Skocz do zawartości

Ulez - 19 stycznia z Wrooblem


Jabar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 313
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta stała trasa ma tez wg. mnie drugą strone medalu. Z jednej strony możesz porównywać tuning samochodu czy kierowcy, ale z drugiej uczysz się jeżdzić na pamieć. Po kilku spotkaniach bedziesz wiedział że ten zakręt z taką prędkością, rozpocząć hamowanie przy szarym kamieniu :wink: Mnie osobiście wielką trudność sprawia dopasowanie właściwej prędkości do zakrętu, jest albo za szybko, albo za wolno. Im więcej róznych zakrętów sie przejedzie tym szybciej można się nauczyć samochodu.

To takie luźne przemyślenia bardzo okazjonalnego bywalca Ułęża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z Wróblem, po wysłuchaniu jego opinii mam negatywne zdanie temat stałej próby.

 

Stała trasa się nudzi. Jeżeli chcemy bić rekordy na tej samej trasie, to przecież możemy pójść na rozetę. Dla mnie ogromnym plusem Ułeża jest właśnie zróżnicowanie. To, że za każdym razem jest inna trasa pozwala się nauczyć wielu rodzajów zakrętów. Jeżeli zrobimy to samo, to będzie tak jak napisał Gazik. Nuda. Zresztą Ułęż to dla mnie nie tylko trasa, ale i umiejętność słuchania pilota (w tym wypadku Wróbla). Spotykajmy się raz w miesiącu, ale moje zdanie jest takie, że trasa powinna być każdorazowo inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówie ze to ma byc na zawsze, do ustalenia co ile spotkan (imho 3 lub 4 byłoby ok) bedzie zmiana trasy. Moim zdaniem dawaloby to jednak info na temat postepu. Mozna pocwiczyc różny tor jazdy i zobaczyc efekty. Na jednym spotkaniu przy kilku przejazdach nie zawsze sie to uda. Nie wydaje mi sie zeby wiało nudą z powodu znajomosci trasy :arrow: Słomczyn.

 

Zdecydowanie natomiast jestem za ustaleniem kalendarza sporo do przodu. To nie powinno stanowic problemu, powiedzmy raz w miesiącu na pierwsza sobote :arrow: frekwencja murowana. zdecydowanie ułatwi to planowanie wypadu przy ograniczonym czasie wiekszosci forumowiczów. Oczywiscie dodatkowe terminy moga byc na bieżąco w miare zapotrzebowania organizowane.

 

To moje zdanie ale poniewaz ja jestem sporadycznie na pojeżdżawkach to nie bede specjalnie tego forsował i tak chetnie wpadnę bez wzgledu na to co ustalicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna pocwiczyc różny tor jazdy i zobaczyc efekt

 

tor przewaznie jest taki sam od krawedzi do krawedzi i tyle

efekty sa wtedy jak widzisz probe pierwszy raz i jak szybko mozesz jak przejechac za pierwszym, drugim czy trzecim razem wtedy widac postepy czy potrafisz jechac od samego pocztku szybko czy dopiero jak sie jej nauczysz na pamiec ale wtedy to juz nie bedzie takie fajne moim zdaniem

 

na temat stalej proby zdanie mam takie jak napisali - Blue76, korwin, michalek zgadzam sie z wami

jezeli chodzi o terminy to trzeba rozmawiac z Wroblem bo on musi ustalic to z wlascicielam Uleza ale nie jestem pewny zeby tak pierwsze soboty miesciac byly wolne bo calkiem sporo osob wynajmuje to lotnisko takze mysle ze moze byc problem z konkretnym terminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie kombinujcie, stałe próby są na rozecie i w Poznaniu, i tam można sprawdzać ile się człowiek nauczył, albo o ile poprawił samochód. W Ułężu i tak próby mają zawsze wspólne elementy, ale przez to że zawsze są trochę inne jest fajnie. Co do terminów to wystarczyć się zdzwaniać z Wróblem w kilka osób, IMHO nie mam sensu zakładać tematów na forum bo robi się nie potrzebne zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwróciłbym w nim szczególnie uwagę na mistrzowskie rozegranie fabuły. Widz jest stale zaskakiwany czymś nowym! Dynamika poruszających się samochodów oddana jest subtelnie, ale bardzo obrazowo. Oglądając czujemy się tak, jakbyśmy uczestniczyli w tym wydarzeniu!

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...