Skocz do zawartości

Dolar tanieje - USA korci


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przychyliłem się do sugestii. Wyedytowałem posty.Jak coś zostało proszę na PW i usunę.

 

Podobnie na tym forum nie będę w przyszłości poruszał podobnych tematów.

 

Ordnung mus sein ! :cool:

 

 

PS. Jednak w całej dyskusji zwróciłem też uwagę na słabe strony takiego rozwiązania.Oprócz firm rzetelnych bywają i typowe dla rynku samochodowego:drut,szpachla.Opisałem znajomą niechlubną firmę spoza Warszawy.Ale miało nie być ... to nie ma dyskusji.Doszedłem do wniosku ,ze tak będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq nic na to nie poradzę moja skłonność do off^n topów jest naturalna :oops:

Foreksz nie odbierz tego jak złośliwości, ale o ile pamiętam Twoje sympatie polityczne to odnoszą się one właśnie do tych środowisk, które 20 lat temu zamontowali w Polsce właśnie taki system. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wlasnie otworzylem kompa, i czytam,czytam,czytam......kurde

o co chodzi? Jakies nowe prawo o autach z USA.....Lexus nie moze zachamowac.....

co jest grane kurde?

Nie mam zadnych informacji co sie w Polsce wyrabia.Jakies nowe prawo?

A moze nadchodza juz dni o ktorych marzylem?.....Wlaczam rano radio w samochodzie,

amerykanska stacja Loop FM podaje komunikat...Polski Zloty na czrnym rynku kosztuje juz 11 dolarow i wszelkie prognozy wskazuje na zwyzkowanie.Polska Straz Graniczna cofnela z Baltyku

2 lodzie z 700 amerykanskimi emigrantami.....prezydent Bush z robocza wizyta w Polsce

w sprawie redukcji amerykanskiego dlugu wobec Polski, ktory wynosi juz 120 gazylionow zlotych polskich......Lexus nie moze zachamowac ...........Po przejechaniu 5.000 kiolometrow

BMW 7 nie zepsulo sie..wielka feta i radosc w niemieckich fabrykach.......

no tak.................rece i nogi sie uginaja :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prognoz kursu dolara , to bądźcie ostrożni.Tyle opinii ilu analityków.A opinia najpewniejsza jeśli potwierdza stan sprzed .... godziny :lol:

 

Mówi się,że nie ma bogatych analityków :oops:

 

A na dowód podam tylko jeden przykład. Proszę wziąść prognozy sprzed kilku lat jak traktowały o cenie ropy. NIKT nie przewidział,że będzie to ok.100USD za baryłkę.

 

A co do dolara istnieje pogląd ,że stany same go spuściły aby poprawić eksport i koniunkturę i na odwrót przyhamować import . CBDU i na przykładzie samochodów.

 

 

A co do autocenzury to doszedłem do wniosku aby nie wystawiac się na świecznik i nie wywoływac mieszanych odczuć u MODA. Wystarczy kontrowersji,że chodzi mi po głowie włożenie flaków z STI do GL. A nad tym na dyskusji mi zalezy.

 

Ponadto jestem młodym stażem userem a chcę pozostac na tym forum bo mi na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na dowód podam tylko jeden przykład. Proszę wziąść prognozy sprzed kilku lat jak traktowały o cenie ropy.

A kto przewidzial dolara w takiej cenie? Mial byc po 5!

No i bedzie. Ale groszy!

 

A co do dolara istnieje pogląd
Tyle opinii ilu analityków

Khe, khe!

 

darius darecki, dobry towar tam macie! Uuuu, first class!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do dolara istnieje pogląd ,że stany same go spuściły aby poprawić eksport i koniunkturę i na odwrót przyhamować import . CBDU i na przykładzie samochodów.

 

spadek kursu wcale nie wpływa pozytywnie na gospodarkę, wręcz odwrotnie :!:

Wzrasta import, a przy niskim kursie, skoro "stany" do "spusciły" eksport staje sie nieopłacalny :!:

W razie dalszych pytań odnośnie gospodarki służę poradą.

Pozdrawiam, mgr ekonomii guma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta...chcialbym poczytac cos fajnego, ale nie moge(po warszawsku nie mogie).Przestalem czytac Plska prase jakies 8 lat temu.Szkoda nerwow,

bo moim zdaniem jak cos jest biale lub czarne to takie jest, a nie mniej biale lub bardziej czarne.

Co do innych wakow tego forum, to mysle,ze odbiegamy troche od tematu.

Jest to forum Subaru.Powinnismy troche wiecej pisac o Subaru, tj.naszych doswiadczeniach z jazdy tymi samochodami , porownan z innymi markami

( troche trudne bo nie ma porownania :grin: ) .Naprawde jest fajnie odciac sie od zwariowanego swiata polityki ,wsiasc do Subaru i.....

ogien.To jest wlasnie to :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadek kursu wcale nie wpływa pozytywnie na gospodarkę

Z gospodarką jak z zakupami, każdy chce mieć jak najwięcej w chałupie :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Lut 11, 2008 3:07 pm ]

czy ekonomia ma cos wspolnego z ekonomicznoscia?

Ekonomiczni osiągają subiektywnie ten sam efekt mniejszym nakładem środków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jed....nie mamy tu dobrego towaru.Tandetny blichtr i wszechmocny dolar tworza takie zludzenie.Poza Subaru ciezko znalezc tu cos dobrego :grin: :grin: :grin: ....jestem juz zmeczony tymi Ferrari i Lamborghini.....i te amerykanskie STI....tylko 300 KM.Czlowiek musi kombinowac i sciagac rebuild kit z Australii zeby zrobic te glupie 500KM.

Tak naprawde to garujemy tutaj jak nie wiem.Taka wode na myszach pijemy........ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta...chcialbym poczytac cos fajnego, ale nie moge(po warszawsku nie mogie).Przestalem czytac Plska prase jakies 8 lat temu.Szkoda nerwow,

Przeczytaj to co wkleiłem, uśmiejesz się zdrowo :)

 

Jest to forum Subaru.Powinnismy troche wiecej pisac o Subaru, tj.naszych doswiadczeniach z jazdy tymi samochodami , porownan z innymi markami

Od tego to jest dział techniczny czy tam ewentualnie forum ogólne. Ale Forum Subaru jest dosyć niekonwencjonalne i poruszane jest tu mnóstwo innych tematów - w końcu to miejsce spotkań i ileż można o autach pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... a co kursu dolara.....Panie i Panowie...to jest proste.

Amerykanie potrzebuja ruszyc gospodarke(czytaj budownictwo)

ktore jest motorem gospodarki.Kto buduje najwiecej? kto kupuje najwiecejdomow? kto placi najwiecej podatkow? klasa srednia.

Porownajcie teraz ceny funta i euro.Spadly na leb i szyje.

Prawdopodobnie pod koniec I kwartalu dolar skoczy do gory...i to duzo.

Ale w zaden sposob nie ma sie to do Suabru....znaczy do jazdy w Subaru.

Wczoraj wsiadlem sobie w samochod i pojechalem do Wisconsin, po autostradzie I-90 na zachod.W ciagu 3 godzin temperatura spadla z + 8 do -23 stopni.Nie widzialem jeszcze tylu samochodow w rowach.Na odcinku

3 mil naliczylem ponad 15 samochodow.Zatrzymalem sie przy Nissan Titan, ktory przodem wjechal na pas pomiedzy autostradami i nie mogl wyjechac.Zapytalem czy line.Zaczepilem go i zaczalem probowac go wyciagnac. Snieg byl bardzo zmrozony .Temperatura w/g wskazan termometru w samochodzie byla -1 F.Po okolo dwoch minutach zapalila mi sie kontrolka od ABS i ATF ( automatic transmission fluid) Zostawilem auto zapalone i odczekalem kilka minut.KOntrolka od ATF zgasla, znczy wszystko OK.Po nastepnych dwoch minutach wyciagnalem go.Gdy tylko ruszylem zpowrotem na autostrade kontrolka od ABS zgasla.Czyli wszystko w porzadku.Moglo by byc lepiej, tylko te opony....fabrycznie zalozone sa Yokohama Geolandar wielosezonowe, czyli takie , ktore nie nadaja sie do jazdy w zadnych warunkach.Musze je zmienic na zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... a co kursu dolara.....Panie i Panowie...to jest proste.

Amerykanie potrzebuja ruszyc gospodarke(czytaj budownictwo)

ktore jest motorem gospodarki.Kto buduje najwiecej? kto kupuje najwiecejdomow? kto placi najwiecej podatkow? klasa srednia.

Porownajcie teraz ceny funta i euro.Spadly na leb i szyje.

Prawdopodobnie pod koniec I kwartalu dolar skoczy do gory...i to duzo.

.

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://finanse.wp.pl/POD,15,wid,9684490 ... 666827.673:

Jeśli myślisz o sprowadzeniu samochodu z USA, przyspiesz swoje plany. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu, w którym znajdą się przepisy wprowadzające wysokie, sięgające nawet 5 tys. euro opłaty za homologację samochodów sprowadzanych np. z USA i z innych krajów spoza UE.

 

Mogłoby to oznaczać koniec tego biznesu dla licznych firm sprowadzających takie auta, bo Polacy korzystają z taniego dolara i coraz chętniej kupują samochody za granicą, ze względu na niższą cenę.

Jednak przedstawiciele importerów nie przejmują się planami resortu infrastruktury i twierdzą, że rozwiązaniem będzie import aut przez Niemcy.

Jeśli takie rozwiązanie rzeczywiście wejdzie w życie, w proponowanym pierwotnie kształcie będzie to oznaczało mniejsze wpływy dla budżetu. Zarobią za to Niemcy - mówi Janusz Klimczak z firmy Crashes Cars.

Już teraz z danych firmy USA Auto System, wynika, że 90 proc. klientów wybiera jako miejsce oclenia samochodu Niemcy. Płacą tam niższy VAT niż w Polsce (19 proc. zamiast 22 proc.), nieco niższe są też koszty transportu. Fracht dla typowego samochodu to koszt około 650 dol. do niemieckiego Bremerhaven, a do Gdyni 900 dol.

 

Sami sprowadzający rekomendują klientom tę drogę, bo zgodnie twierdzą, że Polscy celnicy każdego sprowadzającego tanie auta traktują jak potencjalnego oszusta. Efekt jest taki, że do niemieckiego budżetu trafia 10 proc. cła i potem 19 proc. podatku. Polski budżet musi zadowolić się akcyzą w wysokości od 3,1 proc. lub 13,6 proc. wartości pojazdu.

 

Efektem są statystyki dotyczące importu aut spoza krajów UE pokazujące niecałe 24 tys. sprowadzonych aut, które można uznać za zaniżone. Sporo samochodów z USA czy Kanady trafia do polski przez Niemcy i w statystykach figurują jako sprowadzone z UE.

 

Dłuższa droga

 

Istotną zmianą po wejściu w życie nowych przepisów, w projektowanym kształcie będzie też konieczność zarejestrowania samochodu z USA najpierw w Niemczech (np. na firmę importującą auto), a dopiero potem w Polsce. Wydłuży się więc nieco czas oczekiwania na auto ze Stanów. Obecnie cała procedura trwa przeciętnie około 2 miesięcy. Wszystko zależy od tego z jakiego miejsca w USA auto jest sprowadzane, co ma też zresztą wpływ na cenę.

 

Na przykład koszty transportu auta na terenie USA kupionego na wschodnim wybrzeżu to koszt około 100-400 dol. Najdroższe jest ściągnięcie auta z zachodniego wybrzeża, co kosztuje 1000-1400 dol. Późniejsze koszty frachtu nie różnią się już zasadniczo w zależności od wielkości samochodu, przeciętnie to około 1500 dolarów. W obu wypadkach koszty są takie same bez względu na wielkość i wartość auta.

Nieco inaczej jest w przypadku wynagrodzenia firmy sprowadzającej. Minimalna prowizja takiej firmy to od 500-700 dolarów za sprowadzenie najtańszych aut o wartości około 5-10 tys. dol. Im wyższa wartość auta tym większa jest też prowizja. Przeciętnie za sprowadzenie średniej klasy auta trzeba zapłacić 1000-1500 dol., a maksymalne stawki sięgają nawet 3 tys. dol. Te wszystkie koszty stałe wynoszą około 10 tys. zł bez względu na to jakie auto sprowadzamy.

 

Czyli, Xbike, cos tam sie jednak dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dolar otwiera sie na poziomie 2,35....

 

Czyli znowu tracę pieniądze. Ciekawe po ile będzie jak za dwa tygodnie wrócę do Polski.

Troche mnie interesuje, dlaczego ludzie przeprowadzaja sie do Polski wlasnie wtedy, kiedy dolar tanieje. Ostatnio takie powroty chyba sie nasilaja. To jest tak jak z "inwestorami" gieldowymi, ktorzy sprzedaja akcje w momencie kiedy ich ceny spadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak...A po raz pierwszy Polski eksport wyniół ponad 1-1 mld euro tylko dlatego,że złoty jest mocny.Podwyżka płac,energii i już dwukrotny wzrost stóp % ,ceny wyższe niżu sąsiadów zza odry ale analitycy twierdzą,że się rozwijamy...Sztucznie.Będzie źle.....+RAFAL+ - przywieź zamiast kasy wartości materialne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dolar otwiera sie na poziomie 2,35....

 

Czyli znowu tracę pieniądze. Ciekawe po ile będzie jak za dwa tygodnie wrócę do Polski.

Troche mnie interesuje, dlaczego ludzie przeprowadzaja sie do Polski wlasnie wtedy, kiedy dolar tanieje. Ostatnio takie powroty chyba sie nasilaja. To jest tak jak z "inwestorami" gieldowymi, ktorzy sprzedaja akcje w momencie kiedy ich ceny spadaja.

 

Nie wracam bo tak mi się akurat podoba, tylko muszę. Zresztą nie przyjechałem tu po pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...