Skocz do zawartości

Myjnie samoobsługowe


mile

Rekomendowane odpowiedzi

ile kosztuje taka zabawa na BP,opłaca się w stosunku do zwykłych myjni ?
raczej tak. pierwsze mycie od 3 miesiecy., tuz po upalaniu na blocie i w PLN10 sie zmiescilem

Nie wiem, ile kasuja za myjnie w Wawie, ale "w mojej" myjni, gdybym bral tylko zwykle mycie, to kosztuje ono 15PLN, a auto:

- jest wytarte do sucha, lacznie z progami, drzwiami, itd.

- ma wyjete i wytrzepane/umyte dywaniki

- wydmuchana wode z lusterek, zamkow, itd.

Osobiscie nie rozumiem ludzi, ktorzy doslownie 100 metrow dalej wola sie ochlapac za, na przyklad, jak wyzej - 10 PLN.

 

Dla porownania powiem, ze tzw. "komplet" (ktory wybieram) kosztuje 45 PLN i oprocz rzeczy wymienionych wyzej zawiera:

- odkurzanie

- umycie szyb od srodka (i na zewnatrz ;) )

- umycie (wylizanie!) kol

- woskowanie twardym woskiem

- "konserwacja" plastikow w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć w Wawie ręczna myjnie za 15 zł,poza tym dochodzi też kwestia ilości czasu jaką chce sie na to poświęcić.Inna sprawa to pogoda jaka jest za oknem,szkoda wydawać dużo kasy na mycie,skoro za pare dni będzie tak samo.A 10 zł nie boli aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porownania powiem, ze tzw. "komplet" (ktory wybieram) kosztuje 45 PLN

 

W Wwie komplet kosztuje okolo 50-60 złotych i NIE zawiera woskowania. Tak zwany hydrowosk kosztuje dodatkowo dychę, a woskowanie twardym woskiem około 30 zł.

 

Dzisiaj wróciłem z myjni (1 km) i Legacy wygląda z tyłu, jak by go ktoś barankiem otynkował... Tylna szyba chyba załamuje pole magnetyczne Ziemii i ściąga cały brud z promienia 100 metrów :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje taka zabawa na BP,opłaca się w stosunku do zwykłych myjni ?
raczej tak. pierwsze mycie od 3 miesiecy., tuz po upalaniu na blocie i w PLN10 sie zmiescilem

Osobiscie nie rozumiem ludzi, ktorzy doslownie 100 metrow dalej wola sie ochlapac za, na przyklad, jak wyzej - 10 PLN.

chodzi o myjnie bezdotykowe samoobslugowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że czasami nie chodzi o zaoszcędzenie 10 czy 15 pln....

Chodzi o to że od czasu do czasu po porstu jest fajnie pobawić się w mysie ze swoim samochodzikiem... Przynajmniej dla mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem 5 min temu z Conrada/Powstańców Śląskich,i co ? I okazało sie że za 10 zł mam dokładnie umyty samochód,razem z woskowaniem.Jasne,trzeba sie pofatygować i wytrzeć conieco,ale faktycznie coś jest w tym myciu własnoręcznym

A czy nie wisi tam kartka: "zakaz uzywania wlasnego sprzetu"?

A jak mozna nawoskowac auto w takiej myjni (bezdotykowej)? Hydrowosk?

To IMHO, zaden wosk.

A a propos wlasnego sprzetu, to zdaje sie, ze m.in. uzywanie owego, powoduje gigantyczne kolejki na tych myjniach...

 

Ciężko znaleźć w Wawie ręczna myjnie za 15 zł

Powiem Ci, ze w GDA tez ciezko!

W Wwie komplet kosztuje okolo 50-60 złotych i NIE zawiera woskowania. Tak zwany hydrowosk kosztuje dodatkowo dychę, a woskowanie twardym woskiem około 30 zł.

No, to maly dramat...

nna sprawa to pogoda jaka jest za oknem,szkoda wydawać dużo kasy na mycie

Masz racje - dlatego zdazylo mi sie byc na takiej myjni bezdotykowej pare razy - ale tylko po to, zeby splukac biezacy brud (5PLN) oraz dlatego, ze w normalnej byla kolejka! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wisi tam kartka: "zakaz uzywania wlasnego sprzetu"?

A jak mozna nawoskowac auto w takiej myjni (bezdotykowej)? Hydrowosk?

To IMHO, zaden wosk.

A a propos wlasnego sprzetu, to zdaje sie, ze m.in. uzywanie owego, powoduje gigantyczne kolejki na tych myjniach...

 

 

No tak,chodzi o hydrowosk,nanosi się tym samym pistoletem co reszte,trzeba tylko zmienić tryb.

 

Masz racje - dlatego zdazylo mi sie byc na takiej myjni bezdotykowej pare razy - ale tylko po to, zeby splukac biezacy brud (5PLN) oraz dlatego, ze w normalnej byla kolejka!

 

Właśnie o tym mówie,wiadomo że przez te 10 min nie umyje tak auta jak zrobią mi to na ręcznej,ale żeby spłukać w miare dokładnie brud i sól z samochodu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wisi tam kartka: "zakaz uzywania wlasnego sprzetu"?

Wisi

A a propos wlasnego sprzetu, to zdaje sie, ze m.in. uzywanie owego, powoduje gigantyczne kolejki na tych myjniach...

Dlatego ja z własnym sprzętem jadę późną porą, kiedy na ulicach, a tym bardziej na myjni nie uświadczysz żadnego auta. Niestety myjka myjce nierówna i w większości przypadków jak mechanicznie gąbką z szamponem po blachach nie pociągniesz, to dobrze nie umyjesz. Prawie zawsze po wyschnięciu (szczególnie na czarnym metaliku) widać szary nalot, który woda nie usunęła.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi samoobslugowymi to jest ok jak sie co kilka dni zaglada, jak ja kiedys podjechalem pod wola park po jezdzeniu w blocie (auto nie bylo myte ponad miesiac) to wydalem chyba 18 PLN.

Niestety, stary brud, ptasie gowno itp nie schodzi od razu, felgi tez niedomyte wyszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze po wyschnięciu (szczególnie na czarnym metaliku) widać szary nalot, który woda nie usunęła.

Powiem Ci, ze tego to chyba tylko na bialym, srebrnym i innych jasnych lakierach nie widac...

Dlatego czarny lakier jest nie dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za mycie i czyszczenie wszystkiego w środku płacę jakieś 30zeta Samochód dostaję suchutki łącznie w wydmuchiwaniem sprężonym powietrzem wody ze szczelin w karoserii.

A co do myjni samoobsługowych bezdotykowych to ostatnio zostałem wielkim fanem :grin: i co chwilę jeżdżę z jakimś samochodem. Sprawia mi to wielką frajdę. 2 dni temu byłem o 3 w nocy :razz: i za ok. 5-6 zł jestem w stanie umyć cały samochód, oczywiście nie jest to to co na ręcznej, ale jak chodzi o warunki jakie teraz panują to nie warto mi tak często jeździć na normalną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do myjni samoobsługowych bezdotykowych to ostatnio zostałem wielkim fanem i co chwilę jeżdżę z jakimś samochodem. Sprawia mi to wielką frajdę

 

dokladnie, sam chetnie je odwiedziam, srednio raz w tygodniu. splukanie syfu, soli i blota to chwila moment a raz na czas jakis jade na myjnie reczna gdzie Subarak jest dokladnie zmywany. czesto zanim zalicze reczna splucze na bezdotykowej co by sie chlopakom piasek pod gabke nie dostal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto zanim zalicze reczna splucze na bezdotykowej co by sie chlopakom piasek pod gabke nie dostal :mrgreen:

Też często tak robię, jadę się umówić i patrzą na samochód cały od błota, po czym jak przyjeżdżam na mycie to pytają czemu już go umyłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wyrobilem sie na cisnieniowce w 6zl, ale to jest minimum, chyba, ze chce sie splukac auto z kurzu sama woda to wystarcza 2 albo 4zl :mrgreen: ostatnio zaczalem sie coraz bardziej przekonywac do myjni bezdotykowych, szybko, tanio i ma sie satysfakcje, ze zrobilo sie cos samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wyrobilem sie na cisnieniowce w 6zl, ale to jest minimum, chyba, ze chce sie splukac auto z kurzu sama woda to wystarcza 2 albo 4zl :mrgreen: ostatnio zaczalem sie coraz bardziej przekonywac do myjni bezdotykowych, szybko, tanio i ma sie satysfakcje, ze zrobilo sie cos samemu ;)

Ja jak biorę mycie i tylko spłukuję to mieszczę się w 5 zł :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak biorę mycie i tylko spłukuję to mieszczę się w 5 zł

 

Ja korzystam z całości programu i wydaję 12zł. Mieszcze się w tym czasie, co najważniejsze to dobrze umyć pierwszym programem, szybko spłukać, długo woskować. Ostatnie dwie minuty na spłukiwanie. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...