Skocz do zawartości

Przekładka z Uk na PL


bociek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 332
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

podczepię się pod temat

 

chodzi mi o swap-a z tzw angol GT przekładkę do GL-a

 

na co zwrócić uwagę ? co podejdzie a co nie jakie mogę napotkać przeszkody ??

 

jak sciagniesz calego angola i bedziesz mial swojego GL to wszystko przejdzie - tylko pamietaj sedan na sedan :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o przekładkę z GT (GC lub GF) do GL a nie z GL do GT

 

turbo ma inne wnetrze od GLa - co chcesz zostawic wnetrze GLowe a przelozyc tylko motor, zawias, skrzynie :?: do tego przelozenie wiazki jeszcze

 

wiec najlepiej zrobic tak - kupic angola - z GLa zrobic wydmuszke i przerzucic wszystko z angola - oczywiscie zachowujac czesci potrzebne do LHD i dolozyc magiel z GT/WRX badz tez STi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo ma inne wnetrze od GLa - co chcesz zostawic wnetrze GLowe a przelozyc tylko motor, zawias, skrzynie :?: do tego przelozenie wiazki jeszcze

 

wiec najlepiej zrobic tak - kupic angola - z GLa zrobic wydmuszke i przerzucic wszystko z angola - oczywiscie zachowujac czesci potrzebne do LHD i dolozyc magiel z GT/WRX badz tez STi

 

dokladnie tak chce zrobic tzn z angola zrobic dawce czi wziasc motor wiaske zawieszenie skrzynie a wnetrze zostawic z GLa bo czym sie rozni (zegary, brak reduktora)?

 

a magiel od GTeka WRXa STia maja inne przełożenia ? krótsze ?

 

ps sory za takie niby banalne pytania ale w subarakach sie dopiero ogarniam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo ma inne wnetrze od GLa - co chcesz zostawic wnetrze GLowe a przelozyc tylko motor, zawias, skrzynie :?: do tego przelozenie wiazki jeszcze

 

wiec najlepiej zrobic tak - kupic angola - z GLa zrobic wydmuszke i przerzucic wszystko z angola - oczywiscie zachowujac czesci potrzebne do LHD i dolozyc magiel z GT/WRX badz tez STi

 

dokladnie tak chce zrobic tzn z angola zrobic dawce czi wziasc motor wiaske zawieszenie skrzynie a wnetrze zostawic z GLa bo czym sie rozni (zegary, brak reduktora)?

 

a magiel od GTeka WRXa STia maja inne przełożenia ? krótsze ?

 

ps sory za takie niby banalne pytania ale w subarakach sie dopiero ogarniam :P

 

popros kogos, zeby Ci pokazal wnetrze GTka ;) inne kolory, inne fotele (kubelki) itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popros kogos, zeby Ci pokazal wnetrze GTka ;) inne kolory, inne fotele (kubelki) itp itd

 

nie chodzi o replike gteka ale o walory jezdne :P bo i tak z czasem pewnie bedzie ywdmuszka do jazdy na codzien :twisted::mrgreen::twisted:

 

tyle ze fotel z GLa nie utrzyma Cie w zakrecie - ale jezeli lubisz w winklach latac jak Zyd po pustym sklepie to jot czojs :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :mrgreen:

dlaczego - powodzenia :?: to mialo byc zyczenie czy ironia :?:

 

Oczywiście, że życzenie tylko odstępstwo trzeba czymś podeprzeć, niby dlaczego ten konkretnie pojazd nie musi spełniać wymogów technicznych, dlaczego jest wyjątkowy? To znowu ociera się o rzeczoznawców, wyceny opisy....

Proponuje skontaktować się z Jerzym Królem z ministerstwa infrastruktury (on jest od warunków technicznych) powie ci, że słuszną drogę obrałeś żeby załatwić sprawę, ale powie ci też(nieoficjalnie próbować zawsze można), że odstępstwa nie dostaniesz bo jest ono dla dużych firm a nie prywatnych jednorazowych importerów. Przykładem takiego odstępstwa jest np fiat 500 który ma światła do jazdy w dzień, które świecą tylko z przodu. Dostań pozwolenie na takie cuś u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :mrgreen:

dlaczego - powodzenia :?: to mialo byc zyczenie czy ironia :?:

 

Oczywiście, że życzenie tylko odstępstwo trzeba czymś podeprzeć, niby dlaczego ten konkretnie pojazd nie musi spełniać wymogów technicznych, dlaczego jest wyjątkowy? To znowu ociera się o rzeczoznawców, wyceny opisy....

Proponuje skontaktować się z Jerzym Królem z ministerstwa infrastruktury (on jest od warunków technicznych) powie ci, że słuszną drogę obrałeś żeby załatwić sprawę, ale powie ci też(nieoficjalnie próbować zawsze można), że odstępstwa nie dostaniesz bo jest ono dla dużych firm a nie prywatnych jednorazowych importerów. Przykładem takiego odstępstwa jest np fiat 500 który ma światła do jazdy w dzień, które świecą tylko z przodu. Dostań pozwolenie na takie cuś u siebie...

 

pozyjemy zobaczymy ;) pogadalem sobie z laska z ministerstwa, ktora prowadzi ta papierologie - mam komplet dokumentow - a np STi Type RA nie wychodzily z dlugim VINem. Jezeli cos bedzie nie tak wtedy zaczne kombinowac :mrgreen:

 

poza tym nt VIN to nie element majacy wplyw na bezpieczenstwo czy tak na prawde konstrukcje samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co syf w tych urzędach i nieuctwo.

Podam ci przykład:

Art. 73. USTAWY O RUCHU DROGOWYM

 

1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę)...

 

Oznacza to, że wystarczy udowodnić, że mieszkasz gdzieś dłużej niż 185 dni w roku i tam bez meldunku możesz zarejestrować auto. Idź z tym do okienka a babka wywali cię twierdząc, że nie ma takiego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co syf w tych urzędach i nieuctwo.

Podam ci przykład:

Art. 73. USTAWY O RUCHU DROGOWYM

 

1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę)...

 

Oznacza to, że wystarczy udowodnić, że mieszkasz gdzieś dłużej niż 185 dni w roku i tam bez meldunku możesz zarejestrować auto. Idź z tym do okienka a babka wywali cię twierdząc, że nie ma takiego przepisu.

 

ja juz, ze tak powiem w ministerstwie jestem "po slowie" wyluszczylem temat najprosciej jak umialem i juz. jest jeszcze cien nadziei, ze diagnosta od razu podbije przeglad :mrgreen: ale nie ludze sie za bardzo

 

co do WK u mnie na dzielni nie ma problemu rozmawialem z naczelnikiem i jezeli jest przeglad to moze byc i 3 cyfrowy VIN ;) nie maja podstawy zeby odmowic rejestracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja juz, ze tak powiem w ministerstwie jestem "po slowie" wyluszczylem temat najprosciej jak umialem i juz. jest jeszcze cien nadziei, ze diagnosta od razu podbije przeglad :mrgreen: ale nie ludze sie za bardzo

 

co do WK u mnie na dzielni nie ma problemu rozmawialem z naczelnikiem i jezeli jest przeglad to moze byc i 3 cyfrowy VIN ;) nie maja podstawy zeby odmowic rejestracji ;)

 

Niech zgadnę, rozmawiałeś z Panią A.R :smile: Zapewne dobrze zna temat, gdyz ja pierwsze dokumenty zlozylem 2.02, tydzien temu doniosłem notarialne kopie i czekam.

 

A jesli chodzi o WK, czy mówisz o Wiktorskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś kontaktował sie ze mną koleś, który wozi wszystko co się da z i do UK, żebym mu załatwił jakieś UK auto. Twierdził, że od kwietnia będzie można rejestrować bez przekładki i chce się przygotować na zamówienia. Ktoś coś wie na ten temat? Wiem, że w czerwcu komisja europejska ma rozważać skargę na PL o niemożliwość rejestracji aut z kierą po prawej, bo jesteśmy w Unii. Ale szczegółów nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, w poniedziałek lecę do UK po swój nowy nabytek -- WRX type RA MY95.

Przekładki jeszcze nie planowałem ale rozważam ją. W międzyczasie zadzwonił do mnie znajomy, że przyjechała do niego na szrot zwykła nie turbo impreza kombi 1993.

 

Które części z tego modelu podpasują do mojego auta z tych potrzebnych do przekładki.

 

 

-maglownicę + -kolumnę kierowniczą ( gdzie można kupić krótki magiel taki jak jest w ra ? )

 

-deskę rozdzielczą

 

-wycieraczki

 

-ścianę grodziową (zostaje bo do przeróbki)

 

- rurki klimy i wszystko co pod deską

 

- fotele

 

- połowa plastików z wnętrza ( czyli boczki drzwi w zasadzie)

 

- podsufitka (po co? gdzie różnica ??)

 

- instalacja elektryczna

 

- światła przednie

 

- pedały (inne są czy o mocowania chodzi, serwa, linki?)

 

- lusterka boczne - szybki chyba są różne (czyli u nas w prawym bardziej "pomniejsza") czy też wystarczy ustawić?

 

- jakie jeszcze drobne różnice są o których warto pamiętać? Typu linka do bagażnika/ maski/ klapki paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...