Skocz do zawartości

Podświetlenia przycisków??


SZELMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero po włączeniu zaświeca się taka mała dioda na przycisku.

 

dioda tez mi sie zapala po wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby ale ikona sama w sobie nie jest podswietlona

 

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 11:14 am ]

ale chyba te przyciski tez sa nissana

 

wlasnie o tym zapomnialem, te rowniez maja logo Nissana :mrgreen:

 

moze do ichniego serwisu trzeba wykonac telefon z zapytaniem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy ktoś mógłby napisać konkretnie jakie/jaką żarówkę trzeba kupić - do podświetlania prędkościomierza w Forester MY03 ?

Nie chciałbym najpierw odkręcić wszystkiego, a potem ganiać po sklepach i szukać odpowiedniej żarówki, tym bardziej że do najbliższego ASO 70 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do SI i deski rozdzielczej to uspokajam,że mozna śmiało demontować i rozłączać.Nie grozi to uszkodzeniem.Jesli chodzi o zegar to warto najpierw zakupic żaróweczki jakie zamieszczam.reszta zarówek jest inna ale po wyjęciu deski łatwo je wyłuskamy :

m1hb2.jpg

m2zp7.jpg

m3do0.jpg

m4pg6.jpg

m5rg0.jpg

m6tp2.jpg

mardozegarakv8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
A ja mam pytanie do właścicieli OBK 2.5i. Przy komputerku pokładowym z jednej strony jest przycisk DISP. a z drugiej + , - i SET chyba. I teraz pytanie czy ta prawa strona (set + - ) nie świeci naturalnie czy tylko u mnie ?

Ta prawa sie nei swieci (chyba nawet na forum kiedys sie ktos pytal :mrgreen: )

Inna sprawa, ze u mnie losowo swieci sie lewa strona jaki i wyswietlane informacje :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat...

U mnie awaryjne i tylna szyba też nie świecą...

A najciekawsza sprawa jest z przyciskiem "BRIGHT" po którego przełączeniu........zmienia się(i to bardzo nieznacznie) siła podświetlenia małego elektronicznego zegarka, który znajduje się na liczniku...co wy na to??

 

U mnie też tak jest a do tego nie świeci się przycisk spryskiwacza reflektorów i pokrętło regulacji świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i przyszła "kryska na matyska" - cztery żarówki jak do tej pory poszły się wietrzyć. Teraz nie wiem kiedy mam włączone halogeny, podgrzewanie przedniej szyby i podgrzewanie siedzenia kierowcy... jakby na złość wszystkie naraz. Zdaje się mimo temperatury trzeba będzie zabrać się za te włączniki. Jak zmienialiście żaróweczki we włącznikach to jakie symbole one mają? moze kupię zanim rozbiorę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dobry temat...

U mnie awaryjne i tylna szyba też nie świecą...

A najciekawsza sprawa jest z przyciskiem "BRIGHT" po którego przełączeniu........zmienia się(i to bardzo nieznacznie) siła podświetlenia małego elektronicznego zegarka, który znajduje się na liczniku...co wy na to??

Ostatnio wymieniałem wszystkie - dosłownie wszystkie możliwe żaróweczki podświetlenia przycisków, bo działały tylko podświedlenie włączonych przeciwmgielnych tylnych i podgrzewania szyby. Wszedzie sa te same żaróweczki. W niektórych przyciskach są na wkręcanej końcówce, w niektórych są na stałe wlutowane w przełącznik (i w tych przypadkach trzeba cały przełącznik rozbierać. U mnie jest podświetlenie w tylnych mgłach, awaryjkach, ogrzewaniu szyby, regulacji reflektorów i ich spryskiwaczy, anteny automatycznej i ... chyba tyle. w przełączniku Bright nie ma podświettlenia, i - fakt - służy on do ściemniania zegarka i bodajże fabrycznego radia, ale takowego nie mam, więc nie wiem.

a to linki do żarówek przycisków:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=506638288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przyciski oprócz BRIGHT są podświetlane więć napewno macie poprzepalane żarówki, swoją drogą moze ktoś sie orientuje ile mogą kosztować w ASO żarowki do konsoli z ogrzewaniem itp one mają chyba symbol T5 chodzi mi o takie w zielonych "kondonkach" ?

 

Danieldd48 co to za przycisk masz od anteny automatycznej ? nie masz anteny w szybie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieldd48 co to za przycisk masz od anteny automatycznej ? nie masz anteny w szybie ?

masz, taki, co to się antena wysuwa po jego przyciśnięcu z błotnika - pierwsza wersja Forestera. Póki mam wysuniętą antenę, nawet po wyjęciu kluczyków ze stacyjki radio gra. Taki stary bayer :grin:

Natomiast nadal mam problem z podświetleniem zegarów. Założyłem niebieskie diody z wklęsłym stożkiem. Podświetlają równomiernie, ale słabo i nie wskazówki. Jak zakładam zwykłe żarówki, to kolor ni w ... ni w oko - taki zielonkawo zółty. Kupiłem farbowane żarówki, ale jakieś lipne, malowane plakatówką chyba śmierdą, trochę czernieją i też słabiutko świecą. Gumki ze stary były poprzypalane i popękane więc do śmieci. Już nie wiem co tu kombinować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych pseudo światłowodów

NOOO, to jest masakra, i dwie żaróweczi, to w g....ym Palio (firmówka) na zielono, ale wszystko świeci jak psu j...a, a tu kurcze... cza kombinować. ale co do ogrzewania, to myślałem co by nawiercić kilka nowych otworów i tam wsadzić diody. W sumie miejsce jest, tylko jakoś odpiąć linki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...