Skocz do zawartości

Delikatne stukanie przy zimnym silniku


cinek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przy okazji zimy zauważyłem, że przy dodawaniu gazu na zimnym silniku słychać delikatny stukot. Sytuacja ma miejsce od odpalenia do prawie całkowitego rozgrzania silnika. Zauważyłem też, że stuki są bardziej słyszalne przy obciążeniu (ruszanie, powolne puszczanie sprzęgła na ręcznym bez dodawania gazu - tak dla sprawdzenia nie żebym tak jeździł :oops: ).

Poziom oleju jest w normie. Silnik bierze śladowe ilości oleju.

 

Co to może być i jaką wiedzą mam się w ASO wykazać, żeby mi silnika całego nie wymienili?

 

STI 2005, wersja jeszcze 2.0L

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym wymienil jak masz gwarancje. Moj znajomy kupil legacy 2004 i po roku wystapil taki problem i pojechal do serwisu i mu wymienili 2 tloki poczym tuz przed uplywam gwarancji problem powrocil i wowczas wymienili mu caly blok silnika. Do dzisiaj jezdzi i jest bez problemowo i ma juz na tym aucie zrobione 190k. Mialem kilka WRX z takimi objawami i raz klijent kazal zmienic tlok to zrobilem. Ale reszta aut chodzi do dnia dzisiejszego i nikt nie chce placic za takie naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa wygląda tak.

 

Pojechałem do serwisu, koleś stanął z boku posłuchał i powiedzieli, że do wymiany napinacz paska rozrządu. Spytałem czy to pomoże, na co on: 'nie zaszkodzi mu' :)

 

Wymienili i stuka dalej.

 

Pojechałem z autem do Jarka z Józefowa - założył słuchawki obsłuchał i powiedział, że to tłoki albo panewki.

Przy panewkach koszt naprawy około 5k PLN.

 

Jadę jeszcze raz do serwisu póki gwarancję mam, będę ich męczył aż naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do serwisu, koleś stanął z boku posłuchał i powiedzieli, że do wymiany napinacz paska rozrządu. Spytałem czy to pomoże, na co on: 'nie zaszkodzi mu' :)

 

Wymienili i stuka dalej.

 

Bhahaha, uwielbiam takie akcje :mrgreen:

Dobrze ze masz auto na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem jeszcze raz serwis, obsłuchali dokładniej i stwierdzili, że to nic nie szkodzi i mnie pogonili jednym słowem.

 

Czyli stuka nadal - teraz jak ciepło to znacznie mniej.

Aha i gwarancja się skończyła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem jeszcze raz serwis, obsłuchali dokładniej i stwierdzili, że to nic nie szkodzi i mnie pogonili jednym słowem.

 

Czyli stuka nadal - teraz jak ciepło to znacznie mniej.

Aha i gwarancja się skończyła :(

cinek jezeli zglosiles ta usterke jeszcze na gwarancji i nic z tym nie zrobili to mozesz to reklamowac. Nie ma prawa byc stukow w silniku - jezeli niic z tym nie zrobili to wroc do nich kaz to zrobic jeszcze na gwarancji (masz zlecenie przyjecia do warsztatu jeszcze w trakcie gwarancji :?: )

 

nawet taka firma jak ranault poczula sie do odpowiedzialnosci, gdy zglosilismy stuki w silniku na gwarancji, ale ASO nie moglo nic znalezc - po gwarancji pojechalem znowu do innego ASO i sie okazalo ze pekl walek zmiennych faz rozrzadu. Zrobili pobrali kase i od razu reklamacje, bo usterka byla zglaszana jeszcze podczas gwarancji - Renault Polska zwocilo nam caly koszt naprawy

 

ja bym przycisnal ASO w tej sprawie bo po cos ta gwarancja jest i tak na prawde placisz za ta gwarancje kupujac samochod

 

 

a i wywal mobila, nie zalewaj castrola - wrzuc sprawdzony olej - wiekszosc aut turbo na tym forum jezdzi na motulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do serwisu, koleś stanął z boku posłuchał i powiedzieli, że do wymiany napinacz paska rozrządu. Spytałem czy to pomoże, na co on: 'nie zaszkodzi mu'

 

 

Wymienili i stuka dalej.

 

To normalna procedura , a Ty jak byś chciał :?: wymiane shortbloku :?: i jeżeli byłby to napinacz to stukałoby dalej...a koszta.. :?:

ps.napinacz był mokry - " wylany " stwierdzono przy wymianie :!:

Pojechałem z autem do Jarka z Józefowa - założył słuchawki obsłuchał i powiedział, że to tłoki albo panewki.

Niewiele dały te słuchawki.....albo tłoki albo panewki ...spory rozrzut....( napinacz juz wymieniony) :wink:

Aha i gwarancja się skończyła

Weż zgłoszenie to jak stuki są dalej słyszalne :!: to usunięcie ich jest objęte gwarancją(napinacz)

Przy ostatnim przeglądzie wlali mi Mobil 1 , oczywiście bez konsultacji.

Weż to wcześniejsze zgłoszenie ( wystarczy wpis w książce gwarancyjnej ) i zmień serwis :!:

Myślę, że Dyrekcja będzie ciekawa który to serwis osłuchał silnik z boku...

To mój serwis , jakby Dyrekcja była ciekawa... :razz:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju jestem zaszczycony pana komentarzem :)

 

Nie do końca co prawa rozumiem komentarz dotyczący oleju

Weż to wcześniejsze zgłoszenie ( wystarczy wpis w książce gwarancyjnej ) i ...

 

Co do sugestii zmiany serwisu to przykro mi ale się nie zastosuję gdyż uważam, że cała ta historia to wypadek przy pracy i na codzień nigdy takie nie mają miejsca. Więc pozostaję jeszcze wierny.

 

Zainspirowany postem adamusmax'a i pana Andrzeja podjąłem incjatywę i zamierzam sprawę

wyjaśnić.

 

Zadzwoniłem do rzeczonego serwisu i zostałem umówiony na wizytę.

 

Mam nadzieję, że to ja jestem przewrażliwiony i to tylko w głowie mi stuka i że nie będzie trzeba rozgrzebywać silnika.

 

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sugestii zmiany serwisu to przykro mi ale się nie zastosuję

:shock:

Mam nadzieję, że to ja jestem przewrażliwiony i to tylko w głowie mi stuka i że nie będzie trzeba rozgrzebywać silnika.

Ta nadwrażliwość występuje szczególnie po 3 latach lub 100 tys km....potem mija.... :mrgreen:

AK

ps.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...