Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

gruby, nikt sie nie chwali

 

dobra, dobra ;)

 

Dla 'dłubków' z pen'a można odpalić Arch Linuxa z fluxboxem, openboxem, icewm czy tym podobnym.

 

Jakich dlubkow??? Nic nie trzeba dlubac!!!

 

Arch nie jest distrem klikanym i trzeba się do niego przyłożyć ciut,

 

Jak nie jest klikalnym??? Po instalce poprawiasz... Hmm... Dwa pliki (co by miec polskie liternictwo) i tylko klikasz!

 

ale za to jest przejrzysty, lekki i w ogóle fajny

 

Mmm... pacman... Mmm...

 

gruby -Su

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wingroza XP z uporem maianiaka od jakiegos czasu przepina mi "Primary IDE" z DMA na PIO. Za kazdym razem robie odinstalowanie i ponowna instalka. Pojawia sie prawidlowo DMA - po czym odpalam nagrywarke i znowu wraca do PIO. :evil:

Jakas sugestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wingroza XP z uporem maianiaka od jakiegos czasu przepina mi "Primary IDE" z DMA na PIO. Za kazdym razem robie odinstalowanie i ponowna instalka. Pojawia sie prawidlowo DMA - po czym odpalam nagrywarke i znowu wraca do PIO. :evil:

Jakas sugestia?

 

Stary problem :)

 

Przedewszakime przeinstaluj najnowsze stery do płyty głównej: Tam gdzie usuwasz, będzie coś pisało, albo Intel albo VIA lub SiS czasem też nForce Pobierz odpowiednie i przeinstaluj.

Dla mało zaawansowanych: Start/Ustawienia/Panel sterowania/System/Sprzęt/Menadżer urządzeń/Kontroler IDE ATA/ATAPI

Potem będzie oczywiście restart kompa.

Usuwasz kanał który zdycha i przed restartem instalujesz tą poprawkę MicroSyfu

I problem nie powinien się pojawiać :)

 

P.S. Nie przejmuj się :) Pod Windowsem 98 Tryb DMA było trzeba umieć włączać bo po instalacji go nie było. Wszyscy sie napalali na dyski DMA 33 potem 66 i 100 a nawet 133 a 98 % użytkowników miało ten tryb wyłączony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo problem pojawil sie po ponad 3 latach dzialania systemu. Sprawa sie rypla po wymianie obudowy - gdzie przy okazji wymienilem kabel 80-pin.

Tak to wyglada jak sie sypnie:

abe2352d22827588m.jpg

Takie sa info o systemie:

1e752fd4c1d1b144m.jpg 21a08ca6004dd5f6m.jpg eccecd623b304c4em.jpg 4715f68976b1624bm.jpg

 

pozniej robie odistaluj kanal IDE i pozniej skanowanie zmian sprzetu:

49fca7f9a3a54278m.jpg

 

Wystarczy wlaczyc Nero i nagrywanie i juz mam PIO :???:

 

Intak - dzienx - wlasnie sie biore za poprawianie Twoja metoda :) Zobaczymy jak zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, plik niestety "corrupted'. Angielski patch sie rozpakowywuje, niestety polska wersja nie - i nie moge zadzialac :neutral:

 

Ok poprawiłem. :smile:

 

Coś ten serwer plików file4u.pl ma do du...y zabezpieczenie antywirusowe bo zip-a też uszkodził :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc inna przyczyna. :roll: patch zainstalowany, a scierwo jedno nadal PIO wbija. Z tego co wyczytalem DMA downgrade'uje sie jesli zalapie 6 bledow z napedu. Moze to kabel? ale w sumie byl nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc inna przyczyna. :roll: patch zainstalowany, a scierwo jedno nadal PIO wbija. Z tego co wyczytalem DMA downgrade'uje sie jesli zalapie 6 bledow z napedu. Moze to kabel? ale w sumie byl nowy...

 

ale chiński :P

 

Tak się często robi jak kabel jest marnej jakości, albo jest dłuższy niż 40 cm. Masz na końcu podłączonego Mastera na na środku Slava ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... Ty lepiej sprawdz czy tego nowego STi nie montują male chinskie dzieci swoimi malymi chinskimi rączkami :mrgreen:

 

Kabel 40cm.

 

zaraz zajrze do pudła jak kable spiąłem/

 

EDIT - przepialem oba dyski i kupa. Dokladnie to samo - zmienia sie na PIO :roll:

 

Pozostaje wymienic kabel, bo innej koncepcji juz nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odinstalowalem Microsoftowe sterowniki - zostal tylko sterownik NVidia. I.... napedy system widzi - ale nie czyta. No i przestal sie dziwnym trafem uruchamiac sie po jakim czasie komp. (startuja HDD, miela CD/DVD i.... tylko pozniej szum wiatraka na procku i zasilacza) Tzn... ciekwostka - bo startuje - ale obudowa musi byc przechylona o 45 stopni :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy jak sobie poradzicie z tym - hakerzy :)

 

Operejted system - Viśta Wio.

 

 

Nie wiem jak, ale udało mi się wywalić ikonę "kosz" z pulpitu.

 

Poszukując odpowiedzi w guglach - jak przywrócić śmietnik - stworzylem nowy folder i nazwałem go znalezionym w necie ciągiem znaków [Kosz &^%W&*SDHJDBNDS*(((#] no i kosz na pulpit powrócił.

 

Jest jednak jedno alele - Ikona kosza pozostaje dalej ikoną "pustego kosza" - nawet po napchaniu go śmieciami - ikona z zewnątrz nie pokazuje, że śmiecioszki tam leżą.

 

Trzeba się w ten kosz tego kosza wklikać zeby dojrzeć czy coś w nim leży czy nie.

 

Taki pierdołek... w niczym nie przeszkadza - ale - może, któryś z forumowych Mitników pokusi się o rozwiązanie ?

 

pzdr.

 

;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On your desktop click the start button, click control panel, next click appearance and personalization, now click the word "personalization" you should get a new screen. (just the word) Click change desktop icons on the side of the screen listed under tasks. The recycle bin should have a check in the box if not add one. Click apply and OK. Your trashcan should return.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, musialem sie cofnac ze sterownikami NVidia do starszej wersji - co pomoglo. Odzyskalem dostep do CD/DVD. Tyle, ze znowu zaczyna sie przelaczanie z DMA na PIO :roll:

 

aaa... komp nie odpala, bo byl luz na jednym z kabli :wink: Na razie na wszelki wypadek lezy otwarty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmmmm czy ktorys z kolegow moze mi cos doradzic?

 

Kupilem w zajefajnej cenie obudowe Dell XPS 700, bo stwierdzilem ze ta moja juz za mala i ma kiepskie chlodzenie. No i wszystko fajnie, w srodku jeszcze byl zasilacz 750W, plyta glowna (uszkodzona) i czytnik kart pamieci [kupilem na ebayu od serwisu komputerowego]. Problem pojawil sie jak ja otworzylem: Dell jak to Dell musi byc indywidualita i zrobil obudowe otwierana na lewa strone (!) dzieki czemu pl gl ma sloty po prawej zamiast standardowo po lewej :mrgreen: I teraz sie zastanawiam jak tutaj zmiescic moja plyte - jak ja wsadze na odwrot to pewnie dziurki do mocowania nie beda pasowaly, poza tym wtedy sloty PCI-E beda na gorze. Ma ktos jakis pomysl albo wie gdzie mozna znalezc info od kogos kto to juz robil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę do istniejącego już tematu z moim, w sumie komputerowym, problemem :roll:

Kupiłem jakiś czas temu kamerę cyfrową na kasety mini DV (Panasonic NV-GS320). Kaset już kilka nagrałem. Chciałem poprzegrywać filmy z kaset mini DV na płyty DVD w taki sposób, aby móc je odtwarzać na odtwarzaczu DVD podpiętym do telewizora.

Tutaj zaczęły się schody :evil:

Przy pomocy dołączonego oprogramowania (SweetMovieLife oraz Motion DV Studio) można zrzucić filmy na dysk twardy - plik "*.avi".

Super, ale jak to cholerstwo nagrać potem na płytę DVD w dobrej jakości, w formacie odczytywanym przez normalny (podpięty do telewizora) odtwarzacz DVD :roll:

Jak sobie z tym poradzić :?:

Jakiego oprogramowania użyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm czy ktorys z kolegow moze mi cos doradzic?

 

Kupilem w zajefajnej cenie obudowe Dell XPS 700, bo stwierdzilem ze ta moja juz za mala i ma kiepskie chlodzenie. No i wszystko fajnie, w srodku jeszcze byl zasilacz 750W, plyta glowna (uszkodzona) i czytnik kart pamieci [kupilem na ebayu od serwisu komputerowego]. Problem pojawil sie jak ja otworzylem: Dell jak to Dell musi byc indywidualita i zrobil obudowe otwierana na lewa strone (!) dzieki czemu pl gl ma sloty po prawej zamiast standardowo po lewej :mrgreen: I teraz sie zastanawiam jak tutaj zmiescic moja plyte - jak ja wsadze na odwrot to pewnie dziurki do mocowania nie beda pasowaly, poza tym wtedy sloty PCI-E beda na gorze. Ma ktos jakis pomysl albo wie gdzie mozna znalezc info od kogos kto to juz robil?

 

Dlatego "markowym komputerom" mówimy NIE ! Sprzedaj tą obudowę bo do niczego się nie przyda i problem z głowy. To tak jak z wolnego saka robić WRXsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...