Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie impreza sport bez turbo 2.0


RoniN_

Rekomendowane odpowiedzi

Na rurze dolotowej jest przeplywomierz, To jest model 1997 roku

 

Czyli produkcja 96 , jak byl tam zakladany jakis stożek to on czesto uszkadza czujnik przeplywu pow. Zamien sie z kims i sprawdz. Albo go odłącz powinien , wolniej bo wolniej ale stale jechac....jak tak to moze.........to.. :mrgreen:

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na rurze dolotowej jest przeplywomierz, To jest model 1997 roku

 

Czyli produkcja 96 , jak byl tam zakladany jakis stożek to on czesto uszkadza czujnik przeplywu pow. Zamien sie z kims i sprawdz. Albo go odłącz powinien , wolniej bo wolniej ale stale jechac....jak tak to moze.........to.. :mrgreen:

 

AK

Juz odlaczalem i autko zaraz potem gasnie i daje sie uruchomic ale znowu gasnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odlaczalem i autko zaraz potem gasnie i daje sie uruchomic ale znowu gasnie

OK. ale powinno dać się jeżdzić i sprawdz czy po nagrzaniu będzie jechać czy znowu nie.

AK

Ale po nagrzaniu na przeplywce a potem ja odlaczyc i sie przejechac tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odlaczalem i autko zaraz potem gasnie i daje sie uruchomic ale znowu gasnie

OK. ale powinno dać się jeżdzić i sprawdz czy po nagrzaniu będzie jechać czy znowu nie.

AK

Ale po nagrzaniu na przeplywce a potem ja odlaczyc i sie przejechac tak??

 

Zapal i jedz na odłaczonej....

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, w koncu dobre wiesci. Zrobilem kolo 25 mil z malymi przerwami tak po 3-5 min do sklepu. Dlawil sie troche jak probowalem gwaltownie dodac gazu, ale jak robie to delikatnie to jest w miare ok. Wymienilem obudowe filtra na standardowa i rowniez filtr powietrza na standardowy. Wywalilem stozek do kubla :mrgreen: . W srode mam jeszcze komputer to zobaczymy co wykaze, ale poprawa jest znaaaacznaaaa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, w koncu dobre wiesci. Zrobilem kolo 25 mil z malymi przerwami tak po 3-5 min do sklepu. Dlawil sie troche jak probowalem gwaltownie dodac gazu, ale jak robie to delikatnie to jest w miare ok. Wymienilem obudowe filtra na standardowa i rowniez filtr powietrza na standardowy. Wywalilem stozek do kubla :mrgreen: . W srode mam jeszcze komputer to zobaczymy co wykaze, ale poprawa jest znaaaacznaaaa :mrgreen:

 

Komputer przepływki nie wykaze ale walcz dalej... :mrgreen: Prawdopodobnie to ta przeplywka , ale rzadko daje takie efekty przy uszkodzeniu. Podałes 97 i to mnie zmyliło bo wtedu nie ma juz tego czujnika . Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co komputer pokaze, ale jestem pelny nadzieji bo auto juz nadaje sie do jezdzenia wiec jest o niebo lepiej niz bylo :), ale odpukac i nie zapeszac, ciiiii :mrgreen: ...., tak sie do niego przywiazalem przez to ze przy jakielkowiek malej nawet poprawie, ciesze sie jak dziecko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co komputer pokaze, ale jestem pelny nadzieji bo auto juz nadaje sie do jezdzenia wiec jest o niebo lepiej niz bylo :), ale odpukac i nie zapeszac, ciiiii :mrgreen: ...., tak sie do niego przywiazalem przez to ze przy jakielkowiek malej nawet poprawie, ciesze sie jak dziecko :mrgreen:

 

Chyba gdzies wyjechal... :mrgreen: ...albo.....za szybko bylo.... :shock:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pią Kwi 18, 2008 10:04 pm ]

Chyba gdzies wyjechal... :mrgreen: ...albo.....za szybko bylo.... :shock:

AK

Nie, nie, jestem :).

ale nie ma w sumie o czym pisać, a w zasadzie nie było, bo sprawdziłem dzisiaj stan oleju i ...SZOK !!! :shock: . Stan oleju 3 cm nad wskaznikiem MAX na bagnecie. Jakis spec wymienial olej, :evil: . Ale nowy olej wlani dzisiaj Valvoline MAXLIFE 10w40, stan jak trzeba i auto jezdzi, bylem juz dwa razy w pracy 15 km w jedna strone (zastanawiam sie czy to nie bylo powodem dziwnego zachowania autka). Ale pokazaly sie stuki, z bloku, nie za glosne ale slyszalne, po rozgrzaniu silnika jakby zawor klepal. Aleeee w porownaniu z moja walka przez ostatni tydzien to wydaje sie jak drobny pikus. Nie wiedzialem jaki olej wlac, bo mienaralnego nie nalezy, tak?? to wlalem w/w olej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest z tymi wymianami oleju w UK, ja wymieniałem już w trzech warsztatach i we wszystkich wlewali mi za dużo, musiałem spuszczać od 0.5 do 1 litra, a jak mi w jednym wymienili rozrząd to trzeba było po nich rolkę i większość śrub dokręcać (mocowanie belki i zderzaka) nie mówiąc o tych co ich brakowało,

 

jeszcze jeden przykład, kolega był u mechanika z wymianą wahacza i przy okazji kazał sprawdzić olej w skrzyni to mu powiedzieli że sie nie da bo bagnetu nie może znaleźć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mi szacowna scoobi mania za nie wymiane 2 przednich amorow skasowala 80funtow +koszta dojazdu z pod londynu ok 400km bo......nie sa wstanie znalesc 1 nakretki 14 !!!!!!!!! rozkrecili zawias skrecili i powiedzieli nie da sie!!!

Nasze ASO raj przy nich !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam co to za stuki, bo na zimym cicho a poajwiaja sie jak sie rogrzeje porzadnie, zawory do regulacji czy panewki, chodzi mi o to ze bylo za duzo oleju, moglo to cos uszkodzic w silniku ?? A co do warsztatow w UK to niestety racja :sad:

 

 

EDIT 20/04/2008:

No wiec stuki tak jak sie pojawily tak zniknely i zdaje sie ze wszystko dzialo sie przez nadmiar oleju, ale biorac pod uwage ile czesci wyminilem to mam autko po konkretnym servisie :mrgreen:.

Bardzo dziekuje wszystkim zainteresowanym za pomoc w "sledztwie". Jesli znowu pojawi sie problem to chetnie zwroce sie o pomoc.

AAA i nowy bajerek, tylni box od STI z importu ;)

6daf1hs9.th.jpg

Poniewaz mocowanie do srodkowej sekcjii jest troche pod innym katem niz moje oryginalne, nie obylo sie bez pomocy PLayera i Michaela (nie z forum) , ktorzy przespawali uchwyt na poprawna pozycje, za co serdecznie jeszcze raz dziekuje :)

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2008 10:13 am ]

hehehe mi szacowna scoobi mania za nie wymiane 2 przednich amorow skasowala 80funtow +koszta dojazdu z pod londynu ok 400km bo......nie sa wstanie znalesc 1 nakretki 14 !!!!!!!!! rozkrecili zawias skrecili i powiedzieli nie da sie!!!

Nasze ASO raj przy nich !!!!!

NOO i my z tym walczymy. Niestety Tacy mechanicy

A tutaj taki maly wykazik co zostalo zrobione zanim doszedlem ze to nadwyzka oleju byla powodem takiej pracy silnika, pozycje w ktorych jest gwiazdka zamiast daty to plan na niedaleka przyszlosc, ceny podane w funtach :mrgreen:

subsl1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odkręć, wyczyść, posmaruj, skręć kable masowe, 2 główne od akumulatora ( 1 przy rozruszniku), oraz 2 czarne na kolumnach mc-p.

pojeździj zobacz czy pomogło.

zajmie ci to 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ronin to żadne wydatki.....to bieżąca eksploatacja:PPPP No może z wyjatkiem foteli, lampt itp

Jak ja skromnie mojego gl podliczylem to dolorzylem ok 6-7tys zl

2 komplety felg , bajery z GT (lampy ,zderzaki + malowanie) hamulce , zawieszenie , jakies bzdury w wydechu, dolocie ....... i sporo bzdur ktorych nie pamietam....

 

Teraz bedzie kompletne uszczelnienie motoru, rozrząd, regulacja ,pompa wodzy (bo czemu nie:))))tak na zapas to ok 1700zl kolejne ........

A wydatkow pt filtry, świece olej to juz nawet nie wliczam bo sie zalamie:(((

 

Ale mam pewność, że wsiadam i robie trasę 3tys km bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...