Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gourmet napisał:

Puszczając wodze fantazji - czy to mogą być hakerzy z Anonymous atakujący putlera? Jeżeli tak, chętnie dołożę im gratis nawet 100 GB dziennie.

 

Ja przez pewien czas tak udostępniałem swojego kompa i faktycznie mocno ciągnęło internet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

 

Bez przesady, działa to tak na całym świecie... W tych czasach nikt nie wynajmie mieszkania na airbnb czy bookingu bez neta w pakiecie 

każdy inaczej podchodzi do bezpieczeństwa ;) ja generalnie zawsze używam swój net

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _akir_ napisał:

każdy inaczej podchodzi do bezpieczeństwa ;) ja generalnie zawsze używam swój net

 

Jedno to jest nie używać internetu który ktoś udostępnia (właściciel mieszkania), drugie to jest nie udostępniać internetu.

Aktualnie brak internetu w bookingu jest dyskwalifikujące.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LosioDriver napisał:

 

Jedno to jest nie używać internetu który ktoś udostępnia (właściciel mieszkania), drugie to jest nie udostępniać internetu.

Aktualnie brak internetu w bookingu jest dyskwalifikujące.

Nie no spoko rozumiem, ja akurat nie zwracam akurat na to uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś o dyski SSD w standardzie przemysłowym, wreszcie udało się zakupić. Tzn doszło do zakupu, będą za parę tygodni. 

 

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Potrzebuje NAS, do którego ewentualnie da się podłączyć modem USB i postawić FTP tak aby zawartość była widoczna z każdego miejsca na świecie, oczywiście z jakimś bezpiecznym logowaniem. Czy muszę mieć do tego jeszcze router. Są jakieś gotowe rozwiązania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podam więcej szczegółów. Otóż potrzeba w pracy nam dysk sieciowy. Gdzies trzeba trzymać backupy z programów maszyn, robotów, itp. IT nam robi pod górkę, musimy mieć wszystko na W10 a starsze sprzęty wymagają jeszcze XP to już zabytek wiem. Ale mamy parę jeszcze programatorów (PG Siemens) z W7, których też nie możemy updatowac, bo część oprogramowania nie pracuje na W10. PG są poza jurysdykcja IT i tak musi pozostać. Będąc na hali, muszę wracać do biura po ewentualny, aktualny backup i to jest utrudnienie a tak mając smartfon z udostępniam internet i ściągam to co potrzebuje z sFTP, czyli z tego dysku.

Ale wracając do pytania, nie wiem jak będzie z internetem przy tym dysku, to jest jeszcze kwestia do rozwiązania. Szukam dobrego kompromisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podam więcej szczegółów. Otóż potrzeba w pracy nam dysk sieciowy. Gdzies trzeba trzymać backupy z programów maszyn, robotów, itp. IT nam robi pod górkę, musimy mieć wszystko na W10 a starsze sprzęty wymagają jeszcze XP to już zabytek wiem. Ale mamy parę jeszcze programatorów (PG Siemens) z W7, których też nie możemy updatowac, bo część oprogramowania nie pracuje na W10. PG są poza jurysdykcja IT i tak musi pozostać. Będąc na hali, muszę wracać do biura po ewentualny, aktualny backup i to jest utrudnienie a tak mając smartfon z udostępniam internet i ściągam to co potrzebuje z sFTP, czyli z tego dysku.

Ale wracając do pytania, nie wiem jak będzie z internetem przy tym dysku, to jest jeszcze kwestia do rozwiązania. Szukam dobrego kompromisu.


A o jakiej ilości danych mówimy? 10GB, 100GB, 1TB+?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LosioDriver napisał:
3 godziny temu, ewemarkam napisał:
Aktualnie 1Tb pęka już. Coś myślę w okolicy 4T-8T

Nie wiem czy to padło, a nie myślałeś o WD Cloud?

Myślałem, z NAS tego producenta miałem już styczność, konfigurowałem znajomemu w firmie reklamowej. Chodzi do dziś a już trochę lat minęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ewemarkam napisał:

Myślałem, z NAS tego producenta miałem już styczność, konfigurowałem znajomemu w firmie reklamowej. Chodzi do dziś a już trochę lat minęło. 

 

U mnie też WD Cloud chodzi chyba z 6 lat już. 2TB dysk, wpięty, leży, wszyscy o nim zapomnieli, po prostu korzystają.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jpol napisał:

 

A faktycznie było coś takiego :D już zapomniałem o tym :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radekk napisał:

miał ktoś styczność z monitorem Huawei MateView 28.2 cala?

 

z tym monitorem nie, ale przyglądałem mu się kiedyś

mam lapka z matrycą w proporcjach 3:2 i powiem że do pracy biurowej rewelacja

obecnie na rynku jest tylko ten jeden huawei w takich proporcjach, a on ma generalnie mega słabe parametry i cenę nie adekwatną do tego (60Hz, brak vesy)

u mnie jako główne obecnie są dwie 34, ale jak pojawi się coś ciekawszego w przystępnych cenach to będę rozważał zamianę na 3 takie sztuki


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kubanow napisał:

a on ma generalnie mega słabe parametry i cenę nie adekwatną do tego (60Hz, brak vesy)

ale w jakim sensie słabe? bo z jakiś recenzji to niby matryca całkiem ok. Odświeżanie mi raczej nie przeszkadza, grywać w nic nie grywam, żeby coś obejrzeć z internetu to problemem to nie będzie, bo to raczej i tak podobna niższa ilość klatek/sek, vesy też w nim bym nie potrzebował, zważywszy że jest i tak wyższy niż tradycyjna panorama. Więc o czymś jeszcze mówisz, że z nim nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jest możliwość ucieczki z home.pl gdy ma się na nim sklep internetowy z ponad 6000 pozycjami , serwerem poczty i www ? Czy ktoś robił to i bez problemu wyemigrował przede wszystkim e-sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość ucieczki z home.pl gdy ma się na nim sklep internetowy z ponad 6000 pozycjami , serwerem poczty i www ? Czy ktoś robił to i bez problemu wyemigrował przede wszystkim e-sklep ?
Nie powinien to być problem. Wszędzie lepiej niż na home i nazwie. To dwie zakały polskiego biznesu hostingowego.

Na czym postawiony sklep?

Do przenoszenia maili jest specjalne oprogramowanie które robi migrację 1:1.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...