Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie z "nietegesa" piorun popsuł mi kilka urządzeń komputerowych w domu. Jednym z nich jest router WRT54GL - konkretnie to działa, sieć jest ale wygląda, że uszkodzone jest gniazdo ethernet i nie ma komunikacji z modemem (może chce ktoś to kupić? :twisted: )

W związku z powyższym przymierzam się do nowego routera. Ten WRT54GL mi bardzo pasował (zwłaszcza po upgrad`e firmeware) ale ma dwa minusy. Pierwszy to brak możliwości podłączenia modemu przez kabel USB (tylko ethernet), a drugi to brak możliwości podłączenia drukarki bezpośrednio pod router.

Czy możecie polecić jakiś równie prosty w obsułudze router, który oprócz standardowych funkcji ogarnie również te dwie o których pisałem wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców! Obiecałem dziecku-córce laptopa w nagrodę. Dziecko wybrało Toshiba satellite A300 tutaj :arrow: http://www.ceneo.pl/2209386. Pytanie: czy w tej cenie można mieć coś lepszego, lub czy coś równie dobrego można mieć taniej. Sam używam Toshiba satellite L10-192 już cztery lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są tutaj jacyś specjaliści od stron internetowych ?? Mam zawirusowaną... stronę internetową i chciałbym zasięgnąć porady jak najlepiej wykonać operację wykopania intruza. Jeśli będzie ktoś chętny do pomocy to opiszę dokładnie problem. Wirus to HTML: Iframe-inf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak wiecie z "nietegesa" piorun popsuł mi kilka urządzeń komputerowych w domu. Jednym z nich jest router WRT54GL - konkretnie to działa, sieć jest ale wygląda, że uszkodzone jest gniazdo ethernet i nie ma komunikacji z modemem (może chce ktoś to kupić? :twisted: )

W związku z powyższym przymierzam się do nowego routera. Ten WRT54GL mi bardzo pasował (zwłaszcza po upgrad`e firmeware) ale ma dwa minusy. Pierwszy to brak możliwości podłączenia modemu przez kabel USB (tylko ethernet), a drugi to brak możliwości podłączenia drukarki bezpośrednio pod router.

Czy możecie polecić jakiś równie prosty w obsułudze router, który oprócz standardowych funkcji ogarnie również te dwie o których pisałem wcześniej?

 

Moze ten WRT twoj jest dzialajacy tylko nalezaloby go "przeformatowac". Jak po restarcie dziala i wpinas sie po wifi to mozesz sie dostac ? Ostatecznosc ktora mozna robic to wgranie softu przy uzyciu jtag i zobaczyc co bedzie.

Jedyne co moge powiedziec jeszcze w temacie to ze drukarke mam wpieta po ethernecie, wiec mozesz dokupic np printserver - przyszlosciowo bardziej uniwersalne, minus taki ze dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy przeformatować?

 

Wykonujesz procedure standardowego resetu ustawien routera, na poczatek ponad 10 sek przyciskiem z tylu. Pytanie co bedzie jak do standardowych ustawien wroci czy dostaniesz sie do routera ?

Opcja ostateczna to zmontowanie kabla JTAG (opis znajdziesz w sieci) i wgranie softu przez kabel, inaczej flashowanie od nowa. U mnie trwało około 2h wgrywanie softu po kablu.

 

PS. zobacz czy po wifi sie dostajesz do routera po restarcie ustawień przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnia flasha, bo zrobilam sobie pokaz zdjec na strone www i utknelam w martwym punkcie :cry:

Użyj tego dostępnego na picasaweb. Jest najprostszy w obsłudze.

 

Tutaj przykład jak działa

 

Dzieki, ale nie chodzi mi o filmik ze zdjeciami a pokaz zdjec, ktory bedzie sie sam odpalal po wejsciu na strone, a do tego niestety potrzebny jest flash.

Pokaz udalo mi sie zrobic i nawet dziala :mrgreen: , ale nie chce sie uruchamiac automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sprawie sieci. Mam router i 3 komputery w domu. Dziś chciałem ze stacjonarki przez sieć zrzucić coś z lapka. I wysakakuje monit o hasło. O co kamman? Hasło ustawione na profil w Windows to nie jest. Przy konfiguracji sieci nie przypominam sobie, żebym jakieś hasło na lapie ustawiał.

 

53421476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sprawie sieci. Mam router i 3 komputery w domu. Dziś chciałem ze stacjonarki przez sieć zrzucić coś z lapka. I wysakakuje monit o hasło. O co kamman? Hasło ustawione na profil w Windows to nie jest. Przy konfiguracji sieci nie przypominam sobie, żebym jakieś hasło na lapie ustawiał.

 

Obrazek

 

On chce, żebyś podał mu hasło konta gościa, które jest wyłączone domyślnie. Ustaw na obu komputerach takie samo hasło administratora i skopiuj sobie korzystając z konta administratora właśnie - powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sprawie sieci. Mam router i 3 komputery w domu. Dziś chciałem ze stacjonarki przez sieć zrzucić coś z lapka. I wysakakuje monit o hasło. O co kamman? Hasło ustawione na profil w Windows to nie jest. Przy konfiguracji sieci nie przypominam sobie, żebym jakieś hasło na lapie ustawiał.

 

Obrazek

 

O ile pamiec mnie nie myli, nalezy wlaczyc konto goscia w Panel sterowania > Konta Uzytkownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawirusowaną... stronę internetową i chciałbym zasięgnąć porady jak najlepiej wykonać operację wykopania intruza.

Odpowiedź jest dość prosta: przeszukać kod strony pod kątem zagnieżdżonych wrogich skryptów, podejrzanych odnośników itp. Przeszukać swoją przestrzeń na serwerze i wywalić wszelkiego rodzaju podejrzane skrypty, nieznane pliki i katalogi itp. Poinformować administratora o zawirusowaniu i podejrzeniu włamania (chyba, że sam sobie ją zawirusowałeś ze swojego komputera). Wirusy na stronie nie pojawiają się same z cyfrowego niebytu.

 

 

Krebelka: jeśli Flash jest prawidłowo wykonany, na stronie MUSI się sam uruchomić, bez łaski, chyba że są jakieś błędy w kodzie strony. Sprawdź, czy kod odpowiedzialny za osadzenie Flasha jest prawidłowy, i czy Flash nie jest blokowany. Na wszelki wypadek powyłączaj opcje w itd. Bez wglądu do kodu nic więcej Ci nie poradzę.

 

Tu masz przykład prawidłowego osadzania Flasha:








tekst_alternatywny

 

Osobiście nie polecam używania flashy dla istotnej treści - zawartość taka staje się niedostępna, jeśli np. wystąpi konflikt wersji wtyczki, wtyczka jest wyłączona itp. Ale w niektórych sytuacjach, dla określonych odbiorców, może być ten Flash usprawiedliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krebelka: jeśli Flash jest prawidłowo wykonany, na stronie MUSI się sam uruchomić, bez łaski, chyba że są jakieś błędy w kodzie strony. Sprawdź, czy kod odpowiedzialny za osadzenie Flasha jest prawidłowy, i czy Flash nie jest blokowany. Na wszelki wypadek powyłączaj opcje w itd. Bez wglądu do kodu nic więcej Ci nie poradzę.

 

Tu masz przykład prawidłowego osadzania Flasha:








tekst_alternatywny

 

Osobiście nie polecam używania flashy dla istotnej treści - zawartość taka staje się niedostępna, jeśli np. wystąpi konflikt wersji wtyczki, wtyczka jest wyłączona itp. Ale w niektórych sytuacjach, dla określonych odbiorców, może być ten Flash usprawiedliwiony.

Wielkie dzieki, niby wszystko jest ok, a nie dziala :D

Odpuszczam sobie na razie temat, bo stracilam juz cierpliwość.

Przyklad zachowam sobie na przyszłość jak mi sie znowu zachce przy tym dłubać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzebuję temat bo mi się już pomysły kończą :evil:

 

Pacjent - laptok Toshiba (dokładnie nie wiem jaki, ale Pentium M albo Celeron M). Problem jest z WIFI (w domu kobity :mrgreen: ), zasięg doskonały, a nie odbiera często danych. Działa, działa i za moment nie działa :mrgreen: jakby się sieciówka chwilami wieszała (kwestie oszczędzania energii sprawdzane i dupa), dodam że po kabelku wszystko zapiernicza :wink:

Teraz tak :arrow: łącze to neostrada, routery różne i na wszystkich to samo. Bez znaczenia czy dhcp czy static. Drugi laptok (też Toshiba) chodzi jak burza także sieć skonfigurowana raczej poprawnie (kilka zakresów częstotliwości obczaiłem i na wszystkich to samo). Najlepsze jest to, że pacjent u mnie w chacie na tych samych ustawieniach pracuje bez zarzutów :mrgreen:

Systemik to XP. Any ideas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Routery to TPLink i Pentagram, oba sprawne, inne urządzenia działają przy nich bez problemu.

Wszystkie siety typu antywir czy firewall nie istnieją na pacjencie :mrgreen: Zresztą to raczej nie jest problemem gdyż jak pisałem u mnie on chodzi jak burza. Konfigurowałem niejedną już sieć i nawet takie ciut bardziej złożone :razz: :mrgreen: ale w tej to już czary mary albo zaćmienie majstra :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem dana sztuka z danym modelem ni chu chu, a gdzie indziej bez problemu

 

Pewnie, że tak. Z tą różnicą, że u mnie ta sztuka zasuwa bez zająknięcia z tymi samymi routerami :mrgreen:

Próbowałeś wyłączać QoS na pacjencie? A może w miejscu gdzie stoi router albo laptop, są zakłócenia (lodówka, pion elektryczny, coś w tym stylu?) ... we wszystkich miejscach w domu kobity problemy są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy występują na piętrze, ale drugi laptok chodzi tam elegancko. Myślałem początkowo, że sieć sąsiada może kaszani coś (niezły sygnał mają bo budynki dzieli pewna odległość i do tego szpaler wysokich krzewów, a na górze da się ich spokojnie złapać), ale sprawdzałem połączenie na kilku kanałach i częstotliwościach i nic to nie dało. Poza tym tak jak mówię, drugi komp działa tam bez zająknięcia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...