Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawalo mi sie, ze to bylo w tym temacie, ale okazuje sie ze nie :(

 

W kazdym razie, jak ostatnio upgrade'owalem system (plyta glowna ASUS P5K Premium, Intel Core Quad Q6600 2.4GHz, Kingston HyperX 1066MHz 4GB RAM), to ktos mi zyczyl ironicznie powodzenia nie wierzac w niezawodnosc Visty 64 Ultimate i 4rdzeniowego procka.

 

Otoz calosc chodzi juz od prawie pol roku, do tego doszla karta GeForce 8800GTS i jestem w 100% zadowolony :!: :!: Wlacza sie blyskawicznie, wszelkie operacje wykonuje szybciutko, gry chodza pieknie na max detalach, zero "fatal error" ani nic :)

 

Mam rowniez Viste Ultimate na lapku (Lenovo 3000 N200; core duo 2.20GHz, 2GB ram) i do dnia dzisiejszego mialem w stosunku do niego diametralnie inne odczucia. Zamulał, wieszał się, ekran migał, ikony sie przesuwały...no jednym słowem kicha. Dzisiaj zaaplikowalem mu service packa i jak narazie, odpukac, dziala dobrze :)

 

Moj wniosek: VISTA daje rade! Szczegolnie 64bitowa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Zamulał, wieszał się, ekran migał, ikony sie przesuwały...no jednym słowem kicha. Dzisiaj zaaplikowalem mu service packa i jak narazie, odpukac, dziala dobrze :)

...

 

Potwierdzam, po SP1 do Visty powyższe problemy znikają. żeby tylko skrol ekranu był lepszy i filmy i Mp3 nie odpalały się dopiero po 5-8 sekundach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam trochę inne odczucia, Media Center jak się sypał tak się sypie - choć i tak strasznie się cieszę, że w ogóle jest. I druga sprawa - nie mogę poustawiać ikon na pulpicie. :o:) Ale system stoi chyba już z pół roku i sporo przeszedł

... nawet nie myślę o powrocie do XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poszukuje w pasztetowej cenie ale wydajnej i cichej karty graficznej pod PCI-E. Ktoś coś może polecić?

 

Jaka to pasztetowa cena ? Dla mnie poniżej 700 zł np. za grafę to dobra pasztet cena.

Jaka wydajność cię interesuje... . Jak cichej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje w pasztetowej cenie ale wydajnej i cichej karty graficznej pod PCI-E. Ktoś coś może polecić?

 

Jaka to pasztetowa cena ? Dla mnie poniżej 700 zł np. za grafę to dobra pasztet cena.

Jaka wydajność cię interesuje... . Jak cichej ?

300-400 zł :mrgreen: Więcej IHMO nie ma sensu do domowych zastosowań. Raz od wielkiego dzwonu jakąś grę odpalę - nie musi trybić w max detalach na gigantycznych rozdzielczościach. Najlepiej, żeby była niesłyszalna lub prawie nie słyszalna z odległości 2m :mrgreen: Obecnie mam standardowe chłodzenie AMD i grafe na płycie + extra cichy zasilacz z dwoma wiatrakami Chieftec i nie chciał bym, żeby po dołożeniu grafy zrobiło się głośniej. Obecnie muszę się bardzo wsłuchiwać, żeby zgadnąć czy komp chodzi czy nie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

300-400 zł :mrgreen: Więcej IHMO nie ma sensu do domowych zastosowań. Raz od wielkiego dzwonu jakąś grę odpalę - nie musi trybić w max detalach na gigantycznych rozdzielczościach. Najlepiej, żeby była niesłyszalna lub prawie nie słyszalna z odległości 2m :mrgreen: ....

 

Radeon 3870 Gigabyte 512MB 2xDVI Zalman -- coś 379 zł Bardzo wydajnie, ale czy cicho ?

 

GeForce 8600 GT Asus Silent 512MB HDTV & DVI (PCI-E) -- Karta bez wentylatora, na pewno jest cicha, ale od Rodeona 3870 z dwa razy wolniejsza, cena coś 269 zł

 

Więc polecam: GeForce 9600 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI Multi Core Cooling Bez wentylatora, wydajna cena 399 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc polecam: GeForce 9600 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI Multi Core Cooling Bez wentylatora, wydajna cena 399 zł

 

Cicha to ona jest, ale może równie dobrze służyć za grzejnik. Miałem pasywnie chłodzonego GF6800 od Gigabyte'a i w spoczynku 80 stopni w stresie do 110-120 nawet. W pokoju temperatura wzrosła o 2-3 stopnie (Celsjusza :mrgreen: -> pokój 35m2), a ten 9600GT to podobno jeszcze większy piec jest :twisted:

 

Pozdrawiam,

Karol

 

P.S.

Sam kupiłem Gainward 9600GT Golden Sample, wentylator pracuje cicho (można sobie software'owo sterować obrotami, aczkolwiek do zera się go nie skręci :twisted: ) a temp. 40 stopni i chodzi jak burza :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc polecam: GeForce 9600 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI Multi Core Cooling Bez wentylatora, wydajna cena 399 zł

W spoczynku 80 stopni w stresie do 110-120 nawet. W pokoju temperatura wzrosła o 2-3 stopnie (Celsjusza :mrgreen: -> pokój 35m2), a ten 9600GT to podobno jeszcze większy piec jest :twisted:

Na zimę jak znalazł. Na ogrzewaniu można zaoszczędzić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, jesli nie przeszkadza Ci, zeby pod obciazeniem byla glosniejsza, to moze po prostu cos z klasy 8800GTS?

 

Ja mam MSI 8800GTS OC i przy normalnych operacjach, typu ogladanie filmu, lazenie po necie etc to moj system nie przekracza 25dB, a na pewno nie wiecej jak 30. Za to jak gram w crysis na max detalach, to wtedy sie grafa robi glosniejsza, ale nie jest nieznosnie.

 

Powodem moze byc tez to ze zainwestowalem w 5 wiatraczkow do obudowy, a dobry przeplyw powietrza w obudowie tez schladza karte graficzna, dzieki czemu wiatraczek ciszej chodzi. Jak chodzi o indywidualne wiatraczki to polecam Scythe (szczegolnie te z lozyskiem olejowym), Zalman (ale te drozsze) i Xilence. Z tymi trzema mam doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można się wtrącić, z wygłuszaniem/oklejaniem wnętrza obudowy trzeba uważać na podwyższoną temperaturę wewnątrz. To są jednak izolatory a same blachy obudowy jednak odprowadzają nieco ciepła - jak się je zaklei to tracą tą właściwość. Kluczowe w takiej sytuacji jest wymuszenie obiegu w obudowie: przód dół - przez całe wnętrze - do góry i za zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To są jednak izolatory a same blachy obudowy jednak odprowadzają nieco ciepła - j...

 

Kurcze, macałem i mam zepsutą obudowę. :evil:

 

jeśli w obudowie masz ze 28*C a oczekiwałeś że cię poparzy to ty jakieś zimne zombi musisz być :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To są jednak izolatory a same blachy obudowy jednak odprowadzają nieco ciepła - j...

 

Kurcze, macałem i mam zepsutą obudowę. :evil:

 

jeśli w obudowie masz ze 28*C a oczekiwałeś że cię poparzy to ty jakieś zimne zombi musisz być :roll:

 

Zimno tu na syberii, chciałem się dogrzać. Nic to, przytulę się do UPS-a.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To są jednak izolatory a same blachy obudowy jednak odprowadzają nieco ciepła - j...

 

Kurcze, macałem i mam zepsutą obudowę. :evil:

 

jeśli w obudowie masz ze 28*C a oczekiwałeś że cię poparzy to ty jakieś zimne zombi musisz być :roll:

 

Zimno tu na syberii, chciałem się dogrzać. Nic to, przytulę się do UPS-a.

:wink:

Kup grafikę którą miał raison, poleć jeszcze swoim syberyjskim kolegom to wszystkie śniegi roztopicie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glipa, jak sie ma wentylacje tak jak mowisz, czyli zasysanie z jednej strony, wyrzucanie z drugiej, to izolacja podobno tylko pomaga :idea:

wtedy oczywiście tak, zgadza się. Ale nie każdy pamięta o tym żeby stworzyć taki wymuszony cug (czyli założyć przedni wentylator wciągający chłodne powietrze z poziomu podstawy obudowy) - a to naprawdę sporo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy pamięta o tym żeby stworzyć taki wymuszony cug (czyli założyć przedni wentylator wciągający chłodne powietrze z poziomu podstawy obudowy) - a to naprawdę sporo daje.

Niestety nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Jeżeli przedni wentylator nie będzie zaciągał powietrza do odpowiednio wyprofilowanych kanałów, to niestety zacznie się ono "kotłować" w obudowie i zaburzy tylko poprawną cyrkulację. Lepszym pomysłem jest założenie wentylatora wyciągającego. Wystarczy rzut oka na to jak rozwiązano problem chłodzenia w serwerach. To o czym wiele osób zapomina, to fakt, że powietrze nie leci tam gdzie my chcielibyśmy, tylko tam gdzie pcha go fizyka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy rzut oka na to jak rozwiązano problem chłodzenia w serwerach.

 

ano właśnie ja na podstawie doświadczeń w budowaniu dużych NAS'ów stwierdziłem że samo wyciąganie powietrza (samymi "wyjcami" w zasilaczach redundantnych) nie dawało tak dobrego schładzania jak dodanie z przodu macierzy wentylatorów o odpowiednio dobranym wydatku.

 

Ale w laboratorium tego nie badałem :) Chciałem się tylko podzielić moim doświadczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...