Skocz do zawartości

Zrobienie toru szutrowego


orzi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie (od razu mówię, że nie wiem czy to powinno być w technicznym i jeżeli nie to proszę o przeniesienie).

Dzisiaj, przeglądając sprawozdania jednej ze spółek okazało się, że dysponuje 22h ziemi (100 km za Lublinem). Ziemia leży odłogiem od 5 lat. Nawet jest trochę ubita :grin: . W przyszłym tygodniu jadę ją dopiero obejrzeć :oops: Moje pytanie jest następujące: czy może ktoś zna kogoś/ firmę, która może zaprojektować/ stworzyć tor? Ja znam się na budownictwie natomiast nie bardzo wiem i mam pojęcie jak wytyczyć taki tor? Oczywiście jest to w chwili obecnej faza czysto koncepcyjna, ale nie wykluczam, że może uda się tam coś zorganizować, tym bardziej, że ostanio przekonałem wspólnika do Subaru (kupił sobie :mrgreen: ) i teraz cały czas chce jeździć i upalać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wykluczyć,że na 22h już są jakieś naturalne szutry. Po rekonesansie już będziesz tą wiedzę miał. Potem zaczął bym od mapki terenu.

 

 

Co do toru szutrowego to ja tu wielkiej filozofii nie widzę. Żwir i walec. Może to śmieszne ale to jest to co kiedyś robiono na wioskach w okolicy gdzie mieszkała moja babcia i podejrzewam nie tylko tam . Szuter na medal !!! :grin:

 

A co do kosztów: przy obecnej cenie budulca tj.żwir i cen za pracę ciężkich maszyn : ładowarka, ciężarówki,walec . Obawiam się ,że koszt kilkukilometrowego toru będzie kosmicznie wysoki w wymiarze niezarobkowym.

 

Chyba,że tak jak wspominasz : biznes plan, dzierżawa,reklama.

 

PS. Policz na szybko jak długość toru.Jaka szerokość trasy , grubość nawierzchni. Przelicz ile wejdzie żwiru. Zgaduję wywrotka żwiru na Starze 200-400zł , w necie znajdziesz dokładnie. Strzelam średnio godzina cieżkiego sprzętu - ok 100zł. Obawiam się kosztów wyższych niż nowe STI !!! i to tak lekko biorąc.

 

 

PS2. Chyba,że Ci SIP przysponsoruje jak wioskę-karate pod Łodzią (sorki jak coś poplatałem) . Za to będziesz organizował team building i relaks dla "grubych" biznesmenów a oni będa masowo kupywać STIaje :wink: . I tu wcale nie żaruje , bo gdy jeden człowiek promował TOPowe SI to strzelam sprzedał by 3 razy więcej niż wszystki salony i reklama na chybił trafił.

(Ale włożyłem kij w mrowisko-idę spać.Rano sprawdzę czy nie mam bana). :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. Chyba,że Ci SIP przysponsoruje jak wioskę-karate pod Łodzią (sorki jak coś poplatałem)
:shock: :?: cos wiecej na ten temat ?

 

Sam jestem ciekaw ile przygotowanie takiego toru moze kosztować?

 

Co do wytyczenia toru może zwyczajnie zaproponować wytyczenie toru

chłopakom rajdowcom lub byłym rajdowcom ? :arrow: Kuchar, Herba, Przybylski itd itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym na początek zrobić dokumentację i zebrać wszystkie potrzebne papierki, bo z takim torem jak z normalną budową, samowola nie przejdzie.

Dokładniej podaj gdzie to jest, bo ja mieszkam prawie 100km od Lublina i prowadzę z ojcem firmę projektową, więc jeżeli pomysł nie zdechnie to mogę coś pomóc w myśleniu nad tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tekstem się zapoznałem.O torze zimowym można zapomnieć.Nie ten klimat.Nigdy nic nie wiadomo.W razie jakby co konkurencja za duża.Oblodzenie wszystkich boisk,targowisk,parkingów,lotnisk itp .Wszędzie się można ślizgać,nawet na jeziorach.

 

Ziemię tez można kupić w wielu miejscach Polski po ok. 12 tys. za hektar.No,nie wszędzie jest Warszawa :grin:

 

Ale autor pisze,że zna się na budowaniu.To pewnie ceny budulca i pracy sprzętu zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolega adam.str ma rację , potrzebne są wszelkie pozwolenia :idea:

 

No i co jak wykryją samowolek... zaorają ci ?

Powiesz ze to pole uprawne i testujesz nowy rodzaj ciągnika do orania, podczepisz czasem bronę do Subarka w celu wygładzenia toru i luzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: Dowiedz się czy wogóle możesz zbudowac cos takiego na tej działce, potrzebny Ci wypis z Miejscowego Planu Przestrzennego Zagospodarowania gminy w której działka się znajduje, jeżeli w planie jest napisane że w tych terenach mają być domki jednorodzinne parterowe z dachem koloru zielonego to tak ma być, i nie wiem komu i ile musiałbyś wsadzić do kieszeni żeby to zmienić. Jeżeli gmina nie ma takowego planu, wtedy musisz wziąć z niej decyzje lokalizacyjną w której będziesz miał okrojoną wersję tego co znajduje się w takim planie (bardziej "zacofane" miejsca jeszcze nie zdążyły porobić planów i jadą dalej na decyzjach lokalizacyjnych) to już łatwiej zmienić, ponieważ to nie jest jeszcze dokument tak ważny jak MPPZ, który stanowi tak jakby lokalne prawo.

Jak tego punktu nie przejdziesz to nie ma się co rozpisywać co trzeba dalej robić.

 

[ Dodano: Pią Mar 28, 2008 11:41 pm ]

No i co jak wykryją samowolek... zaorają ci ?

Powiesz ze to pole uprawne i testujesz nowy rodzaj ciągnika do orania, podczepisz czasem bronę do Subarka w celu wygładzenia toru i luzik :)

 

jeżeli pierwszy lepszy sąsiad któremu przeszkodzi hałas czy cokolwiek innego wniesie skargę, to jeżeli masz na wszystko papiery to co najwyżej wstrzyma Ci budowę na parę tygodni a jeżeli nie masz to albo płacisz robisz papiery i robisz dalej, albo płacisz nie robisz papierów i nie robisz dalej.

 

Co innego latać subarakiem po błocie czy po jakiejś trawie, a co innego zacząć tam wozić gruz, kopać coś przepychać spychem itp. W sensie prawa budowlanego ofkors

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. Chyba,że Ci SIP przysponsoruje jak wioskę-karate pod Łodzią (sorki jak coś poplatałem)
:shock: :?: cos wiecej na ten temat ?

 

.

 

Cześć marketingu Subaru wydaje mi się bardzo ciekawa , druga część niekoniecznie.Być może jest tak jak z oponami Pirreli - mały plan.

 

Ale wracając do tematu.Kiedy byłem w salonie na Krakowskiej u A.K oczywiście , bardzo bardzo miła Pani,którą przy okazji pozdrawiam podarowała mi firmową prasę, którą oceniam bardzo wysoko. M.in Subaru w jakiejś części sponsorowało , miało patronat ? nad budową wioski propagującą kulturę japońską.Inwestycja pod Łodzią . Inna z imprez to bodajże sponsoring corocznego turnieju karate w Warszawie. Bo o Plejadach i Cynie to wiadomo.

 

Przyznam,że bardzo mi się spodobały te działalnia marketingu Subaru !!!

 

Co mi się nie podoba , tak przy okazji. Gdyby spytać 100 przypadkowych ludzi :Z czym Ci się kojarzy Subaru ? 50% odpowie , że z niczym a drugie 50 % , że ze Szwecją. Brak wizerunku to potężny dylemat i wyzwanie na przyszłość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: ...wypis z Miejscowego Planu Przestrzennego Zagospodarowania gminy w której działka się znajduje, jeżeli w planie jest napisane że w tych terenach mają być domki jednorodzinne parterowe z dachem koloru zielonego to tak ma być, i nie wiem komu i ile musiałbyś wsadzić do kieszeni żeby to zmienić..

 

Ejże , na Mazurach się prawie udało a papiery były całkiem lewe.Tu mają prawo być OK .

Adam,str - po wyborach już z powrotem nie ścigają . A poza tym jest zima.drzewa nie mają liści i kamerę w krzakach by było po prostu widać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Sosnowcu motocrossowcy się skrzyknęli i zbudowali tor na prywatnej działce

czyli dla chcącego .... :wink:

 

http://www.moto.sosnowiec.pl/index.php?s=foto&art=tor

 

Inna bajka. Samochody taką nawierzchnię rozorają jak dziki kartoflisko. Nie ma porównania z motocyklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna bajka. Samochody taką nawierzchnię rozorają jak dziki kartoflisko. Nie ma porównania z motocyklami.

To akurat najmniejszy problem. Wystarczy wtedy podczepić do Imprezy N/A zespawane w prostokąt 4 szyny kolejowe o wymiarach 3x1,5m i zrobić dwa kółka po torze... sprawdzone :twisted: :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

 

P.S.

Swoją drogą można by u Ludwiczaka w Olsztynie znowu pojeździć. Nie wiem czy Vert by się podjął organizacji. Jeśli nie to ja z miłą chęcią, ale z zaliczkami od uczestników żeby nie dokładać 1k pln jak Vert ostatnio :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby spytać 100 przypadkowych ludzi :Z czym Ci się kojarzy Subaru ? 50% odpowie , że z niczym a drugie 50 % , że ze Szwecją.

Bredzisz. To, ze ktoś nie poznają wszystkich modeli na ulicy to norma (w końcu Ci przypadkowi ludzie nie interesują się motoryzacją), ale jak usłyszą nazwę Subaru to od razu widać ożywienie - to moje obserwacje na przypadkowych osobach przez ostatnie 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do toru szutrowego to ja tu wielkiej filozofii nie widzę.

 

Niestety tylko Ci się wydaje.

 

Zrobić dobry tor szutrowy jest bardzo trudno jeśli ten tor ma być dobrej jakości. Startowałem wielokrotnie w zawodach w dość słynnej Szczurowej pod Krakowem. Tor był bardzo fajnej konfiguracji a sama nawierzchnia - bajkowo się po tym jeździło. (niestety został zamkniety) Problem robił się jak na tor wjechały potwory wtedy np. N-kowe EVO VI z oponami szutrowymi - tor ulegał PRZEORANIU. Wystarczyło 5 takich aut i na tor wjeżdżał traktor który równał tor, równania starczyło na 15 min bo ten luźny szuter opuszczał tor dwa razy szybciej niż za pierwszym przejazdem. A pozniej to się robiły koleiny jak cholera i tor był mocno zniszczony po 1 imprezie.

 

Super nawierzchnie są w Finlandii,jak ktoś się przyjrzał albo był na rajdzie Finlandii to wie, poprostu taki strasznie twardy szuterek który się nie niszczy szybko, nie mam pojęcia co oni zastosowali przy budowie tych dróg ? jakies lokalne kruszce

 

A pomysł BOMBA , zdecydowanie popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...