Skocz do zawartości

stuki w silniku


jorgen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od nie dawna zaczeło coś mi stukać w silniku dokładni z lewej strony, obawiam się że to panewka, ale ktoś może wie jak to zdjagnozować?.

stuki są słyszalne na postoju po dodaniu gazu tak około 1500obr. stukanie ustaje.

chce zaznaczyc że autko ma 95tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie we wrocławiu i od razu powiedzieli ze to panewka i koszt około 1200zł, trochę mnie to zdziwiło.

Silnik na niskich obrotach przypomina diesla, nie ma znaczenia temp. silnika tylko to że na zimnym jest znacznie głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie we wrocławiu i od razu powiedzieli ze to panewka i koszt około 1200zł

 

:mrgreen:

 

jestem świeżo po wymianie panewek, wału i wszystkiego co sie z tym łączy, wszystko zamknelo sie kwota 5k zl w aso

 

jorgen, poczytaj sobie lepiej ile na prawde kosztuje wymiana panewek :wink:

 

 

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik zmierzył mi cisnienie i jest ok

To dobrze, spokojny chłop jesteś.

 

ale dalej puka

Pewnie kołatanie serca ;)

 

A wracając do tematu to ciśnienie w cylindrach raczej zależy od szczelności tłoka (pierścieni) i zaworów a nie uszkodzonej panewki czy owego piston slap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to panewki to mozesz sobie narobic niezlego bagna w silniku ja na Twoim miejscu bym nie jezdzil do puki nie wiadomo co w trawie piszczy! mam podobny problem tyle ze wiem ze to panewy na 100% bo autko juz u doktora objawy; na pocz stuk z prawej a po ok 40km stereo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...