompe paliwa mozesz wykluczyc bo jesli zalaczy to bedzie chodzic a jesli stanie to nawet nie odpalisz i do tego nie ma nic wspolnego temperatura silnika.Sada tez odpada bo jesli jest uszkodzona bedzie tylko nie rowno pracowal na zimnym i na cieplym a w szczegolnosci zimny...musisz zajechac chyba gdzies gdzie maja kompa tam Ci szybko ustala bo najgorsze jest robienie takiego samochodu w ciemno i u gosci co lecza rowery lub pasaty :lol::mrgreen: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA swierdzilo ze na 99% katalizator :) czyli P. Andrzej Koper miał racje i kat do wymiany jutro

a potem zobaczymy, ale czy tam jest jeden katalizator czy dwa w moim sporcie, bo zdaje mi sie ze w turbo sa dwa :???: , kto mi powie bo tu na fotce jest takie cos jeszcze

pict0020zx1.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.Koper zazwyczaj ma rację (chylę czoła) :grin: Ja miałem b.podobny problem (z silnikiem golfa) i okazało się, że drugi tłumik był do wymiany - całkowicie przepalony w środku. Mechanik to stwierdził na podstawie mojego opisu i była to prawda. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety :(, wydech byl rozebrany na czesci pierwsze i jest ok, nic nie jest zatkane, wymienilem jeszcze filtr paliwa, pojade zobaczyc jak ruch zmaleje, notabene stary filtr byl bardzo ciezki, ale opadlem juz z pomyslow :(...

 

Jeżeli ktos doświadczony spr. , że katalizator jest OK , (nie zatyka sie pod wplywem temp. ) to sprawdz ustawienie paska rozrządu.... :!:

 

AK

ps. to jest 2.0 turbo czy bez turbo.... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaz sprawdzal poszczegolne czesci razem i osobno i stwierdzili ze jest ok, A czy moze za to byc odpowiedzialny czujnik polozenia przepustnicy?? znaczy oprocz paska, ktory wymieniony byl jakies 18000 mil temu

Mozesz jeszcze spryskac zimna woda czujnik obrotów wału i walka ( jak gorący silnik ) to moze ten jakos głupieje od temp. (zdarzało sie).....

AK

ps. czujnik przepustnicy....nie spotkałem sie z takimi objawami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu mialem u Marzeny walnieta sonde lambde i szarpal bardziej kiedy byl zimny a gdy sie nagrzal bylo w miare ok moze byc roznica w subaru bo ona ma toyote ale nie wydaje mi sie....przed tym jak we mnie wjechal ten pocztowoz mjalem takie same obiawy w srebrnym wrx i byly to pierscienie kiedy sie rozgrzal przerywal pozniej nawet gasl.Najlepszym wyjsciem bedzie jak postawi go na komputer wyda mniej niz dochodzenie i wymienianie wszystkiego co mu podpowiemy....... :idea: :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie jutro sonde lambda oryginalna do Subaru, doradzil mi P. Marek, odpialem ja zgodnie ze wskazowkami i auto...zachowywalo sie identycznie, :wink: wiec jutro po nowa sonde, skoro zapieta i odpieta dziala tak samo :wink:...... :mrgreen:

 

DAJCIE LINKI DO INTERNETOWYCH SKLEPOW Z ORYGINALNYMI CZESCIAMY SUBARU :) W UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie jutro sonde lambda oryginalna do Subaru, doradzil mi P. Marek, odpialem ja zgodnie ze wskazowkami i auto...zachowywalo sie identycznie, :wink: wiec jutro po nowa sonde, skoro zapieta i odpieta dziala tak samo :wink:...... :mrgreen:

 

DAJCIE LINKI DO INTERNETOWYCH SKLEPOW Z ORYGINALNYMI CZESCIAMY SUBARU :) W UK

 

No co tam....słuchac... :?:

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast oryginalu kupilem zamiennik sondy lambda NGK, niestety oryginal u dealera w UK do mojego auta to zadkosc i trzeba sprowadzic (tydzien czasu), pasek rozrzadu sprawdzony i nie przeskoczyl, mechanicznie silnik ok (sprawdzone cisnienie na cylindrach). Przepustnica "wylizana", silniczek krokowy git do na wolnich nawet po razgrzaniu cyka cicho i spokojnie. Zaryzykuje jeszcze raz i kupie oryginal sonde i sprawdze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...