Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Dyski raczej dwa(SSD na system i drugi na magazyn), procek tylko Intel, grafika tylko nVidia(ze względu na CUDA). Jakiego softu używasz? Jest w stanie przerzucić obliczenia na GPU?

 

Dzięki za odpowiedź. Co do programów to:

Troche Cad, Photoshop, do dźwięku jak SoundForge, Samplitude itp, wkrótce pewnie jakiś Sony do obróbki obrazu i inne biurowe programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda konkretnie, dzięki wielkie. Będę szukał podzespołów gdzieś w UK, tu obecnie przebywam. A chcę z UK, żeby łatwiej uporać się ze zwrotem taxu (komputer firmowy). No chyba, że w PL będzie sporo taniej to prawdopodobnie użyję proline'a.

 

Dzięki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie troche zeby zrobic jakis upgrade mojego PC do gier (obecnie e8400 i gtx280). Czy w tym momencie jest dobry czas na zakup sprzetu typu i5, z77 i jakas lepsza garfika, ktory wystarczylby na jakies kolejne 2-3 lata, czy tez za np pol roku pojawi sie nowy standard pamieci, nowe procesory lub karty graficzne z nowym zlaczem, ktore za podobna cene dadza podwojenie wydajnosci? Wiadomo ze komputery szybko sie starzeja ale chcialbym uniknac sytuacji gdzie wydaje ponad $300 na karte graficzna z AGP kiedy za pol roku moze pojawic sie PCI-E (taki przyklad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

 

Moim dostawcą Internetu jest UPC.

 

Na "sztywno" kablem połączony jest komputer stacjonarny, oprócz tego jest w domu router i 3 przenośne komputery, które łączą się z Internetem przez Wi-Fi.

 

Wszystkie komputery działają bez kłopotów, nawet jak przychodzą goście ze swoimi urządzeniami. Konieczne jest tylko wpisanie hasła.

 

Problem jest z jednym laptopem, który przy diagnostyce sieci systemu Windows, po nieudanej próbie nawiązania połączenia, pokazuje komunikat:

"Nie można połączyc się z Podstawowy serwer DNS(62.179.1.62)".

 

Gdzie leży problem?

Czy ktoś mógłby pomóc?

 

Jestem w tych tematach zielony...

 

Dziękuję z góry.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Moim dostawcą Internetu jest UPC.

 

Na "sztywno" kablem połączony jest komputer stacjonarny, oprócz tego jest w domu router i 3 przenośne komputery, które łączą się z Internetem przez Wi-Fi.

 

Wszystkie komputery działają bez kłopotów, nawet jak przychodzą goście ze swoimi urządzeniami. Konieczne jest tylko wpisanie hasła.

 

Problem jest z jednym laptopem, który przy diagnostyce sieci systemu Windows, po nieudanej próbie nawiązania połączenia, pokazuje komunikat:

"Nie można połączyc się z Podstawowy serwer DNS(62.179.1.62)".

 

Gdzie leży problem?

Czy ktoś mógłby pomóc?

 

Jestem w tych tematach zielony...

 

Dziękuję z góry.

 

Pozdr.

Podeślij mi na ID na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy magicy od kompjuterowej techniki - mam problem/pytanie:

Na etapie prac elektrycznych zostały rozciągnięte po całym domu kable typu skrętka i takie też gniazda będą "rozrzucone" po domu w ilości sztuk 16-tu.

 

Teraz po kolei - w domu jakiś intetnet będzie (trudno powiedzieć jaki bo nie sprawdziłem organoleptycznie), w wersji optymistycznej będzie kabel (Tepsy) w pesymistycznej zdany będę na coś mobilnego. Cokolwiek by to nie było będę chciał ten sygnał wrzucić w posiadaną sieć kablową. Ponadto będzie także router dostępowy Wifi, serwer plików NAS (już jest Qnap), jakaś drukarka, którą chciałbym używać sieciowo, no i rzecz jasna kilka komputerów (znaczy laptop + stacjonarny) - do tego TV (co najmniej dwa), amplituner, PS3 i diabli wiedzą co jeszcze.

 

W szafce jaką mam w "kotłowni" schodzą mi się wszystkie kable - tam też będzie patchpanel na którym rozszyte będą wszystkie skrętki. Tam też chcę wprowadzić sygnał z zewnątrz (jakiś modem), oraz zamontować serwer plików.

 

Tyle wstępu - teraz co potrzeba?

 

kupić to czego brakuje i uruchomić icon_smile.gif

 

czyli idąc po kolei:

1) w sytuacji braku możliwości posiadania internetu "po kablu" - jaki osprzęt (operatora celowo pomijam) wybrać - chodzi głównie o dobry modem do 3/4G, jaki rodzaj anteny na dach (zakładam że będzie potrzebna)

2) Jaki router wifi możecie polecić - stabilny i za normalną cenę. Teraz mam Linksysa - który nie toleruje ani PS3 ani tv podłączonego po kablu - resetuje się sam z siebie co 30 sekund.

Komputery pracują (na tych samych kablach) bez problemu

3) jak podzielić cały ten internet co to będę go miał - pomiędzy te 16 gniazdek (wraz ze współdzieleniem danych na serwerze - może wymianie plików między kompami? O ile może to działać w sieci gdzie będą zarówno Mac jak i Win. Domyślam się, że to jakiś switch. Ale jaki żeby był stabilny i maksymalnie bezobsługowy (plugNplay?)

4) co jeszcze powinienem wiedzieć - o czym pamiętać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

 

Nastał czas abym kupił sobie nowy komputer. Niestety kompletnie nie znam się na tym :neutral: Ma to byś laptop do pracy głównie w programach graficznych. Najczęściej Autocad, Photoshop. 40% to będzie własnie praca w tych programach, 40% przeglądanie internetu, a reszta to sporadyczne oglądniecię jakiegoś filmu. W gry raczej nie będę grał. Byłoby fajnie jakby był dobrze wykonany i wytrzymywał trochę bez ładowania.

 

Na co zwrócić uwagę kupując komputer do takich celów? Im większy będzie ekran, tym lepszy? HD?

Chciałem kupić Lenovo, o takie: http://allegro.pl/lenovo-y580-i5-3210m-15-6-8gb-1tb-gtx660m-usb-3-0-i2737088616.html

jednak doradzono mi, że lepiej będzie jak dołożę kilka zł i kupię procesor i7 zamiast i5, ponieważ lepiej się sprawdzi w pracy w Autocadzie. Słusznie?

 

Macie jakieś propozycje, rady? Dzięki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy magicy od kompjuterowej techniki - mam problem/pytanie:

Na etapie prac elektrycznych zostały rozciągnięte po całym domu kable typu skrętka i takie też gniazda będą "rozrzucone" po domu w ilości sztuk 16-tu.

 

Teraz po kolei - w domu jakiś intetnet będzie (trudno powiedzieć jaki bo nie sprawdziłem organoleptycznie), w wersji optymistycznej będzie kabel (Tepsy) w pesymistycznej zdany będę na coś mobilnego. Cokolwiek by to nie było będę chciał ten sygnał wrzucić w posiadaną sieć kablową. Ponadto będzie także router dostępowy Wifi, serwer plików NAS (już jest Qnap), jakaś drukarka, którą chciałbym używać sieciowo, no i rzecz jasna kilka komputerów (znaczy laptop + stacjonarny) - do tego TV (co najmniej dwa), amplituner, PS3 i diabli wiedzą co jeszcze.

 

W szafce jaką mam w "kotłowni" schodzą mi się wszystkie kable - tam też będzie patchpanel na którym rozszyte będą wszystkie skrętki. Tam też chcę wprowadzić sygnał z zewnątrz (jakiś modem), oraz zamontować serwer plików.

 

Tyle wstępu - teraz co potrzeba?

 

kupić to czego brakuje i uruchomić icon_smile.gif

 

czyli idąc po kolei:

1) w sytuacji braku możliwości posiadania internetu "po kablu" - jaki osprzęt (operatora celowo pomijam) wybrać - chodzi głównie o dobry modem do 3/4G, jaki rodzaj anteny na dach (zakładam że będzie potrzebna)

2) Jaki router wifi możecie polecić - stabilny i za normalną cenę. Teraz mam Linksysa - który nie toleruje ani PS3 ani tv podłączonego po kablu - resetuje się sam z siebie co 30 sekund.

Komputery pracują (na tych samych kablach) bez problemu

3) jak podzielić cały ten internet co to będę go miał - pomiędzy te 16 gniazdek (wraz ze współdzieleniem danych na serwerze - może wymianie plików między kompami? O ile może to działać w sieci gdzie będą zarówno Mac jak i Win. Domyślam się, że to jakiś switch. Ale jaki żeby był stabilny i maksymalnie bezobsługowy (plugNplay?)

4) co jeszcze powinienem wiedzieć - o czym pamiętać?

 

trochę pojechałeś po bandzie z tą siecią, lepiej niż w małej firmie,

dużo prościej było wstawić router z wifi i wszystko na sieci bezprzewodowej (transfer niższy ale kabli nie ma)

jeśli masz duży dom można by dostawić dodatkowo access pointa

 

teraz jak już masz to tak zrobione, potrzebujesz switch 16 portowy (lub więcej) oraz router najlepiej z wifi (ale to dopiero jak będziesz wiedział kto będzie dostarczał net ADSL lub DSL)

z firmami nie szalej wystarczy Ci jakiś TpLink lub DLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi - to rozwiazanie dobre ale do internetu - nie do korzystania z dysku sieciowego, współdzielenia plików, korzystania z sieciowego odtwarzania filmów itd.

ponadto wiele urzadzen (np. TV, amplitunery) mają tylko gniazda LAN - kompatybilna przejściowka wifi kosztuje więcej niż dobry router wifi.

Kable to żaden problem - jak kładziesz w domu parę kilometrów kabli podczas budowy to dodatkowe 500m skrętki cie robi różnicy. Co kabel to kabel :)

Edytowane przez Jabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabar:

2) jeśli neostrada, to: http://www.komputron...er_DSL_N10.html

nie znam produktu, ale ufam firmie i przeczytałem opinie. Na tle konkurencji robią (te opinie) wrażenie.

3) http://www.komputron...t_SF100_24.html

również nie znam produktu, ale ufam firmie.

2-rutuje ruch i ma serwer dhcp, więc wystarczy, że połączysz 2 z 3 i wszystkie urządzenia wpięte do 3 "gadają" ze sobą i mają internet.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka DVD po siedmiu latach dokonała mi żywota, w związku z tym mam pytanie jaki napęd combo (BD-ROM/DVD+-RW) warto obecnie zakupić?

(na nagrywarkę BD-RE nie mam co się porywać, bo nie sądzę abym w życiu nagrał jakąkolwiek płytę BD, ale odczyt może kiedyś się przydać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi jeden głośnik do kompa, to se pomyślałem że kupię coś nowego. Może jakiś przyzwoity 2.1 coby bassik był miły. Ale w całkiem dobrych cenach są już 5.1, tylko czy warto kupować tanie 5.1, żeby raz na miesiąc film obejrzeć ? Bo do radia to chyba bessęsu.

Zatem jest pytanie: tani 5.1 czy znośny 2.1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jest pytanie: tani 5.1 czy znośny 2.1 ?

A jesteś w stanie dobrze ustawić w pokoju to 5.1? Zazwyczaj jest z tym duży problem, np. —Tu nie, bo Pusia zrzuci, tutaj Azor pogryzie, a tutaj rypnę łokciem i spadnie na ziemię itp.

 

Ja bym wziął dobre 2.1 – zdecydowanie mniej problemów z konfiguracją i wszędobylskich kabli.

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie!

 

Nastał czas abym kupił sobie nowy komputer. Niestety kompletnie nie znam się na tym :neutral: Ma to byś laptop do pracy głównie w programach graficznych. Najczęściej Autocad, Photoshop. 40% to będzie własnie praca w tych programach, 40% przeglądanie internetu, a reszta to sporadyczne oglądniecię jakiegoś filmu. W gry raczej nie będę grał. Byłoby fajnie jakby był dobrze wykonany i wytrzymywał trochę bez ładowania.

 

Na co zwrócić uwagę kupując komputer do takich celów? Im większy będzie ekran, tym lepszy? HD?

Chciałem kupić Lenovo, o takie: http://allegro.pl/le...2737088616.html

jednak doradzono mi, że lepiej będzie jak dołożę kilka zł i kupię procesor i7 zamiast i5, ponieważ lepiej się sprawdzi w pracy w Autocadzie. Słusznie?

 

Macie jakieś propozycje, rady? Dzięki :cool:

 

Ja od miesiąca korzystam z tego sprzętu Lenovo: http://www.euro.com....640m-w7hp.bhtml i jestem bardzo zadowolony. Też używam autocada, photoshopa i programów do modelowania. Jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, i5 spokojnie daje radę - autocad się nie tnie.

A co do baterii to zależy od trybu - w "wysokiej wydajności" to tak 2h max, a normalnie to 4-4,5 h...

Edytowane przez Q-Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelazny, do pracy z programami Photoshop i Autocad warto zainteresować się raczej ekranami 17,3" o rozdzielczości 1920x1080, wg mnie lepsza jest powłoka matowa, karta graficzna co najmniej nvidia 650M. Jeżeli komputer ma służyć dłuższy czas, to przy większych obciążeniach procesora jednak można pomyśleć o i7 (ale wtedy praca na baterii będzie raczej mocno skrócona). W laptopie, w przeciwieństwie do stacjonara, procka po roku się nie zmieni. Do tego można ewentualnie pomyśleć o SSD, ale tylko, jeśli budżet puszcza (w 17,3" obecnie zazwyczaj są dwie zatoki na dyski twarde).

 

Model w zależności od budżetu, ogólnie do 4500 zł trzeba iść na kompromis, powyżej już hulaj dusza. Ja bym zerknął na Asusy N76, Samsungi 550 i Delle 7720

 

Sam ostatnio wybierałem laptopa, ale ja pracuję na tekście, zatem dla mnie wystarczył i5, a przy kryterium matowego ekranu 1920x1080 najlepiej cenowo wypadł właśnie Dell. Asus ma lepsze wykonanie i design (zmałpowany od nadgryzionego jabłka), ale sporo osób narzekało na klawiaturę i jakieś problemy z matrycą.

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 17" lepiej kupic 15" plus monitor 20" lub wiekszy. Przynajmniej mamy lekki przenosny komputer, ktory popracuje troche na baterii i duzy monitor z dobra jakoscia obrazu.

Zgadzam się i potwierdzam. Mniejszy laptop z matrycą 15' jest dużo lżejszy i poręczniejszy. 17' to sprzęt do postawienia na biurku, a nie do codziennego noszenia. Monitor połączysz po kablu HDMI, do tego mysz i klawiatura i masz stacjonarny na dużym ekranie - ew. można zainwestować w stację dokującą, ale to już większy wydatek, choć z drugiej strony mniejsze narażenie płyty głównej na uszkodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...