Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczy proste, czyli kolejność kabli, łączenie w standardzie A i B, staranność itp przerobiłem i tu nie ma błędu. Z kabla ściągam osłonkę, pozbywam się ekranu z folii alu, pod nią jest owijka z plastiku - też się jej pozbywam. Druciki rozkręcam, gładzę, przycinam. Na zdjęciu kabla widać pomiędzy skrętką brązową a zieloną cienki stalowy drucik. Czy on ma trafić w odpowiednie miejsce do wtyczki ekranowanej RJ45?

wtyk.png

kabel.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnione, robotnicy którzy kładli przewody pomylili oznaczenia na przewodach wychodzących ze ścian:angry:. Dziwne, bo zapłaciłem im tyle ile chcieli. Doba stracona, ale uniknąłem prucia ścian świeżo po remoncie:yahoo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rosaskc napisał:

Może to nie związane bezpośrednio z tytułem wątku, ale doszła do mnie wieść, że Hawking nie żyje. Smuny dzień :(

Smutny, ale to i tak fantastyczne ile przeżył z tak ciężką chorobą. Data też symboliczna - przynajmniej dla niektórych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:

Smutny, ale to i tak fantastyczne ile przeżył z tak ciężką chorobą. Data też symboliczna - przynajmniej dla niektórych. 


Amerykanów z ich idiotycznym systemem zapisywania dat..

 

Świetny człowiek i dowód na to, że jest duch walki pokona wszytkie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komputerem ! Zawiesza się kiedy chce ! Najbardziej w niedzielę, gdy za oknem biją dzwony na msze św.

Wydaje tez czasem dziwne dźwięki, jak by jęki, a gdy podchodzę, sapanie i piszczenie takie na bardzo wysokich częstotliwościach. Nawet jak wyłączę głośniki !

Po kolędzie w styczniu nie uruchamiał się przez 2 dni ! Już miałem iść do serwisu, a On nagle ruszył !

 

Szukałem w Internecie rozwiązania i znalazłem:

Czy twój komputer jest opętany, duchowny twierdzi, że to możliwe !

 

Piszą na końcu, że mam iść do księdza ! Którego ? Znacie jakiegoś ?

Polecają wymianę dysku ! Skąd wiedzieć, który !

Mam dysk twardy, nie dawno kupiony Intel Optane 900P 480 GB. Szybki jak Szatan ! 

I drugi, stary dysk 4TB.

Pierwszy systemowy, to wiecie, stawiać Windows 7 na nowo, to 2 dni roboty,  poprawek jest coś z 220 ! No i do tego cena... kupiłem tanio na allegro, może używał go jakiś Satanista ! Choć sprzedający pisał, że był tylko 2 dni używany do testów. Mam na niego gwarancje, ale na opętane nie pomoże chyba.

Na drugim nic nie ma ... no trochę filmów z Panną Sashą Grey, ale to teraz taka grzeczna dziewczyna. Więc nie podejrzewam, że to z  jej powodu.

Może nie trzeba wymieniać, może jakiś dobry program do formatowania, może kupie taki legalny i na pendrivie dam księdzu do pobłogosławienia.

Pomocy ! Macie jakieś propozycje i pomysły !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 09:08, aflinta napisał:

Nie, stalowy drucik (czasem linka nylonowa) to wzmocnienie kabla jakby był przeciągany. Do ucięcia na równo z izolacją.

:blink: 

 

W dniu 13.03.2018 o 10:19, gourmet napisał:

To może szczypce do RJ45 ekranowanych są inne?

Te szczypce nazywają się zaciskarka RJ- 45 i do przewodów ekranowanych są takie same. Ten drucik to tzw. ekrany i jest bardzo ważny. 

 

W dniu 13.03.2018 o 14:06, gourmet napisał:

Wyjaśnione, robotnicy którzy kładli przewody pomylili oznaczenia na przewodach wychodzących ze ścian:angry:. Dziwne, bo zapłaciłem im tyle ile chcieli. Doba stracona, ale uniknąłem prucia ścian świeżo po remoncie:yahoo:.

Płacisz wymagasz. Ci tzw. robotnicy jak by byli fachowcami zrobili by pomiar sieci i nie było by takiego błędu. 

 

Czy Ty te kable sam zarobiłeś wtyczką RJ-45 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, samodzielnie, na tyle dobrze, że sieć działa:). Drucik trochę wystaje, trochę skróciłem równo z izolacją. Masz rację, ale idąc tym tropem miałbym kilka ekip w domu zamiast jednej (elektryk, informatyk, płytkarz, gipsiarz, malarz, posadzkarz żywiczny - żeby wymienić tylko najważniejszych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból remontów. Problem jest taki, że większość informatyków, elektryków ... nie ogarnia sieci logicznych. Ta jedna ekipa przed remontem powinna zapytać się jakie będziesz miał urządzenia (modem, ruter, switch) a głównie czy uziemione będzie gniazdo RJ 45 i do  tego dopiero dobrać odpowiedni kabel UTP czy FTP.

 

Mało tego zgodnie ze sztuką powinni osadzić puszkę a w niej zamontować odpowiednie gniazdo RJ 45 w zależności od kategorii sieci i uziemienia. Dopiero od tego gniazda kabel krosowy typu FTP. 

 

Gniazdo 230V 50 Hz z bolcem powinno być odpowiednio uziemione, to ma duży wpływ dla Twojego  bezpieczeństwa i  bezpieczeństwa urządzenia. 

 

Ten drucik powinien dotykać blaszki w wtyczce RJ 45 wtedy nie zbierasz "śmieci" z sieci co nie powoduje zakłóceń i wtedy większość urządzeń pracuje stabilnie w wyniku czego nie skracasz "życia" komputera itp.

 

2 lata temu przeprowadzałem remont mieszkania i wybrałem kabel bez ekranu który jest tańszy ale pasuje do routera który nie ma gniazd ekranowanych z drugiej strony panel RJ45 bez ekranu. 

 

Ostatnio robiłem pomiar sieci (miernikiem fluke dtx 1800) zrobionej przez elektryków w biurze projektowym gdzie przesyłają pliki o dużych pojemnościach. Żadne gniazdo nie przeszło pomiaru. Na początku problemem był w zbyt dużych rozplot-ach. Mało tego zainstalowali panele i moduły kat6 firmy krzak ... po prostu tania chińszczyzna która nie trzymała kategorii. Po zmianie modułów i paneli RJ 45 tylko kilka gniazd przeszło pomiar z gwiazdką czyli tzw. pomiar dopuszczalny spowodowany złym ułożeniem kabla. Reszta gniazd przeszła pomiar wzorowo. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pomiar jest Ok to siec np: kategorii 5e osiągnie prędkość 1 Gb/s pod warunkiem, że masz do tego odpowiednie urządzenia.

W przypadku gdy pomiar jest błędny np: parametr next czy tłumienność nie mieści się w granicznych wartościach to karta sieciowa nie przepuści więcej niż 100 Mb/s a w najgorszym przypadku 10 Mb/s. W przypadku biura projektowego (pisałem wyżej) ma to ogromne znaczenie. Informatyk mając taki pomiar jest w stanie stwierdzić pod które gniazdo podpiąć komuter albo telefon analogowy. 

 

Pomiar potrafi zweryfikować na który metrze para jest przerwana. 

 

 

 

 

Jeżeli sieć musi być certyfikowana to taki pomiar jest wymagany.

 

Jak robisz sobie sam remont to możesz sprawdzić tylko mapę prostym urządzeniem z diodami.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 09:00, gourmet napisał:

Rzeczy proste, czyli kolejność kabli, łączenie w standardzie A i B, staranność

 

Dajesz wszystko w domu w A, albo w B, najczęściej w B, czyli od biły pomarańczowy i kończysz na pełnym brązowym.

Drucik nie usuwasz ! Zaginasz do tyłu i dajesz tak, aby przydusiło go w osi wtyku, na górze, albo na dole. Po zaciśnięciu zaciskarką.

To samo z folią, ale tą aluminiową. Plastikową usuwasz.

Główna kwestia w przewodach z ekranem, aby było na dwóch końcach połączone z metalowym ekranem wtyku. Wtyk musi mieć też gniazdo metalowe co połączy się z tym ekranem.

Jak masz plastikowe gniazda w np. w tanim ruterze WiFI, to możesz sobie darować i dać wtyczki zwykłe plastikowe.

Bardzo długi przewód sieciowy, bez podłączonego ekranu do masy urządzenia, będzie działał jak antena radiowa fal długich. Podczas burzy, możne samoistnie mega iskrzyć !!!

Więc, albo wszystko w ekranie, albo wszystko bez !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...