Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

to nie do mnie pytanie bo byłem tam tylko raz. Bardziej spytaj Tomasza, chyba tam serwisiował forka z tego co pamietam,jak nie to przepraszam.

Podejrzewam że nie piescili sie zbytnio za dostarczenie części we własnym zakresie.  :mellow:  Za tyle ile dałem za Exedy (we 4T  :huh: a ponoć mają drogo!) 

miałbym u nich ledwo LUK

 

z drugiej strony jakbym nie był "oświeconym" posiadaczem ,to poprostu bym na to nie zwrócił uwagi. Niektórzy nawet nie wiedzą co mają pod plastikową osłoną silnika :P

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem ASO w Mikołowie od 10 lat - 2 samochody. Zawsze polecałem i będę polecał to miejsce. Ekipa mechaników jest stała, ludzie, którzy znają specyfikę, bolączki i niuanse związane z Subaru. Przywożę tam swoje części i olej i nie ma z tym problemu. Rabat też mam spory za długoletnią współpracę. A ciężkim klientem jestem, bo zawsze mam długą listę drobiazgów pt. wstawić spinkę, wymienić podkładkę na teflonową, coś tam psiknąć, coś spasować. :)

To co bardzo cenię to sprawdzenie i regulacja geometrii w podstawowej cenie przeglądu.

 

 

 

Jeżeli chciałbym serwisować mocno przerobioną Imprezę to ASO w Mikołowie da radę ogarnąć temat czy lepiej jechać do 4T?

Jeżeli masz na myśli serwis czyli regularną obsługę i przeglądy to nie widzę powodu dla którego mieliby sobie nie poradzić. Jeżeli chcesz modyfikować samochód to problem polega na tym, że to stacja obsługi i nikt Ci nie doradzi czy lepiej założyć hamulec Willwood czy Brembo. Natomiast jeżeli przywieziesz zestaw i zlecisz montaż to myślę, że spokojnie sobie poradzą. Najlepiej podjechać i pogadać. Możesz powołać się na mnie, że poleciłem Ci tą firmę do obsługi samochodu. Na pewno ułatwi to pierwszy kontakt :) 4t to dobry i wyspecjalizowany serwis, ale na pewno nie jest to miejsce gdzie się oszczędza.

 

Nie znam historii Matiza, nie chcę być arbitrem, ani tym bardziej bronić serwisu. Stare auta, a mój Forek też już miał swoje lata, mają pewną przypadłość, która może zaskoczyć nawet najlepszy serwis. Ano zdarza się po prostu, że uwalisz łeb śruby. Intencje serwisu były dobre, ale zabrakło informacji do klienta co się stało i jaka będzie technologia naprawy. Co gorsza okazało się, że wkradł się błąd więc klient szybko sprawę wykrył. Ja bym pojechał z reklamacją i myślę, że nie byłoby problemu w poprawieniu tej kwestii. Szczególnie, jeżeli klient conieco się zna i potrafi wskazać co jest zrąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No to wiecie Pany...Myśmy dziś z WueM'em byli ...i wrócili :D ..z szabrunku niewielkiego, czy jak tam nazwać tę działalność krajoznawczo-kupiecką :)
Dzięki Wojtek za doborowe towarzystwo przez sobotnie rano i południe :thumbup:
I pozwolę się pierwszy letko pochwalić rodzyneczkami: 

https://goo.gl/photos/3Hqgr8B1hXtFZzvu8

 

https://goo.gl/photos/BSDhPPLA1oJ5chMP6

 
Watanabe RS-8 model zaprojektowany w 1968r. . Się pięknie odnowi i się będzie szpanować B)  from JDM truly of course :yahoo:
i takie tam ... :blush:

Edytowane przez semperit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy, że moja była wanienka jest u Pawełka :applause: .

 

 

Doszły mnie słuchy, że moja była wanienka jest u Pawełka :applause: .

Byłem sprawdzić. Rano jeszcze stała. :coffee:

 

 

No zgadza się i nadal stoi póki co, a dokładniej to lewituje 20cm nad podłożem (na podnośniku)  :lol: 

Mam nadzieję, że się chłopaki się wyrobią, żebym w poniedziałek mógł już odebrać. Na razie, to wpadam tam ją odwiedzać. Wczoraj byłem, dzisiaj też  :wub:  :rolleyes:

Ale ma tam dobrą opiekę i towarzystwo (inne subraki obok  :thumbup:   ) z tego co zaobserwowałem  :D

 

 

Tak...bo się zepsuła już :-P

 

Niee...no kiepski żart...

 

Własnie. Nie zepsuła się!!! Dobrze wiesz   :OO:

 

Dostaje lpg, nowe uszczelki, chłodnice klimy, oraz olej i... włącznik wentylatora chłodnicy z kabiny - niebieski  :mrgreen: (ot taka fanaberia). Na turbo timer przyjdzie mi zaczekać, aż przyjdzie z UK (już zamówiony - oryginał HKS  :) )

 

Pablito - dzięki dzisiaj za spotkanko, kawę i rajdowo subarowe opowieści  ;)

 

 

AHA... jak widać :icon_arrow:  :icon_arrow:  :icon_arrow:  mam NOWY NICK (poprzedni solber_g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No to wiecie Pany...Myśmy dziś z WueM'em byli ...i wrócili :D ..z szabrunku niewielkiego, czy jak tam nazwać tę działalność krajoznawczo-kupiecką :)

Dzięki Wojtek za doborowe towarzystwo przez sobotnie rano i południe :thumbup:

I pozwolę się pierwszy letko pochwalić rodzyneczkami: 

 

https://goo.gl/photos/3Hqgr8B1hXtFZzvu8

 

https://goo.gl/photos/BSDhPPLA1oJ5chMP6

 

Watanabe RS-8 model zaprojektowany w 1968r. . Się pięknie odnowi i się będzie szpanować B)  from JDM truly of course :yahoo:

i takie tam ... :blush:

 

Niezłe znalezisko :)

 

Dla mnie czegoś na brembo nie znaleźliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...ja skończylem na dziś boje :-D

Rafciu gratki felg i reszty tajli...sie nawet szabry udały :-D

Szkoda ze kolegom co to im miałem wziąć pewne cześci nie udało się zrealizować :-(

 

Mam takie pytanko poza konkursem...JAK ZDEMONTOWAĆ WSKAZÓWKI ZEGARÓW??wie ktoś coś?

Ricardo...żadna tajemnica...byliśmy w Nysie u jednego forumowicza rozkręcić jego Imprezę...niestety ostatecznie...nie było za bardzo z czego :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mowicie,ze ja czesto siedze u Paulusa a z tego co czytam to wy tam spicie :biglol: Adam  z LPG bedzie szla odlotowo,ekologicznie i tanio :P

semperit to pochwal sie gdzie z Wojtkiem byliscie na szabrach :P

 

 

Oj tam, oj tam od razu że niby śpimy. Odwiedzam tylko moją miłość i tyle  :blush: po za tym Ciebie tam akurat w tym tygodniu chyba nie było, a żeby rodzącej się ostatnio nowej tradycji, stało się za dość... ktoś przysłowiową kartę musi podbić, haha...  :D

Teraz to będę dopiero w poniedziałek  :biglol:

 

 

Uff...ja skończylem na dziś boje :-D

Rafciu gratki felg i reszty tajli...sie nawet szabry udały :-D

 

No to gratki  ;)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semperit to są SSR-y ,Speed Star Racing. Watanaby są zazwyczaj jako Eight Spoke i prawie zawsze są jednoczęsciowe

 

Nie wiem skad to wzieliście ,ale gdyby był głębszy rant i rozstaw hondowski to mogli byście zarobić grubą kapuche na jdm wann(t)anabe Hondziorzach :o:huh:

 

szkoda że takie płytkie <_<

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...ja skończylem na dziś boje :-D

Rafciu gratki felg i reszty tajli...sie nawet szabry udały :-D

Szkoda ze kolegom co to im miałem wziąć pewne cześci nie udało się zrealizować :-(

 

Mam takie pytanko poza konkursem...JAK ZDEMONTOWAĆ WSKAZÓWKI ZEGARÓW??wie ktoś coś?

Ricardo...żadna tajemnica...byliśmy w Nysie u jednego forumowicza rozkręcić jego Imprezę...niestety ostatecznie...nie było za bardzo z czego :-P

 

Nic to, Ronale sobie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semperit to są SSR-y ,Speed Star Racing. Watanaby są zazwyczaj jako Eight Spoke i prawie zawsze są jednoczęsciowe

 

Nie wiem skad to wzieliście ,ale gdyby był głębszy rant i rozstaw hondowski to mogli byście zarobić grubą kapuche na jdm wann(t)anabe Hondziorzach :o:huh:

 

szkoda że takie płytkie <_<

 

Matiz a jednak i Ty masz rację i ja mam rację :)

 

"I am sure there are people that know more about this than I do, but I think there was a time when Watanabe was owned by Speed Star Racing and that is why it says that on your wheels. I think all of the rs8 style wheels, like the three piece ones that you own kyteler, are the ones made by ssr, but they are technically still Watanabe's. Now watanabe is not owned by SSR, but when these particular wheels were made I think it was because Watanabe had a financial chrisis and SSR owned them."

 

trzy ptaszki na twarzy felgi są , tak więc by się zgadzało :)   Wychodzi na to ze face dało watanabe a obręcz speed stars :lol:

 

..też myślałem że to będą chociaż 7" , ale i tak I'm happy :D

Edytowane przez semperit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku wiedziałrm, że te felgi są "coś" warte :-D

Szkoda, że niewiele więcej było w tym aucie do.wzięcia...aczkolwiek cena za to 'wszystko co wziąłem' zrekompensowała z nawiązką rozczarowanie :-D

 

Rafcio felgi są miodzio...tak samo jak te ultra lekkie białe :-D

 

Szymon...pytałem Łukasza o przełożenie ale nie wiedzial...sorry

 

PONAWIAM ZAPYTANIE

 

Jak zdemontować wskazowki w zegarach :-P

Padze deszcz....to se porobie coś w domq :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonczycy mają pod tym względem posrane, że pod jedną firmą mają wiele marek (jak pepsi,mirinda,ostatnio sie dowiedziałem że Orangina jest od pepsi)

np. Weds Sport ma wiele linii które mają inne nazwy, np Kranze (które teoretycznie jest dalej wedsportem)

z resztą rays ma chyba jeszcze więcej (Gram Lights, G-Games, Versus :o )

opłacało sie grać w "japońskie gry dla świrów", np. to co my znamy jako Racing Hart, to tylko jedna z linii tworu zwanego TAKESHI PROJECT (powodzenia w google, już pare razy usiłowąłem znaleść) Prawdopodobnie legendarne Hondziorzowe Sprint Harty tez pochodzą od tego producenta.

druga ciekawostka: Greddy i Thrust. Greddy jest podmarką firmy Thrust. Rozwaliło mnie to ,bo z tego co kojarze to mają dublujące sie produkty (a.k.a wewnętrzna konkurencja)

z drugiej strony szkoda ,ze te Twoje mają oryginalną beczke SSRa , bo ja bym wkręcił te rotory w inne beczki z sowitym rantem B) Albo sprawdził czy nie da sie odwrócić rotora do wewnątz bębna :biglol:

 

ae15.jpg

 

Semperit, bede Cie miał na oku, mam nadzieje ze dasz je całe w ciemny kolor jakiś i nie zostawisz srebrnego rantu ,bo beda wyglądały jak 13" :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...