Skocz do zawartości

Opony za zimę


OZ

Rekomendowane odpowiedzi

macie jakieś sugestie co założyć w rozmiarze 205/50/17 do sti, jakaś sprawdzona marka, rozważam Conti TS790V ew. Dunlop M2 (dotychczas jeździłem na różnych dunlopach więc nie mam porównania, były dobre ale dość głośne, goodyear odpada - mam przykre wspomnienia z przyczepnością tego czegoś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Heh mam podobny problem...zastanawiam się nad nokianami wr, lub ew. dunlop m3. W zasadzie powinienem Cię odesłać do wątku, który już był, ale ma mało konkretnych wypowiedzi co do zalet i wad konkretnych opon, hmm może tym razem się uda.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Mimo wszystko dołączam linka : http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w zeszlym sezonie Nokiany WR w rozmiarze 205/50 R17 i szczerze polecam. Co do Conti to ja mam uraz, bo kiedys pekla mi boczna scianka w oponie tejze firmy i mam od tej pory uraz do produktow tej firmy. Poniewaz w tym roku musze kupic drugi komplet opon na zime mam dylemat innej natury. W Alfonsie mialem na zime felgi 7x17" z wspomnianymi oponami 205/50 R17. W STi sa natomiast felgi 7.5x17" i mam dylemat, czy aby opona o szerokosci 205 nie bedzie za waska? Znowu pakowanie sie w zime w rozmiar 225 troche mija sie z celem. Jakies sugestie? Czy opona 205 moze isc w parze z felga o szerokosci 7.5"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest 215 ale z tego co wiem to 205 też wejdzie ale kijowo wygląda, podobno :roll:

 

W lato na alfie mialem 215 na 8" i faktycznie nie wyglada to zle, ale nie jest tez za rewelacyjnie. Najlepszym rozwiazaniem jest kupno trzeciego k ompletu felg o szerokosci 7", bo na lato juz 8x18 i 225/40 R18 zakupilem. Jednak wpierw zaloze 205 na fabryczne felgi i zobacze, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie świetnie spisywały mi się zimowe Goodyeary, a teraz nawet nie zwróciłem uwagi jakich będę używał. Wiem z doświadczenia, że żadne kiepskie zimówki mi się nie trafiły - nie ma ogromnych różnic (były Continentale, Dunlopy, Goodyeary), co w przypadku letnich bardzo widać (zraziłem się do Michelinów i to bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle...

BRIDGESTONE LM 25 lub 22

Może to marka co ma nienajbardziej ciche opony, ale wychodząc z założenia żę opona ma działać,

a nie byc miss ciszy czy piękna to polecam.

Mam W22, jeszcze bardziej hardcorowe i poprostu są super.

Kierunkowy bierznik daje cisze, a w W czy LM troche mało tego, moze na rzecz działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Ja osobiście jeżdżę na oponach ( Nokian Hakkapelita) , mój preferowany rozmiar to 205/55/16 ,jestem tej firmie wierny od dwóch lat i nigdy mnie jeszcze nie zawiodły. Przy ok. 150 km/h(oczywiście na lotnisku) przycinam delikatnie kierownicą wprowadzając samochód w poślizg i frajda jest nie z tej ziemi. Samochód jak przyklejony. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian Hakkapelitta to rzeczywiście świetna opona, szczególnie na śniegu i błocie. Dunlop M2 bardzo dobra, ale jak mi zeszło 30% bieznika to guma jakoś stwardniała i już nie trzymają idealnie, tzn na mokrym/suchym asfalcie jest dobrze, ale na śniegu już słabiutko. Te opony miałem w rozmiarze 205/50/17 - felga 7,0.

Teraz będe testował Michelin Alpin 215/45/17 - felga 7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...