Skocz do zawartości

Ekran w modelu 08


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem nowego Outbacka model 08 kupionego w salonie koniec listopada 2007. Od samego początku nie dziala mi ekran prawidlowo. W Krakowie wymienili mi panel radiowy twierdząc że jest to przyczyna. Niewiele pomoglo tylko wyświetlacz klimatycacji zawsze zaczol się wlanczać dotykczas sporadycznie. Nie wiem co mam zrobić w serwisie odmówiono mi naprawy twierdąc że nie potrafią. Nie otrzymalem instrukcji ekranu z nawigacją (serwis twierdzi że Importer nie potrafi przetlumaczyć) i kólko się zamyka. Mikrofon telefonu (Hend Free) dziala dramatycznie i uniemożliwia rozmowe w przciwieństwie do glośników ktore dzialają super osoba z którą rozmawiam jest znakomicie slyszalna. Muszę stwierdzić że caly system monitora z nawigacją to wielkie dziadostwo. Czy ktoś potrafi mi doradzić. A może należy zwrócić samochód i kupić pożądniejszej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 % użytkowników Subaru kupuje to auto ze względu na właściwości jezdne, napęd AWD, silnik boxer, legendę marki, fun z jazdy. Pozostały (rosnący :( ) 1% to użytkownicy nowych dieslów, którzy nie wiadomo dlaczego przesiedli się z Merolów, Beemek i Volvo w których to przecież były super działające ekrany nawigacji i extra mikrofony w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu z jakiego powodu ludzie kupują Subaru, to nowy samochód powinien być sprawny, a z postu wynika, że nie wszystko działa jak należy. Wada musi, powtarzam MUSI być usunięta. Co do braku instrukcji w języku polskim to należy to zgłosić do PIH'u. Jest obowiązek dostarczania instrukcji w języku polskim. Jak nie potrafią usunąć wady to niech siano oddadzą za tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na ten temat rozmowa w innym dziale. Proszę o nieodsyłanie nowych do tematu, którego nie chcą oglądać.

Doradzam zainstalowanie polskiego słownika w przeglądarce internetowej.

Ja natomiast, stanowczo doradzam więcej życzliwości wobec nowych.

Co się z Wami u cholery dzieje??? Naprawdę nie możecie się powstrzymać? Gdyby mnie tak przywitano na jakimś forum wysnułbym tylko jeden wniosek: ale chamówa. Przypominam, że NIE MA obowiązku pisania w każdym temacie i jeżeli Panowie nie macie nic do napisania - NIE PISZCIE !

Myslałem, że wątek założony przez Dyrekcję da coponiektórym do myślenia....

Raz jeszcze proszę: wyluzujcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jniedzwiecki5, od tego masz gwarancję, żeby ją egzekwować, więc z cała pewnością problem zostanie załatwiony i auto usprawnione. Kwestia czasu. Umów się na zrobienie tego wyświetlacza i niech gryzą to tak długo aż się dogryzą.

A może należy zwrócić samochód i kupić pożądniejszej firmy

Tu natomiast pojechaleś po bandzie....Więc może zwróć i kup coś innego...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może należy zwrócić samochód i kupić pożądniejszej firmy

Tu natomiast pojechaleś po bandzie....Więc może zwróć i kup coś innego...

pozdrawiam

No proszę, kto tu nieżyczliwy? moim zdaniem autor wątku ostatnią kwestię pisał w akcie desperacji. Jak niektórzy pseudoserwicowcy mówią, że jakiejs awarii nie da się usunąć to człowieka może szlag trafić. Od razu przypominają mi się komentarze"... ten typ tak ma..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem autor wątku ostatnią kwestię pisał w akcie desperacji.

A moim zdaniem mógł napisać to w sposób zdecydowanie bardziej dyplomatyczny. Na forum Subaru, gdzie Plejady są niemal religią ( ;) ) zabrzmiało to trochę mało fajnie. Szczególnie w I poście. Stąd moja reakcja ale:

No proszę, kto tu nieżyczliwy?

opinia wydaj mi się niezasłużona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślalem że na tej stronie można uzyskać pomoc techniczną od importera. Mylilem się.

Trudno. To tylko może świadczyć o tym że Importer nie jest godzien zajmować się tak znamienitą marką jaką jest SUBARU. Postaram się poprosić o pomoc Producenta i opisze Im bezradność Importera i Serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jniedzwiecki5, to jest tylko forum internetowe, czasem uzyskasz tutaj jakąś odpowiedź, ale nie traktowałbym tego na równi z serwisem czy w ogóle obsługą klienta :) Swoich roszczeń dochodź bezpośrednio w salonie gdzie zakupiłeś auto lub u importera jeżeli salon/serwis nie wyraża chęci współpracy. Odnośnie pisania do producenta... powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jniedzwiecki5 - na Twoim miejscu napisalbym najpierw do Twojego sprzedawcy (salonu) pismo wzywajace do usuniecia usterki/wady i czekal na efekty. Czytam te Twoje posty i jakos widze ze duzo mowisz malo robisz - zamiast pisac do producenta ze Importer jest taki a nie inny, skup sie moze na tym co mozesz zrobic samemu i dokladnie tego dopilnuj - mniej nerwow, wiecej dzialania. W autach nowych zdarzaja sie usterki, które ze względu na rękojmię i gwarancję należy usuwać i dochodzić swoich roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z naszych ustaleń wynika, ze instrukcja obsługi systemu nawigacji została dostarczona tymczasowo w jezyku angielskim, a wersja polskojezyczna zostanie przekazana niezwłocznie po przetłumaczeniu i korektach. Ze wzgledow bezpieczenstwa pewne funkcje systemu są zablokowane w czasie jazdy co jest prawidłowością. Panel radiowy został wymieniony, poniweż po uruchomieniu samochodu przy właczonych swiatłach nie uruchamiał się układ sterowania klimatyzacji. Co do działania układu hands free - bluetooth może mieć to zwiazek z typem telefonu ponieważ nie wszystkie protokoły komunikacji działają poprawnie, może się to rownież objawiać niezczytywaniem ksiązki adresowej telefonu. Przykro nam niezmiernie, że odczucia co do obsługi naszego autoryzowanego serwisu nie były satysfakcjonujące.

Jestem przekonany, że dalsza eksploatacja przyniesie Panu wiele satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
99 % użytkowników Subaru kupuje to auto ze względu na właściwości jezdne, napęd AWD, silnik boxer, legendę marki, fun z jazdy. Pozostały (rosnący :( ) 1% to użytkownicy nowych dieslów, którzy nie wiadomo dlaczego przesiedli się z Merolów, Beemek i Volvo w których to przecież były super działające ekrany nawigacji i extra mikrofony w telefonie.

Ciekawa opinia ale subaru nie jest przecież marką specjalnej troski. Ma być albo sprawny, albo powinien dać się naprawić. Ja sam przesiadłem sie z volvo S60 D5 do OBK 07 ( nawiasem mówiąc wcale nie czuje się z tego powodu gorszy od Ciebie) i siłą rzeczy dokonuje porównań. Mimo kilku problemów z nowym samochodem nie zniechęcam się. I jeszcze jedno: próbujesz dzielić właścicieli subaru na tych dobrych, można by rzec wyznawców religii i tych złych co tylko ją profanują. Czuć w Twoim poście nutkę pogardy:) Wydaje mi się???

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z naszych ustaleń wynika, ze instrukcja obsługi systemu nawigacji została dostarczona tymczasowo w jezyku angielskim, a wersja polskojezyczna zostanie przekazana niezwłocznie po przetłumaczeniu i korektach..

Proszę wybaczyć, ale to żenujące. Polskie prawo stanowi wyraźnie: instrukcja powinna być w języku polskim. Nie, nie powinna ale musi być! Tłumaczenie, że ktos przetłumaczy.... najpierw instrukcja, potem produkt, ewent równocześnie. W żadnym przypadku później. Poza tym stałem sie fanem Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatycy Subar.

Pogodzilem się z tym że w Subaru może coś nie dzialać, poprostu tak ma być i koniec taki urok tego modelu. Jesli możecie to pomóżcie mi zdobyć plytkę z mapą Europy wschodniej która będzie dzialać w modelu 08. Sam bylem swiadkiem ze takowa istnieje i dziala w pokazowce Legacy jaką posiada serwis w Krakowie. Tylko gdzie ją kupić ??

Wiadomość dla serwisu.

Samochód spisuje się bez zarzutów pali od 10-11 l/100 w zależności od stylu jazdy. Jedyna usterka to wybite gumy stabilizatora. Przebieg od 1 grudnia ubieglego roku 25 200 km.

Dziś zmienilem opony na letnie. Wysokość bieżnika w zimówkach równy na każdej gumie i wynosi 6,2 mm .

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna usterka to wybite gumy stabilizatora

Norma, problem znany od kilkunastu lat :mrgreen:

 

Jesli możecie to pomóżcie mi zdobyć plytkę z mapą Europy wschodniej która będzie dzialać w modelu 08. Sam bylem swiadkiem ze takowa istnieje i dziala w pokazowce Legacy jaką posiada serwis w Krakowie. Tylko gdzie ją kupić ??

A to nie jest przypadkiem ekstra montowana nawigacja podczepiana pod standardowy ekran? Jest taka opcja w ASO.

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=619295#619295

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W połowie maja byłem w Norwegii. Muszę pochwalić działanie nawigacji, mapy Skandynawi są szczegółowe i jest na nich naniesiona nawet każda polna droga, system działał bez najmniejszych zarzutów chciałoby się żeby tak było u nas. Jedyną wadą jest aktualność. Niestety mapa jest z przed dwóch lat i nie ma na niej autostrad w okolicach Oslo. Całe szczęście że Norwedzy dopiero przystępują do modernizacji dróg i nie stanowi ten brak problemu. Czy może Ktoś wie jak zaktualizować mapy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To samo muszę powiedzieć o Czechach i Austrii(długoweckendowy wyjazd do Hintertux). Tak jak w Austrii brak autostrady z Bratysławy do Wiednia nie stanowi problemu, tak braki nowych dróg w Czechach naniesionych na mapę mogą stanowić mały problem. Ale gdyby tylko takie problemy były u nas, byłoby cudnie. Polska i Słowacja jest tyko białą plamą na mapie nawigacji Subaru to smutne.

Muszę pochwalić samochów nie miałem z nim jakichkolwiek problemów. Spalanie - z Krakowa do promu w Sassnitz 13,2 l/100km natomiast średnie z 5 000 km jakie przejechałem w ciągu sześciu dni 10,6 l/100km.

Ponawiam apel o mapę Europy wschodniej może Ktoś wie jaką i gdzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...